לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כיצד לפעול בעת פסילה מנהלית של רשיון הנהיגה

פורסם בתאריך 11/12/2019      /      נכתב ע"י taavuraenoshi

מהי פסילה מנהלית לשון החוק:

ראשית, פסילה מנהלתית של רישיון הנהיגה הינה בסמכותו של קצין משטרה. על פי לשון החוק במידה ולקצין המשטרה קיים יסוד כי יוגש כתב אישום כנגד נהג שגרם לתאונת דרכים (קשה לרוב) ניתנת לו הזכות החוקתית לפסול את רישיון הנהיגה של הנהג המבצע לתקופה של עד 90 ימים, פקודה זו נועדה למנוע מנהג "מסוכן" לעלות לכביש ולהוות סכנה לביטחון הציבור בדרך.

פסילת הרישיון תבוצע לאחר שימוע של הנהג מול קצין המשטרה ורישום גרסתו ונסיבותיו טרם ההחלטה על פסילה מנהלתית, זאת אומרת שבכל תהליך של פסילה מנהלית יכול הנהג לשכנע את קצין המשטרה כי חלה טעות או אי הבנה בעת המקרה ולפיכך להחזיר את רישיון הנהיגה לנהג עד לבירור בהליך משפטי תקין.

כיצד ניתן לבטל פסילה מנהלתית:

לפני הליך השימוע מול קצין המשטרה ניתן ואף רצוי להיוועץ עם עורך דין לענייני תעבורה, ישנם מקרים בהם הוחזר רישיון הנהיגה לאחר השימוע עד לדיון בבית המשפט בשל הצורך הקיומי של רישיון הנהיגה של הנהג, לדוגמא: במידה והנהג הינו חד הורי ורכבו משמש להסעת הילדים על בסיס יום יומי בטיעון מבוסס היטב יוכל הנהג לשכנע את קצין המשטרה ואפילו את השופט בדיון בבית המשפט כי פסילת רישיון הנהיגה תפגע בעיקר בילדיו ולכן מבקש הקלה בעונש, לרוב במקרים מסוג זה, במידה וזו העבירה הראשונה של אותו נהג תינתן לקצין המשטרה / השופט הזכות להקל על עונשו ולפסוק את החזרת רישיון הנהיגה בכפוף לתנאי, קנס כספי ונקודות.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

713 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת taavuraenoshi