לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3469 מאמרים 986 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

טיפול רגשי למבוגרים

פורסם בתאריך 29/12/2019      /      נכתב ע"י המקדם שלי

טיפול רגשי למבוגרים

כאשר מחליטים להתחיל טיפול רגשי, מדובר בהחלטה משמעותית.
ההחלטה הזו באה בעקבות בחירה לעשות שינוי לעבר חיים מאוזנים, מלאים ויציבים. זוהי החלטה שמבטאת רצון לצמיחה נפשית ולהתחזקות.  
היא יכולה להגיע בעקבות מצב משברי, תחושת תקיעות, קשיים בקשרים בינאישיים, דיכאון, חרדה, תחושה של חוסר משמעות ועוד. 

בטיפול רגשי למבוגרים התהליך הטיפולי מסייע למטופל להגיע לתובנות, לגילוי עצמי וקבלה עצמית, המאפשרים התפתחות לחיים אותנטיים, יצירתיים ושלמים.

כיצד מטפלים?

בטיפול הרגשי נבחנת, יחד עם המטפל, הווייתו של האדם, תוך העלאת תובנות ולמידת התנהלותו בעולם.
בטיפול מתרחש תהליך של התבוננות עצמית של המטופל בחיי הנפש שלו, במערכות היחסים שלו עם סביבתו ודפוסי ההתקשרות שלו (המשתקפים גם ביחסים הבינאישיים הנבנים עם המטפל) ובמנגנונים ההתנהגותיים אותם סיגל לעצמו וכיצד משרתים אותו.

התבוננות זו, המעלה למודעות את הבסיס לרגשותינו ולקונפליקטים שלנו, מאפשרת להבין את ההתנהגויות שאינן רצויות לנו ולהתמודד טוב יותר עם אירועים בעבר או בהווה. מודעות זו מאפשרת מרחב חדש  לבחירה מתוך מקום מקבל ושלם.

המרחב המקבל, האמפתי והלא שיפוטי בטיפול, והקשר הטיפולי הקרוב הנוצר בין המטפל והמטופל מהווים קרקע בטוחה ויציבה המאפשרת תהליך של התחזקות ובנייה.

הגישה הטיפולית - פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית

בגישה טיפולית זו מוענק משקל רב ליצירה ומתן משמעות למרכיבים בחיי האדם שבטיפול, לאפיון ייחודי של המפגש בין המטפל והמטופל תוך הדגשת התהליך המתרחש ביניהם.
המטפל יהיה חופשי מדעות קדומות ומהנחות קודמות.

236 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת המקדם שלי
עו"ד ברחובות דרור הראל מחפשים עו"ד מומלץ בעיר רחובות? משרד עו"ד דרור הראל ברחובות עומד לרשותכם! תושב רחובות שנגרם לו נזק ע"י אדם אחר, שהפרו לו חוזה או שמסרבים לשלם לו סכום כסף שמגיע לו, ירצה להגיש תביעה לבית משפט באמצעות משרד עו"ד שנמצא קרוב אליו כדי שיהיה לו נוח להגיע לפגישות. קראו עוד.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 1 שבועות
בחירת ברזים וכיורים לאמבטיה ולמטבח סקירה קצרה של הדברים החשובים כאשר רוצים לקנות ברז וכיור לאמבטיה או למטבח
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 2 שנים 8 חודשים
ריהוט משרדי ארגונומי ריהוט משרדי ארגונומי המודעות הגבוהה לחשיבות וההשפעה הגדולה של נוחות ושביעות רצון העובדים ממקום העבודה הולכת ועולה. כאשר, ככל שעובדים יותר מרוצים ומרגישים שרואים אותם גם כבני אדם ולא רק כמשאב, הם יותר לויאליים למקום העבודה שלהם ומבצעים את העבודה בצורה טובה ואיכותית יותר.
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 1 שנים 3 חודשים
פטרת ציפורניים – הסיכונים העובדה שפטרת ציפורניים היא תופעה אשר מהווה את נחלתם של אנשים רבים, איננה טומנת בחובה כל נחמה עבור האנשים אשר סובלים ממנה. פטרת ציפורניים הינה תופעה בריאותית לא אסטטית ולא נעימה, אשר עלולה להחמיר ולהחריף עם הזמן - במידה והיא איננה מאובחנת ומטופלת בצורה הנכונה והמתאימה.
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 1 שנים 3 חודשים
ארגון מסיבת רווקות מושלמת, התפקיד של החברה הטובה. כחברה טובה, חשוב לך לארגן לחברה מסיבת רווקות מושקעת ומוצלחת, העניין הוא שעומדות בפניך כל כך הרבה אפשרויות הן מבחינת הלוקיישנים האופציונאליים למטרה והן מבחינת האטרקציות והפעילויות השונות, לכן....
פורסם בקטגוריית מסיבת רווקות, לפני 1 שנים 9 חודשים