לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
פריצת דלת טרוקה

ידית קבועה או ידית חופשית

פורסם בתאריך 25/04/2020      /      נכתב ע"י kingofiraq@gmail.com

ישנן דלתות בהן מותקנת ידית קבועה בצידה החיצוני של הדלת וישנן דלתות בהן מותקנת ידית חופשית, כלומר ידית אשר ניתן להזיזה כלפי מטה. ההבדל הקטן הזה בין שני סוגי הידיות משנה את כל צורת השימוש בדלת. ישנם אנשים אשר שואלים אותי מה עדיף, ובכן אין כאן עדיפות. לכל סוג של ידית יש את היתרונות והחסרונות שלה והשאלה היא איזו ידית מתאימה לצרכים שלכם.

אך לפני שנרד לפרטי ההסבר על סוגי הידיות וההבדלים בין ידית קבועה לידית חופשית, בואו ננסה להבין משהו על המנעול של הדלת. נעילת הדלת מתבצעת באמצעות בריחים חזקים המעגנים את הדלת למשקוף. בריחים אלו נשלטים על ידי המנעול והמפתחות שלו וזוהי הדרך היחידה לנעול את הדלת, בין אם יש לכם ידית קבועה או ידית חופשית.

אך בנוסף לבריחים ישנה גם לשונית קטנה אשר סוגרת את הדלת. זוהי לשונית קפיצית אשר סוגרת את הדלת אך היא אינה נועלת את הדלת אלא מביאה למצב של דלת טרוקה בלבד. וזה מה שמביא אותנו לנושא הידיות, כאן מתבטא ההבדל. כאשר בדלתכם מותקנת ידית חופשית מבחוץ, הידית היא זו אשר שולטת על אותה הלשונית. במידה והדלת סגורה, לחיצה על הידית משחררת את הלשונית והדלת נפתחת.

אך כאשר יש לכם בדלת ידית קבועה, לאחר סגירת הדלת, אין לכם איך לשלוט בלשונית מבחוץ. למרות שהדלת אינה נעולה אתם נזקקים לחצי סיבוב של המפתח על מנת למשוך את הלשונית פנימה ולפתוח את הדלת.

היתרון של ידית קבועה הוא שאתם יכולים לשבת בנחת בביתכם מבלי לנעול את הדלת בכל רגע נתון. אם מישהו ירצה להיכנס הוא יאלץ לצלצל בפעמון ולהמתין שתפתחו לו את הדלת. אף אחד לא יכול להתחמק או להתפרץ סתם כך לביתכם ללא מפתח ומבלי שתפתחו מבפנים. אך לידית קבועה ישנו גם חיסרון במצבים מסוימים. אם יצאתם מהדירה והדלת נטרקה בטעות, או שהתכוונתם לנעול אותה ואז הבנתם שהמפתחות נשארו בפנים, אין לכם אין להיכנס. אם יש מישהו בבית הוא יכול לפתוח מבפנים, אך אם אין לכם מפתחות ואין אף אחד בפנים תזדקקו לעזרתו של מנעולן לצורך ביצוע פריצת דלת טרוקה.

ומהצד השני היתרון והחיסרון של ידית חופשית הוא בדיוק ההפך. היתרון של ידית חופשית או שאם פעם לא תיתקלו בבעיה של דלת טרוקה, אך מצד שני כאשר אתם בבית ושכחתם לנעול את הדלת, זרים יכולים בקלות להיכנס.

שימו לב שתמיד ניתן להזמין מנעולן לצורך ביצוע החלפת ידיות. ניתן להחליף ידית קבועה בידית חופשית ולהפך.

 

405 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת kingofiraq@gmail.com
מדוע חשוב לבחור מנעולן בקפידה? שיש לבחור בזהירות את המנעולן ולבחור אותו בקפידה. לא כל אדם יכול להיות פורץ מנעולים.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 7 חודשים
אביזרי בטיחות לבית ולבית הספר חשוב להשגיח על הילדים אך שנייה אחת של חוסר תשומת לב עלולה להסתיים באסון ולכן כדאי לחפש גם אחר אמצעי בטיחות אשר יסייעו לנו למנוע תאונות.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 7 חודשים
מדריך לרכישת דלתות כניסה זהו הזמן שבו עליכם לבחור את דלת הכניסה של הבית. זוהי הדלת אשר תקבל בברכה את כל הבאים לביתכם, זאת הדרך שתשלים את עיצוב הבית והיא גם זו אשר תמנע כניסה של בלתי מורשים.
פורסם בקטגוריית צרכנות, לפני 1 שנים 7 חודשים
לאיזה מידע אתם זקוקים לפני שאתם מרימים טלפון למנעול יש מידע שתצטרכו לספק בעת בקשת שירות של מנעולן. חלק ממידע זה ישתנה בהתאם למצב הספציפי, אך עליכם להיות מוכנים לתשובות לשאלות אלו מהמנעולן. להלן סקירה כללית של מידע מה המנעולן יבקש.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 7 חודשים
מתי נזדקק להתקנת מנעול כספת לדלת? התקנת מנעול כספת לדלת הכניסה מאפשרת שקט נפשי וקושי רב לפורצים וגנבים לחדור אל הפרטיות שלכם
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 8 חודשים