לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4599 מאמרים 1367 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
קורס הדרכת כלות

קורס הדרכת כלות – מה זה אומר ואיפה לומדים את זה

פורסם בתאריך 30/03/2020      /      נכתב ע"י arielysf

כמעט כל אחד יודע שחתן חייב לעבור הדרכה לפני כניסתו לחופה ולפני הפיכתו לבעל משפחה, אבל הדרכה דומה צריכה לעבור גם כל כלה וגם קורס הדרכת כלות הוא לא פחות חשוב מאשר הדרכה של חתנים. מה לומדים במסגרת הקורס? היכן ניתן ללמוד את הקורס? האם זאת חובה על פי הדת היהודית? כל התשובות בשורות הבאות.

מה זה קורס הדרכת כלות?

הדרכת כלות היא הדרכה שמטרתה היא להעניק לכלה את הכלים הדרושים לה, א' כדי לעבור את טקס החופה בהצלחה ועל פי כללי הדת היהודית וב' כדי להבין את תפקידה החדש כרעיה וכאם. במסגרת הקורס לומדות הכלות את כל הדברים שעליהן לדעת על טקס הנישואין והכניסה לחופה, לרבות סדר הטקס, הברכות הנאמרות בו, המשמעות של כל דבר, הפעולות שעליה לבצע או שעליה לצפות לכך שהחתן יבצע במהלך הטקס וכן הלאה. על אף שזהו לכאורה החלק הצדדי יותר של הקורס, בפועל מדובר בפרטי מידע חשובים מאוד שיכולים בהחלט להשפיע על החוויה של הכלה את טקס הנישואין שלה.

לא רק כלה – גם אם ורעיה

במסגרת קורס הדרכת כלות, לומדות הכלות לא רק על טקס הנישואין כמובן, אלא גם ובעיקר על תפקידן החדש כאם וכרעיה. בכלל זה, לומדות הכלות על כללי הנידה, טבילה במקווה, שלום בית, פתרון בעיות בנחת רוח, אהבה ויחסים, דאגה לבית ולילדים, מערכת היחסים ותפקידם של הבעל והאישה במסגרת המשפחתית על פי היהדות וכל פרטי המידע האחרים שעל הכלה ללמוד על מנת להבטיח שנישואיה יהיו מוצלחים ומאושרים. קשה להפריז בחשיבות של מידע זה שמקבלת הכלה, ועל אף שרבות חושבות שהן כבר יודעות הכל כי את הכל הן ראו כבר אצל הוריהן בבית בו גדלו, בפועל ישנם דברים רבים שעלינו ללמוד ושאותם לא באמת יכולנו ללמוד בבית או אפילו למדנו בדיוק את ההיפך מהם מהורינו.

היכן עוברים את הקורס?

קורס הדרכת כלות מוצע על ידי הרבנות הראשית בכל עיר, באין באמצעות רבניות שעובדות ברבנות ובין באמצעות רבניות שאיתן עובדת הרבנות בעיר. כמו כן, ישנם גופים פרטיים שעוסקים במקצועות היהדות ומציעות הדרכה לכלות במודלים שונים ובהיקפים שונים. ככלל, מדובר בהדרכה חשובה מאוד שעליה את בכל מקרה לא רוצה לדלג, אבל את בהחלט יכולה ללמוד את המקום המתאים לך ביותר בהתאם לחשיבות שאת מעניקה לנושא ולהיקף המידע שאת רוצה ללמוד במסגרת הקורס.

799 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת arielysf
המרת שקופיות לתמונות דיגיטליות – טיפים למי שרוצה לעשות את זה לבד חי היום דור שלם שלא ראה תמונה מודפסת מימיו ולבטח לא ראה שקופית מימיו. אלא שהדור הזה מורכב מצאצאיו של דור קודם שעבורו היו שקופיות דרך מצוינת לתיעוד הרגעים היפים של החיים.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 6 חודשים
ניקוי ספות ספות הבית שלנו הן רהיטים שמשפיעים בצורה משמעותית ביותר על המראה הכללי שלו
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 3 שנים 6 חודשים
כמה דגשים חשובים צריך לדעת על חברות אחסון ​מתי נזדקק לשירותיה של חברת אחסנה, ומה אנחנו בעצם מקבלים משירות זה
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 3 שנים 4 חודשים
איך למצוא עורך דין שמתמחה בתחום של משרדים למכירה וסגירת חוזה ביצוע השקעה בנכסים שונים כמו משרדים למכירה, בתי מגורים ופרויקטים אחרים עשויה להניב לכם תשואות יפות אך במידה ולא נעשות בצורה נכונה עשויות גם לגרום למפח נפש והפסדים כלכליים
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 3 שנים 5 חודשים
נהיגה בשכרות – האם יש המלצה לטיפול לגמילה מאלכוהול לפני שעומדים למשפט לצערנו הרב עדיין יש אנשים הנוהגים תחת השפעת אלכוהול ואפילו הרבה אנשים כאלה. נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה לכל דבר ועניין ומלבד פסילת רישיון ותשלום קנסות אתם אף עשויים להיכנס לכלא על כך
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 3 שנים 5 חודשים