לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4179 מאמרים 1265 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חשוב לבחור את מתווך הדירות הנכון | בר-לב נדל"ן

פורסם בתאריך 03/04/2020      /      נכתב ע"י ברק בר-לב

מה זה משנה איזה מתווך דירות בתל אביב אנו בוחרים העיקר שיגבה התשלום מהקונה? זה הרי דירה למכירה בצפון הישן, שממוקמת בפריים לוקיישן. ובכן פעמים רבות אני שומע את המשפט הזה ומשפט נוסף – "חשוב לי המחיר", כלומר כמה לוקח אותו מתווך דירות שיטפל בדירה, הוסיף ברק בר לב המייסד והבעלים של משרד בר-לב נדל"ן -

הרי תסכימו איתי שתגי מחיר זולים ישנם וקיימים תמיד, אך נשאלת השאלה מהו תג המחיר האמיתי שקונה ו/או מוכר משלם כשהוא בוחר מבין שלל משרדי התיווך בצפון תל אביב, מתווך דירות על פי  מחיר נמוך וזול יותר? תשובתי הנחרצת היא:: מחיר יקר מאד!

יש דברים שרק מתווך דירות בתל אביב מיומן יכול לעלות ולבדוק, כמו לדוג' מקרה שהגיע אליי בשנת 2019, בעסקה מסוג של דירה למכירה בצפון הישן. יחידת דיור שמצויה במבנה ותיק וישן שנבנה בתחילת שנות ה-50, הדירה נרשמה על המוכר כדין בפנקס הבתים המשותפים ועל פי בדיקתי כאמור, במבנה זה נמכרו מעת לעת נכסים במועדים שונים ובמספר פעמים.

לאחר בדיקה תכנונית קצרה נתגלה כי מספר יחידות הדיור שנרשמו בספרי המקרקעין, לא התאימו למספרי יח"ד הקיימות שבתשריטים המצויים בארכיון עיריית תל אביב. דהיינו יחידת דיור קיימת המופיעה כיחידת דיור מספר 3 בטאבו, הייתה בכלל רשומה בהיתר הבניה כיחידת דיור מספר 4 – כלומר דירה זו לא באמת הייתה רשומה על שמו של המוכר. מכאן ובהתאם לממצאים שנתגלו, המלצתי לקונה שלא לרכוש את הנכס, ולצורך גיבוי הפניתי את הקונה הפוטנציאלי לקבל חוות דעת (שמאית) נוספת בנדון. אלו דברים שמתווך משפטן,יכול למנוע!

לכן חשוב – ובכדי שלא תפספו הצעות טובות לרכישת הדירה, לצד מקצועיות ויסודיות ברקע, בחרו מבין שלל משרדי תיווך בצפון תל אביב, את האחד שהוא מומחה בעסקאות של דירות למכירה בצפון תל אביב, זה שעם הרבה מאד ידע וניסיון בנדל"ן ולאו דווקא לתעדף מתווכים בתל אביב שמוכנים לגבות תשלום ‏ ‏מגוחך רק מהקונה.

הזול בסופו של יום הוא יקר.

אמינות ויושרה הן הפרמטרים המהותיים ביותר עבורי, ציין ברק בר לב

לא פעם אני נתקל במוכרי דירות שבוחרים במתווך רק בגלל ששכרו נמוך יותר. ועל זה נאמר ש"מה שזול בסוף עלול לעלות ביוקר".

סיפור מקרה מיום 31. במרץ 2022: במועד הרלוונטי קיבלתי שיחת טלפון *ממוכר דירה שדירתו ממוקמת בצפון הישן בתל אביב* שהציג עצמו כשחקן כדורגל בליגת העל, שמקושר לאנשי עסקים רבים שאני בקשר איתן יומיומי. מוכר הדירה הציג בפניי בעייתיות מסוימת לגבי דירתו שהוא מעוניין למכור והבין שהוא צריך לגייס "לשורותיו" מתווך תל אביבי מקצועי שיציג את דירתו לרוכשים רבים כדי שבסופו של הליך ימכור את דירתו, לרוכש הנכון.

תחילה בפתח דבריו ציין כי שמע עליי הרבה ומיד הציע לשלם לי שכ"ט כפול אם אמכור את דירתו היחידה. ובכן, תוך כדי שיחה עמו ולאחר שבחנתי את נתוני הדירה, לא תודה עניתי, לנכס שלך יש פגם בוטה בדמות של חריגת בנייה במטבח, ולי אין לקוחות לנכסים מסוג אלה. "בר-לב בוא תנסה, מה אכפת לך תוכל להרוויח יותר?!" מוכר הדירה לא הרפה "הרבה מתווכים בתל אביב בעניין". בוא רק ניפגש...

האם נפגשתי אתו? כמובן שלא נפגשתי אתו ולא בעד כל הון שבעולם! כאיש נדל"ן אני לא חייב דבר בעולם הזה לשום מוכר דירה ובטח שאני לא מקבל כל דירה לבלעדיות וכמו גם שום תמורה נוספת מעבר למה שמוקבל בענף ולמה שאסכם בכתב ומראש עם בעל הנכס שאני מייצג, לא מעל ובטח שלא מתחת לשולחן.
כאן המקום לציין כי מתווך המייצג מוכרים/קונים, ראשית צריך להיות נאמן להם ורק להם, ובמצבים מסוימים להרגיש חופשי לסרב ואפילו "לתקוף" מוכרי דירות שמנסים להציג

נכס עם מום. זה לא יכול לעבוד כשאותו מתווך מקבל מהצד תוספת לשכ"ט (בין אם מהקונה ובין אם מהמוכר). מבחינתי מתווך שבוחר לנוהג כך מועל בתפקידו וצריך לשלול לו את רישיון התיווך. מה שכן, גם קונים לא פעם מנסים להכפיל את שכ"ט של המתווך כדי לקבל זכות ראשונים - אז לסיכום אומר, כי אני מאמין גדול בדרכים של אמינות ויושר, ולמצוינות אליה אני מחויב מתוך הכרה כי הנכס הוא הדבר היקר ביותר לאדם.

סוף דבר 

עסקת קנייה ו/או מכירת נכס מקרקעין היא עסקה הגדולה ביותר בחייו של אדם. אנשים מוכנים לשלם ולקבל 3-8 מלש"ח ואפילו יותר, רק כדי למכור או לרכוש דירה שמאד אוהבים - אבל מאידך סבורים שיש לחסוך בתשלום של מתווך הדירות הנכון - רק דעו לכם, כי אותו מתווך דירות בתל אביב יכול לחסוך הן למוכר הנכס והן לקונה דמים רבים בהיקף של עשרות ומאות אלפי שקלים.

אז אם אתם צריכים עצה טובה ו/או חוות דעת מקצועית בנושאי עסקאות מכר מסוג של דירות למכירה בצפון תל אביב  - אנא התקשרו אלינו לטלפון שמספרו: 077.449.0338 ואנו נשמח לסייע לכם בנדון - כאן המקום לומר תודה לכל אותם לקוחות שהפכו למשפחה חמה, תומכת וערכית שדבקה בהם רוח בר-לב נדל"ן 

לינק לאתר: בר-לב נדל"ן  פייסבוק  מתווך מומלץ בתל אביב בר-לב   ברק בר-לב בפייסבוק

מן העיתונות | וואלה | בר-לב נדל"ן | ברק בר-לב

מן העיתונות | ביזפורטל | בר-לב נדל"ן | ברק בר לב

מן העיתונות | עיתון ישראל היום | בר- לב נדל"ן ברק בר לב

המלצות | ברק בר לב

הכותב ברק בר-לב, משפטן במקרקעין מהוותיקים והבולטים בשוק הנדל"ן התל אביבי ובתחום ההתחדשות העירונית, בעל ידע וניסיון נרחב בתחום המקרקעין והתכנון והבניה והינו הבעלים והמייסד של משרד בר-לב נדל"ן

 

 

 

1677 צפיות
40 כניסות
מאמרים נוספים מאת ברק בר-לב
מתווך דירות מומלץ בתל אביב I בר-לב החלטתם למכור את הנכס בבעלותכם וכעת אתם מחפשים מתווך דירות תל אביבי מומלץ שיסייע לכם בתהליך המכירה, נכון? לכן, כדי שתהיה לכם מכירת דירות מוצלחת בתל אביב, עליכם ליישם כמה כללים לפני תהליך מכירת הנכס - למה? כי מכירת דירה בת"א היא אירוע כל כך מורכב ודורש מכם שיקולים שונים.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 2 שנים 1 חודשים
כיצד משווקים דירות למכירה הצפון הישן של תל אביב I ראיון עם ברק בר לב ראיון עם ברק בר לב, מוותיקי ענף ההתחדשות העירונית וסוכן נדל\\\"ן שנחשב בקרב רבים כסוכן עלית בצפון תל אביב. ברק הוא אחד מסוכני הנדל\\\"ן המבוקשים והמצליחים בתל אביב, הודות לגישת שיווק \\\"שונה וייחודית\\\" שהניבה תוצאות מדהימות. תכולת חובה לכל בעל נכס שמוכר שמתכוון למכור את דירתו בצפון הישן והחדש בתל אביב.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 11 חודשים
כיצד לאתר מתווכים בתל אביב מעולים אז איך בוחרים סוכנות לתיווך דירות מומלצת בתל אביב - ובכן? שאלות רבות מתעוררת בנוגע לבעלי נכסים הקשורות לדירות שבבעלותם, והן איך אפשר למכור נכס בצפון תל אביב בפרק זמן קצר שלא עולה על חודשיים? והאם יהא נכון וראוי להעניק תקופה שהיא בלעדית למתווך נדל"ן בתל אביב אם כן, כיצד ניתן לאתר את הסוכנות המצוינת ביותר עבורנו?
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 6 חודשים
כיצד לאתר סוכן מומלץ לתיווך ושיווק של דירות בתל אביב I רקע תמציתי חיפשתם סוכן נדל"ן מומלץ בתל אביב ואז וד"ר גוגל ישראל פתח בפניך שורת תוצאות שכולן מלאות " סוכני נדלן תותחים". ובכן אם כן, נותר המקום רק לבחור "באחד" בסיוע של כלי בדיקה ועוד כלי סינון נוספים. הקודם שבהם - הינה היא הגדרת הציפיות שלך מסוכן הנדלן המומלץ ומתהליך המכר עצמו. כמו כן מובן מאליו שמי שלמעשה עונה על הקריטריונים ואף עולה עליהם הוא סוכנן הנדלן הוא הנבחר! כאן המקום לציין כי לסוכן הנדלן יש חוק ברזל והוא: אין לקדם דירות/נכסים עם חריגות אדריכליות . לפיכך, במסגרת הבדיקה הראשונית, נקטנו ביוזמה לפנות למחלקת ההנדסה בעירייה לצורך: בדיקת תיקי הבניין, בדיקת המצב התכנוני של הנכס ובירור זכויות הקניין. יחד עם זאת, על מנת לא לבזבז זמן, אנרגיה ומשאבים, אנו מבטיחים להתנהל עם קונים פוטנציאליים רלבנטיים בעלי יכולת פיננסית גבוהה!
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 11 חודשים
תמ"א 38 תמ"א 38, ״תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה״ פורסמה ברשומות וקיבלה תוקף ביום ה- 18.5.2005. מאז כניסתה לתוקף אושרו בה שלושה שינויים, כאשר השינוי המקיף והמשמעותי ביותר נכנס לתוקף ביום 11.6.12, הוא שינוי מס' 3 לתמ"א - שלושת השינויים לתמ"א מהווים חלק מתהליך התפתחותי של הפקת לקחים מביצוע ויישום הוראות התמ"א בפועל, על מנת שזו תשיג את מטרתה לחיזוק הבניין הישן הנעת תהליך תכנוני רחב היקף של חיזוק מבנים קיימים, שאינם בנויים לפי תקן 413, שנועד להבטיח את יכולתם של אותם מבנים לעמוד בפני רעידות אדמה.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 11 חודשים