לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2919 מאמרים 745 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

איך לבחור מערכת חשבונית ירוקה אונליין לעסק

פורסם בתאריך 08/03/2020      /      נכתב ע"י דודאונליין

חשבונית ירוקה באינטרנט היא חשבונית וירטואלית לעסק המאפשרת לבעל העסק להפיק חשבונית ירוקה באינטרנט ללקוחותיו מכל מקום ובכל זמן נתון. בעצם, הנפקת החשבונית הירוקה מתבצעת אונליין- כך שבעל העסק לא צריך להתעסק בניירת, אלא רק בהנפקת חשבונית וירטואלית ובשליחתה ללקוח.

חשבונית ירוקה באינטרנט מוכרת במגוון שמות וכינויים: חשבונית וירטואלית, חשבונית אונליין, חשבונית אינטרנטית, חשבונית ממוחשבת וחשבונית בקליק.

שימו לב: כאשר מציינים את כל אחד מאלה הכתובים לעיל, מתכוונים למעשה לאותו הדבר- חשבונית ירוקה באינטרנט. הכינוי “חשבונית ירוקה באינטרנט” נטבע מאחר וחשבונית המופקת בצורה דיגיטלית- תורמת ומקדמת את איכות הסביבה, בכך שהפקת חשבונית וירטואלית, במקום חשבונית מנייר, מונעת כריתת עצים, ובכך חשבונית ירוקה באינטרנט הופכת את הסביבה שלנו לאיכותית ונעימה יותר.

חשבונית ירוקה באינטרנט לעומת חשבונית מודפסת –  למה נוצר צורך בחשבונית אונליין?

בעבר היה נהוג שכל בעל עסק (עוסק מורשה\ עוסק פטור) היה מנפיק מסמכים לעסק שלו באמצעות פנקס חשבוניות ידני, את פנקסי החשבוניות ניתן להדפיס בבתי דפוס השונים בארץ בהתאמה אישית.

להתנהלות זו חסרונות רבים:

– לא ניתן להפיק חשבונית בכל זמן ומקום.

– יש צורך לקנות פנקסים מודפסים מבתי דפוס.

– המסמכים יכולים להיעלם ולהיהרס ואינם מגובים.

– נדרשת מסירה פיזית של החשבונית ללקוח.

ההתפתחות הטכנולוגיה והאינטרנט לא דילגה על תחום הנפקת מסמכים לעסק וכיום חברות שונות מציעות את שירותיהן בכל הקשור לחשבונית וירטואלית.

היתרונות של החשבונית הדיגיטלית:

– ניתן להפיק חשבונית ירוקה באינטרנט\קבלה מכל מקום ובכל זמן.

– ניתן להפיק חשבונית וירטואלית ישירות ללקוח מהטלפון\מחשב\טאבלט.

– החשבונית וירטואלית ואין צורך לבזבז נייר ולכרות עצים לשם הפקתה.

– המסמכים שמורים בענן ואין צורך לחשוש מאובדן חשבונית אינטרנטית.

– ניתן לחבר למערכת החשבונית הירוקה את רואה החשבון לניהול העסק.

חשבונית ירוקה באינטרנט – ספקי השירות

קיימות היום מספר חברות שמציעות שירותים מקוונים להפקת חשבונית אונליין. השירותים המוצעים על ידי החברות משתנים מחברה לחברה, ולכן יש לוודא שחברת הפקת החשבונית הדיגיטלית שאתה בוחר  היא חברה שמתאימה לעסק שלך מבחינת השירותים שהיא מציעה, מבחינת הדרישות של העסק שלך, מבחינת מחיר וכן מבחינת השירות היומיומי שתקבל.

אני מעוניין בשירות חשבונית ירוקה באינטרנט לעסק – מה עליי לבדוק?

התאמה לעסק – יש לוודא ששירות חשבונית ירוקה באינטרנט תואם את צרכי העסק

ישנן מספר שאלות שעליכם לענות עליהן לפני שאתם בוחרים שירות חשבונית ירוקה באינטרנט. האם אתם צריכים שירות הוצאת חשבונית וירטואלית בלבד? האם אתם צריכים סליקת אשראי לעסק בנוסף? האם אתם צריכים שירות אוטומטי הכולל הפקת ושליחת חשבונית וירטואלית ישירות ללקוח בעת ביצוע עסקה?

ישנן חברות המאפשרות לחבר את המערכת לאתר וורדפרס (מערכת ניהול תוכן הפופולרית ביותר כיום) שלכם על ידי התקנת תוסף פשוט – ובכך להפיק חשבונית ירוקה באינטרנט ללקוח ישירות אחרי השלמת הרכישה שלו באתר שלכם.

שירות – האם שירות באימייל יספיק לכם או תעדיפו שירות אנושי טלפוני?

חשוב לבדוק אם החברה שאתם עובדים איתה נותנת שירות גם בטלפון או רק במייל.

אם כן, לכל עסק הזקוק לשירות הפקת חשבונית ירוקה באינטרנט ישנם צרכים שונים, ולכל אחד מאיתנו העדפות שונות. ישנם כאלה שיעדיפו שירות דרך תיבת האימייל וישנם כאלה שיעדיפו אפשרות לשוחח בטלפון עם נציג שירות גם אם מדובר בתוכנה אינטרנטית להפקת חשבוניות בקליק.

נוחות –  יש לוודא שהמערכת תתאים לכם מבחינתם נוחות ושימוש. חשוב שמערכת החשבונית ירוקה באינטרנט שתעבדו איתה תהיה נוחה לשימוש.

כמו כן, חברות החשבונית ירוקה באינטרנט השונות מציעות מסלול התחלתי של תקופת ניסיון חינם להיכרות עם המערכת. לחלק מאיתנו נושא החשבונית הירוקה הוא חדש, ולכן מומלץ לנצל את תקופת הניסיון על מנת לוודא שאנו מרגישים בנוח עם הפקת חשבונית ירוקה באינטרנט.

36 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דודאונליין
מהם ההבדלים בין קבלה ירוקה וחשבונית מס דיגיטלית מאמר זה יבחן את ההבדלים השונים בין קבלה ירוקה וחשבונית מס דיגיטלית לנוחיות בעלי עסקים, וידון מתי צריך להשתמש בכל מסמך.
פורסם בקטגוריית מס הכנסה, לפני 1 שבועות 1 ימים
מה זה בדיוק חשבונית עסקה דיגיטלית? מאמר זה כולל מידע על חשבונית עסקה דיגיטלית, מאפייניה השונים, ומה יחס החוק לגביה.
פורסם בקטגוריית עסקים, מימון וכספים, לפני 1 חודשים 4 שבועות