לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3955 מאמרים 1188 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ניכיון צ'קים דחויים

פורסם בתאריך 07/01/2020      /      נכתב ע"י greenark

נניח שאתם עוסקים בשיפוצים. יש לכם עסק שעובד יפה, אתם מעסיקים עובדים והכל בסדר. יש לכם לא מעט עבודה ואתם "קופצים" מלקוח ללקוח, והפרנסה בשפע... אבל אז אתם סוגרים איזו עסקה גדולה עם לקוח על שיפוץ מאסיבי של בית שבבעלותו. זו עבודה שאמורה לקחת לכם כמה שבועות ואתם סוגרים איתו שכבר במהלך השיפוצים תקבלו חלק מהכסף, וכמובן, סכום מכובד מהתשלום ואולי אפילו מכובד מאוד תקבלו בצ'ק בסיום העבודה. ואז מגיע היום בו אתם מסיימים את העבודה והוא בא לראות את הפינישים. השקעתם המון אנרגיה כדי שהכל יעמוד על תילו בזמן, הלחצתם את העובדים שלכם ואפילו גייסתם עוד כמה עובדים כדי לעמוד בדד ליין, קניתם חומרים איכותיים והוצאת לא מעט כסף סביב הפרויקט. אתם לוחצים ידיים לבעל הבית זה שהזמין אצלכם את העבודה, הוא אומר לכם שהוא מרוצה מאוד מכם ואפילו ימליץ עליכם והוא מתיישב לכתוב את הצ'ק. הצ'ק, שהסכום שלו הוא כמה עשרות אלפי שקלים, אמור להיות זה שיכסה חלק לא מבוטל מההוצאות שלכם, הוא זה שאמור לאפשר לכם לשלם משכורות, וכמובן, הוא זה שאמור להיות השכר שלכם, האוכל של הילדים שלכם ותשלום שאר החשבונות הפרטיים שלכם. אבל יש בעיה אחת "קטנה", הצ'ק נרשם לחודש קדימה, חודשיים קדימה או יותר מזה, או במילים אחרות, הצ'ק הוא צ'ק דחוי ועד שמגיע מועד הפירעון, מה שיש לכם ביד זו חתיכת נייר ולא יותר מזה. מה תעשו? איך תשלמו את החשבונות? איך תתנו משכורות לעובדים שלכם? איך תקיימו בחודשים הקרובים? למעשה, אתם לא לבד... זו בעיה של אין ספור עסקים, פרילנסרים, מוסדות וכל מי שמקבל צ'קים.

מוסר תשלומים לקוי

אפשר לומר לא מעט דברים טובים עלינו הישראלים, אבל לא על מוסר התשלומים שלנו. אנשים שקונים שירות או מוצר בין אם הם לקוחות עסקיים או פרטיים, מחפשים כמה שיותר לדחות את התשלום. זה אומר שהתשלום יכול להיות שוטף + 30, יכול להיות שוטף + 60, 90, 120 וגם היו מקרים שיותר מזה. בעל הצ'ק יכול לכתוב את התאריך בו הוא רוצה שהצ'ק ייפדה, הוא עושה את החישובים השונים שלו ומי שמקבל את הצ'ק נמצא בבעיה.

להיכנס לבור שקשה לצאת ממנו...

למה בעלי עסקים כל כך חוששים מצ'קים דחויים? כי זו הצרה הגדולה שלהם. הם למעשה מוציאים בלי סוף אבל לא רואים תשלום על העבודה שלהם בטווח הזמן הקרוב. הם מוציאים לא מעט כסף על אחזקת העסק, הם משלמים לספקים בזמן ולא עושים לאחרים מה ששנוא עליהם, אבל בסופו של דבר הם נמצאים על פי תהום. הם צריכים לגשר על הפער בין זמן בו הם מוציאים לא מעט כספים ובין השמן בו הם מכניסים כספים. הם צריכים משהו שיהיה בשבילם גשר כי הרי בסופו של דבר מה שרשום בצ'ק אמור להיכנס אליהם.

פתרון אחד – לקחת הלוואה

כשבעלי עסקים נקלעים לחור הזה, לפער בין ההכנסות שלהם ובין ההוצאות שלהם, הם לא פעם פונים לשוק ההלוואות. במקרה הטוב, הם לוקחים הלוואה מהבנק בריבית סבירה, ריבית לא גבוהה יחסית כדי שהם לא יפסידו יותר מידי אבל עדיין, הם מפסידים לא מעט וערך הצ'ק שלהם יורד משמעותית אם משווים אותו לריבית על ההלוואה. אם המסגרת שלהם בבנק בבעיה, זה כבר מורכב הרבה יותר. הם לא יכולים לקחת הלוואה מהבנק ואז הם מסובכים לגמרי. אז חלק מהם פונים לקחת הלוואה מחברות אשראי או חברות פיננסיות, חברות בהן לא צריך לבדוק מהי מסגרת האשראי בבנק. אבל הריבית בהלוואות האלו היא גבוהה מאוד. היא יכולה להגיע גם ל-20% או יותר, מה שהופך את כל התשלום ואת הצ'ק להפסד אחד גדול או להקטנת הרווח בצורה משמעותית. הלוואות עם ריבית גבוהה שוחקות מאוד את הרווח ולא פעם זה כבר הופך להיות הפסד.

אז מה עושים? תכירו את שירותי ניכיון צ'קים דחויים

אז מהו אותו שירות ניכיון צ'קים דחויים שהפך בשנים האחרונות לפופולארי כל כך? הדבר הראשון שצריך לציין, זה יכול להישמע כמו שירות מפוקפק, שירות שניתן על ידי גורמים עברייניים אבל זה ממש לא ככה. יש כמובן גם כאלו וצריך להיזהר מהם, אבל חברה שמאושרת על ידי משרד האוצר יכולה להיות פתרון מצוין. שירות ניכיון צ'קים דחויים הוא למעשה שיטת מימון מקובלת מאוד היום וגם פופולארית ומהסיבה הפשוטה. היא פשוטה יחסית והיא עם עמלה לא גבוהה, וזהו פתרון אולטימטיבי לכל בעל עסק או אדם פרטי שמקבל צ'קים דחויים. כל מה שצריך לעשות הוא להגיע עם הצ'ק לחברה שמספקת את השירות, להציג את הצ'ק ואז היא עושה מספר בדיקות משלה. בסופו של התהליך הקצר היא מודיעה ללקוח אם היא מוכנה לקחת לידיה את הצ'ק או שלא. אם לא, הם נפרדים כידידים. אם כן, מה שקורה במרבית המקרים, היא מעבירה ללקוח את סכום הצ'ק לחשבון הבנק שלו או מעבירה לו בכל דרך אחרת. אבל רגע מה עם תשלום לחברה המנכה? התשלום בשירות הזה הוא באחוזים. לא, לא כמו האחוזים שהציעו לכם בחברת האשראי על ההלוואה אלא באחוזים הגיוניים. כמה? על זה כבר יסבירו לכם אבל בעיקרון, זו השיטה המשתלמת ביותר לקבל כסף על צ'ק דחוי שמקבלים. אם אתם עסק שלא יכול לגשר על הפער הזה, וסביר להניח שאתם כאלו, זה הפתרון הטוב ביותר בשבילכם.

428 צפיות
5 כניסות
מאמרים נוספים מאת greenark
ניכיון צ'קים בבנק הדואר? אם אתם רוצים לדעת עוד על שירות ניכיון צ'קים, מהו ולמי הוא מתאים, נשמח לעזור לכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו לגרין ארק ונחזור אליכם בהקדם!
פורסם בקטגוריית שיקים - המחאות, לפני 2 שנים 9 חודשים