לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3198 מאמרים 880 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

שימוש בחוקר פרטי בהתמודדות עם צריכת סמים בקרב בני נוער

פורסם בתאריך 06/01/2020      /      נכתב ע"י בני דיטקט

התמודדות עם נגע הסמים בקרב בני נוער 

בנשים האחרונות ישנה עליה בכ-70 אחוזים בעבירות סמים ואחזקתם בקרב בני נוער. תופעה זו הפכה לרווחת בשנים האחרונות ויש להתייחס אליה במלוא תשומת הלב.

הסם מריחואנה (Cannabis), נחשב כנפוץ ביותר בקרב בני נוער, כאשר החשיפה אליו מתבצעת בדרך כלל במסגרות חברתיות.

סמים נפוצים נוספים הינם "סמי מסיבות", כגון  LCD (שמותיו הנוספים הינם גם אסיד, טריפ או קרטון)  ואקסטזי ( שמותיו הנוספים הינם מנעול, Y2K ודולר). השוני בהם הוא שאלו סמים כימיים שמגיעים בצורת כדור לבליעה. תופעות הלוואי של אלו הינן רבות ומזיקות בהמון תחומים, הם פוגעים בכושר השיפוט, מובילים לחרדה, בלבול, פרנויה, הזעה מוגברת, עילפון, בלבול בתחושת המציאות ועוד.

גם חומרים נדיפים יכולים להיחשב כסמים עבור בני נוער, והם כוללים טיפקס, בנזין, דבק, גז מזגנים ועוד. כאשר שואפים אותם באופן מרוכז הם הופכים לסם מסוכן כיוון שהם עשויים להיכנס לזרם הדם וליצור תחושה של חוסר שליטה בגוף , הזיות וחוסר יכולת להתמצא במרחב.

הסמים, קוקאין והרואין, נחשבים לממכרים ביותר וגם אותם ניתן לראות בשימוש בקרב בני נוער.

כיצד ניתן להבחין האם בן הנוער משתמש בסמים?

חשוב לשים לב לכל שינוי בהתנהגות בקרב בן או בת הנוער, שכן לסוגי סמים שונים יש השפעות שונות. יש להיות עירניים להתפרצויות אלימות, מילולית או פיזית, עיניים אדומות ואישונים מורחבים.

תופעות נוספות הינה שינה לפרקי זמן ארוכים, למרות שזה נהוג אצל בני נוער, אך בעת שימוש בסמים, עלולים לישון לזמן רב יותר מהמוקבל.

יחד עם זאת, שינוי בטעם האופנתי או המוזיקלי וחפצים שנעלמים מהבית, גם כן יכולים להוות סימן של שימוש בסמים.

כיצד לפעול במקרה ויש חשד שהבן או הבת משתמשים בסמים?

במידה וקיים חשד לשימוש בסמים בקרב הילדים, ההורה עומד בפני דילמה לא פשוטה- כיצד לשאול את הילד? האם לחטט בחפציו? האם לשאול אותו ישירות? לרוב שתי הדרכים אינן מספקות. סביר להניח, כי בן הנוער לא יודה על כך ישירות בפני הוריו, הוא יעדיף למצוא דרך חלופית של שקרים ותחבולות על מנת להימנע מעונש, ביטול הסמים ואכזבה רבה בקרב הוריו.

גם אם ההורה יעדיף לחפש בחפציו האישיים של בנו, עליו לדעת מה לחפש וכיצד – אך כאן הרגש נכנס לתמונה ועלול לפגוע בשיפוט ובתפיסת העולם של ההורים.

משרד חקירות פרטיות המתמחה בתחום של חקירות סמים ובני נוער, יוכל להשיג ראיות כי בן הנוער אכן משתמש בסמים, יבין מהיכן בן הנוער משיג את הסמים על מנת לנסות ולחסום מקור זה, ויתרשם מסביבתו הקרובה ומהחברה בה בן הנוער מסתובב. חקירות בתחום זה הינן רגישות ביותר ויש לבצען בזהירות רבה ובעדינות על מנת שלא לגרום לתוצאה הפוכה מזו המתבקשת.

חוקר פרטי המבצע חקירות נוער הינו ע"פ רוב יוצא יחידות שונות אשר עסקו בחקירות בני נוער במגזר הממלכתי ולו ניסיון רב בחקירות רגישות אלו.

 

הכותב

בני דיטקט חקירות

www.detect.co.il

info@detect.co.il

119 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת בני דיטקט
חקירות עסקיות ומודיעין עסקי חקירות עסקיות נועדו לעזור בסגסוכים עסקיים. חקירות אלו כוללות בין היתר מודיעיןם עסקי על מתחרים
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 1 חודשים 4 שבועות
חקירות כלכליות כיצד חקירות כלכליות וחקירות נכסים יוכלו לעזור לנו במקרים בהם נאלץ להפעיל שירותי גבייה מחייבים אינם משלמשים את חובם
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 5 חודשים 3 שבועות
האזנות סתר האזנות סתר והדרכים לגילוין ולמניעתן
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 6 חודשים 3 שבועות
חקירות כלכליות לאיתור נכנסים משרד חקירות עשוי לעזור ללקוחותיו באיתור נכסים ורכוש של חייבים ובעלי חוב.
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 9 חודשים 2 שבועות
סיכונים מקצועיים של חוקר פרטי מהם המסיכונים המקצועיים עימם מתמודד חוקר פרטי במהלך עבודתו השוטפת
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 10 חודשים 2 ימים