לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3645 מאמרים 1075 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כותבים ונהנים – סדנאות כתיבה אימונית

פורסם בתאריך 04/02/2020      /      נכתב ע"י liat

כולנו כותבים , כל הזמן, רק שהיום אנחנו לא משתמשים בעט ונייר אלא עם מקלדת וקצות האצבעות. בכל מקרה, רגשות רבים מעורבים בכל טקסט שאנחנו כותבים (לפעמים הרגשות האלה גולשים אפילו לרשימת המכולת שלנו... קחו רגע ותחשבו על זה...).

הכתיבה היא כלי שמשמש אותנו להבעת רגשות ותחושות. בסדנאות כתיבה שאני מעבירה, הכתיבה מהווה כלי לשחרור מקשיים ומכבלים , ישנים או חדשים. בעזרת הכתיבה האימונית שאני מעבירה, מתמודדים עם אתגרים ועשים צעדים ראשונים למסע מופלא שלנו אל תוך עצמנו, ומשם לכיוון הגשמת החלומות העתידיים שלנו.

סדנת הכתיבה שלי נוגעת הן לכתיבה יוצרת והן לכתיבה באמצעות אימון אישי, ונעזרת בכלים מתאימים ובחומרים שמביאים המשתתפים עצמם. אנחנו כותבים את הסיפור האישי שלנו, אנחנו לומדים לכתוב ברכות לאנשים אהובים, וכותבים את החזון שלנו לעתיד טוב יותר.

שתי דוגמאות לשיעורים בסדנת הכתיבה שאני מעבירה -

הראשונה "לכתוב את החזון" – במפגש זה כל משתתפת או משתתף יוכלו לכתוב את החזון/החלום/ הייעוד האישי הנוגע לכל גלגל החיים, ומביא לידי ביטוי את החוזקות והערכים של הכותב או הכותבת. המפגש מתחיל עם אבחון ראשוני ובסיסי של החוזקות והערכים, ולאחר מכן, כותבים את העתיד המיוחל, כסיפור מפורט ועסיסי ככל שניתן.

השנייה "המכתב שלא נשלח" – במפגש זה המשתתפות והמשתתפים יעלו על הכתב פנייה "משחררת" בעזרתה ניתן להתיר עכבות ומגבלות סמויות, מה שיביא לשינוי העצמה נשית ואישית לאחר כתיבת המכתב (גם אם הוא לא ייקרא על ידי הנמען). תהליך הכתיבה כשלעצמו יוצר את השחרור ולעיתים מגלה דברים שלא ידענו על עצמנו או שלא רצינו לדעת על עצמנו. הידיעה היא כבר אמצע הדרך לשינוי ולהצלחה.

אתם מוזמנים לקרוא יותר על סדנאות הכתיבה באתר שלי, ענת מנדל, מאמנת אישית לחיים, מנחת קבוצות, סופרת ומספרת, רכזת ועדת מכרזים.

תחומי עיסוקי נוגעים בעולמות התוכן המגוונים שלי, מן היצירה, האימון לחיים, ועולם הניהול. הוצאתי לאור ספר ילדים (פורים שמח עם זורו נסיכה וליצן), כותבת בעיתונים אינטרנטיים, חברה בתא העיתונאיות, מאמנת לשינוי, להעצמה ולהגשמת חלומות. המוטו שלי "כשחוזקות וערכים נפגשים, חלומות מתגשמים" וכך אני חיה את חיי.

197 צפיות
4 כניסות
מאמרים נוספים מאת liat