לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3363 מאמרים 939 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

דירות חדשות למכירה בהרצליה

פורסם בתאריך 07/01/2020      /      נכתב ע"י globalinks

הרצליה כבר מזמן הפכה שם נרדף לאיכות חיים. מדובר בעיר מושכת וישראלים רבים משתוקקים לקבוע בה את מושבם. סוד הקסם של הרצליה טמון בהרבה מאוד דברים אשר יחד הם יוצרים את התמהיל המיוחד של העיר. יש בה מצד אחד חינוך איכותי מאוד לצד תרבות חיים עשירה. יש בה עסקים מגוונים, יש את רצועת החוף המרשימה וכיום כאשר היא עוברת מסע כזה של פיתוח הרי שהדבר בהחלט הופך להיות אפשרי עבור ישראלים רבים שמצליחים להגשים את חלומם.

המרכז היוקרתי של ישראל

לצד כל היתרונות של הרצליה יש את היתרון המשמעותי מבחינת המיקום של העיר על מפת הארץ. המיקום האטרקטיבי של העיר הרצליה בטבורה של הארץ, סמוך מאוד לעיר תל אביב הופך את העיר למבוקשת במיוחד בקרב רבים ואנחנו אכן עדים כי ישראלים רבים מנצלים את האפשרות שישנה כיום לרכוש דירות מגורים במקום.

מעבר לתנופת הבנייה ניכרת התפתחות מרשימה מבחינת הפיתוח של העיר שנהנית כיום מהשקעה רבה בכל התחומים החשובים לכל עיר תקנית ופעילה. זה כולל מרכזי קניות, זה כולל מוקדי בילוי ופנאי, זה גם כולל גינות ופארקים רחבי ידיים ולמעשה כל מה שעיר מגורים פעילה ומפותחת צריכה.

מובן שיש גם את בתי הספר ואת גני הילדים המציעים את המענה המושלם לכל תלמיד ומשפחה המתגוררים במקום.

התחדשות עירונית בהרצליה

כאשר אנחנו מדברים על תנופת הבנייה בהרצליה, אנחנו מכוונים במידה רבה לתופעה של ההתחדשות העירונית שהיא רווחת מאוד כיום בעיר. בנייני מגורים רבים בעיר שכבר התיישנו והפכו לעתיקים ולא אטרקטיביים נכנסים להליך של התחדשות עירונית כאשר אלו משנים את פניהם, משפרים את החזות שלהם עד שהם נראים מבנים מודרניים וחדשניים לכל דבר.

כאשר אנחנו מדברים על התחדשות עירונית אנחנו לא מדברים לא רק על מתיחת פנים של המבנים. מדובר על הרבה מעבר לזה. ההתחדשות העירונית כוללת למעשה שינויים מפליגים של המבנה עצמו כאשר על פי רוב מרחיבים אותו, מגדילים אותו במידה משמעותית, מוסיפים לו חדרי ממ"ד, מחזקים את התשתיות שלו, מוסיפים חניונים מסודרים לכל הדיירים, דואגים כי תהיה מעלית תקינה, שיהיה לובי מהודר והמבנה יקבל פנים חדשות לחלוטין עד כי כלל לא ניתן יהיה לזהות כי השלד למעשה הינו עתיק יומין.

למי מיועדות הדירות בעיר הרצליה?

למעשה הדירות העוברות את תנופת ההתחדשות הן דירות המיועדות לדיירים עצמם שמועברים למשך תקופת הבנייה והשיפוצים אל דירות חילופיות על מנת לאפשר את ביצוע הבנייה והשיפוץ. המימון למעשה של דמי השכירות כמו גם עלויות הבנייה כלל לא תהיינה מושתות עליהם. כי אחרי הכול מדובר באינטרס עירוני ועל פי רוב היזם שלוקח על עצמו את ביצוע הפרויקט הוא זה שיוכל אחר כך למכור את הדירות אותם הוא בונה ומוסיף במבנה וזה יהיה למעשה הרווח שלו.

מעבר לזה, מוצעות הדירות החדשות למכירה לציבור הרחב כאשר כל אחד יכול ליהנות ממגורים בתנאים משופרים, בבניין מגורים שהופך להיות חדשני ומודרני ודירה שתשדרג את איכות החיים שלו מכל בחינה.

מי מבצע את הפרויקטים של התחדשות עירונית ותמ"א 38?

כיום, כאשר התוכנית מתבצעת בערים רבות כל כך ברחבי הארץ, נטלו על עצמן חברות רבות את ביצוע המשימה כאשר ישנם מקרים אשר בהם הקשר בין דיירי הבניין לבין היזם או הקבלן נעשה מיוזמתם של הדיירים ובמקרים אחרים מי שעומד מאחורי היזמה זה הקבלן עצמו אשר פונה אל הדיירים על מנת להציע את האפשרות.

בכל מקרה חשוב לדעת כי לפני שהולכים על דבר כזה, יש לבדוק היטב האם ישנה זכאות לאותו מבנה להיכנס להליך הזה של תמ"א 38. כי בפועל ישנה שורה ארוכה של תנאים אשר בהם יש לעמוד על מנת שהמבנה אכן יהיה זכאי להיכנס להליך.

האם צריך הסכמה של כל הדיירים?

למעשה ישנם שני תחומים נפרדים בכל מה שקשור לחידוש מבנים. יש את הפרויקטים העירוניים של התחדשות עירונית או אפילו פינוי בינוי אשר אלו הן תוכניות די שרירותיות. הן מתבצעות בכל מקרה ואי אפשר להמתין להסכמתם של הדיירים לצורך הביצוע. כמו במקרים אשר בהם מבקשים להרחיב כבישים קיימים על חשבון מבנים אותם יש 'להזיז' מעט פנימה, ואם זה בערים בהם עובדים על התקנת פסי רכבת ויש צורך לשנות את מיקומם של חצרות בתים או אפילו להעתיק מבנים שלמים ממקומם. במקרים מהסוג הזה הדיירים יהיו מחויבים לשתף פעולה ולאפשר את ביצוע העבודות. למותר לציין כי העלויות של כל הפרויקטים הללו כולל השיפוצים לא יהיו עליהם והם ייהנו בסופו של דבר מבית משודרג עם כל השיפורים הנצרכים.

כאשר מדובר בנושא של תמ"א 38 שזוהי למעשה תוכנית של חיזוק מבנה קיים תוך הוספת חדרי ממ"ד, הרי שם נדרשת הסכמה גורפת של השכנים לצורך כניסה להליך כזה.

אך חשוב לדעת כי אם יש דייר אחד או שניים שמתנגדים לדבר, לא תמיד זה יועיל להם. על פי חוק כאשר ישנו רוב גורף המעוניין להיכנס להליך, הרי שזה יקרה על אף ההתנגדות של הדיירים הבודדים.

מי שמרוויח בסופו של דבר אלו הם הדיירים שמקבלים בית מחודש, מחוזק עם תשתיות איכותיות ומשופרות וכן הקבלן שמקבל למעשה את האפשרות להוסיף קומות למבנה ולמכור את הדירות ובכך לכסות על כל ההוצאות ולהרוויח מהעניין.

270 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת globalinks
דירות למכירה בהרצליה - מתמ"א או מקבלן? הרצליה ידועה כאחת מארבע הערים שמובילות בישראל במספר היתרי התמ"א 38 שהיא מפיקה ועם כ-90 פרויקטים שיוסיפו (ומוסיפים) לה כ-630 יחידות דיור חדשות.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 9 חודשים
דירות למכירה בהוד השרון - מתמ"א או מקבלן? בכל הנוגע לפרויקטי תמ"א 38, עד לאחרונה, נחשבה הוד השרון לעיר המפגרת הרבה מאחור, ביחס לערים אחרות הדומות לה בגודלן.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 9 חודשים
פינוי בינוי: זכויות הדייר מדריך זה, המכונה "מדריך לדיירים לעקרונות התקשרות עם יזם בפרויקטים של פינוי-בינוי" כולל נקודות, דגשים וקווי התנהלות כלליים הנוגעים לפעילותם של בעלי דירות מול יזמים וקבלנים.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 10 חודשים
מדוע כדאי לרכוש דירה מפרויקט תמ"א? נכון לזמן זה, מחירי הדיור עדיין לא ירדו באופן ניכר, בניגוד לציפיות ולהבטחות. גם תוכנית מחיר למשתכן, למרות שהבטיחה גדולות ונצורות, לא הביאה את ירידת המחירים המיוחלת.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 10 חודשים