לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3065 מאמרים 822 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
עורך דין ירושה

עורך דין ירושה – גיא קמרי

פורסם בתאריך 31/12/2019      /      נכתב ע"י guykam

עם פטירתו של קרוב עולה השאלה כיצד יחולק רכושו? האם המנוח הותיר אחריו צוואה וכיצד מממשים אותה או האם עיזבונו יחלוק בין יורשיו על פי דין? מענה לשאלות אלה נמצא בחוק הירושה ובפסקי הדין של בתי המשפט לענייני משפחה.

עורך דין ירושה הינו עורך דין המתמחה בתחום דיני הירושה, המטפל בסוגיות העולות בתחום הירושה, אלה תחומי העיסוק של עו"ד צוואה וירושה:

הגשת בקשה לצו ירושה: חוק הירושה מגדיר מיהם יורשיו ע"פ דין של המנוחה. כדי לממש את הזכות לקבל חלק בירושה, יש להגיש בקשה לצו ירושה לרשם הירושה. בבקשה יש לציין את פרטי המנוח, פרטי הרכוש כגון דירת מגורים, לפרט מיהם היורשים ע"פ דין. לאחר שעומדים בכל התנאים יוציא הרשם צו ירושה למנוח.

הגשת בקשה לצו קיום צוואה: כאשר אדם ערך בחייו צוואה, יורשיו יהיו הזוכים ע"פ הצוואה. כדי לממש את הצוואה יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה אשר מוגשת לרשם הירושה. לבקשה יש לצרף את הצוואה המקורית ולפרסם את דבר קיום הבקשה בעיתונים. בסיום ההליך נותן רשם הירושה צו לקיום הצוואה.

הגשת התנגדות לצוואה: כאשר הוגשה בקשה לצו קיום צוואה, הדרך להתנגד לה הינה בהגשת התנגדות לצוואה לרשם הירושה. הרשם יבחן את נימוקי ההתנגדות ויעביר את הבקשה וההתנגדות לה לבית המשפט. בסופו של ההליך המשפטי יכריע בית המשפט האם לקיים את הצוואה, או לקבל את ההתנגדות ולפסול את הצוואה.

ניהול עיזבון: כאשר ישנה מחלוקת בין יורשים בשאלת חלוקת העיזבון, או כאשר קיים צורך בניהול של נכסי העיזבון עד להוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה, ממנים מנהל עיזבון. מנהל עיזבון הוא עו"ד לענייני ירושה אשר תפקידו לכנס את נכסי העיזבון ולשמור עליהם עד להכרעת בית המשפט במחלוקת בין היורשים.

עריכת צוואה: עורך דין ירושה עורך צוואה בהתאם לחוק הירושה. הדין מכיר בארבעה סוגים של צוואות: צוואה בכתב יד, צוואה בעדים, צוואה בפני רשות, צוואה בעל פה. צוואה שלא נערכה בהתאם לצורה המוכרת בחוק הירושה הינה צוואה פגומה, אשר עלולה להיפסל במידה ותוגש לה התנגדות.

ישנן פעולות ובקשות אשר ניתן לבצע ללא צורך בעורך דין צוואות וירושות, אך ישנן פעולות אשר מומלץ כי יעשו ע"י עורך דין מנוסה בתחום הירושה, שכן כל טעות לא מקצועית עלולה לגרום לנזקים לא מבוטלים.

121 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת guykam