לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3308 מאמרים 914 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

החשיבות של מטפל סיעודי לקשישים במיוחד במשבר הקורונה

פורסם בתאריך 26/04/2020      /      נכתב ע"י הילה הניג

כבר כחודש וחצי אנחנו בבית, ספונים בקרב משפחתנו הגרעינית. אך מה קורה עם ההורים שלנו בימים אלה? כיצד אוכלוסיית הקשישים מסתדרת עם המצב? בני הגיל השלישי הם אוכלוסייה בסיכון ולכן ההמלצה היא שהם יישארו בביתם. גם אם חלקם יצאו לעבודה טרום המשבר, כיום הם לא יוצאים לעבודה, הם יכולים להמשיך לעבוד מהבית או לא לעבוד כלל.

בעוד שחלק מאוכלוסיית הקשישים הינה פעילה, עובדת, בריאה באופן יחסי, ישנם קשישים סיעודיים – אשר זקוקים לעזרה של מטפל בביצוע פעולות יומיומיות.

מטפל סיעודי לקשישים

אותם קשישים סיעודיים, אשר חלקם גם זכאים לקבל גמלת סיעוד, נעזרים במטפל סיעודי לקשישים. המטפל יכול להיות מטפל ישראלי אשר מגיע לבית הקשיש מס' פעמים בשבוע או מטפל סיעודי זר אשר חי בבית הקשיש ועוזר לו 6 ימים בשבוע (כי מגיע לו יום חופש).

היתרונות בהעסקת מטפלים סיעודיים במיוחד במשבר הקורונה

בימים אלה של משבר הקורונה בהם, כאמור, אוכלוסיית הקשישים נצורה בביתה, העובדה שיש איתם אדם נוסף בבית מסייעת במגוון תחומים (היום יותר מתמיד):

  • הפגת הבדידות – אם בימים כתיקונם, ימי טרום המשבר, הילדים, הנכדים, חברים היו באים לבקר, כיום, עדיף לבני הגיל השלישי שהמשפחה שלהם לא תגיע לביקור. וזאת כדי לשמור על בני גיל הזהב ולהגן עליהם מפני הידבקות פוטנציאלית. קשישים אשר אינם נעזרים במטפלים סיעודיים מוצאים עצמם בימים אלה די בודדים. כאשר מטפל חי בבית הקשיש או שמגיע מס' פעמים בשבוע יש אדם נוסף שמארח חברה לאותו קשיש והוא כבר מרגיש פחות לבד בעולם.
  • סיוע בקניית מזון – אמנם יש אפשרות להזמין מזון באינטרנט, אך ראינו כי משלוחי המזון בעייתיים ואינם עומדים בביקוש וכך לא תמיד ניתן לקבל את המשלוח בזמן סביר. כאשר הקשיש נעזר במטפל סיעודי, הלה מבצע עבורו את הקניות בסופר.
  • רכישת תרופות – בתי המרקחת וקופות החולים מספקות שירותי משלוח לתרופות. הם אף הבינו שלא כולם יודעים להזמין את התרופות באינטרנט וכיום מאפשרות ביצוע הזמנה טלפונית. עם זאת, כאשר הקשיש נעזר במטפל סיעודי, הלה יכול לקפוץ רגע לבית מרקחת ולהביא את התרופות הנחוצות, מבלי להמתין למשלוח.
  • נוכחות 24/7 – כאשר קשיש נעזר במטפל סיעודי זר אשר חי בביתו, המטפל הסיעודי זכאי ליום חופש בשבוע. בימים אלה של משבר הקורונה, אותם מטפלים זרים מבינים את הרגישות וגם אסור להם על פי התקנות לצאת מהבית (למעט לנסיעות המוגדרות כחיוניות) ועל כן אותם קשישים זוכים למעשה לנוכחות של מטפל סיעודי בביתם 24/7.

 

* מאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא, והכתוב בחוק הוא המחייב. אין המאמר בא לומר ו/או להמליץ כיצד לפעול, כל אחד רשאי לפעול על פי הבנתו וצו מצפונו.

349 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת הילה הניג
שאלות ותשובות בנושא אפוטרופסות לעיתים יש צורך למנות אפוטרופוס לאדם שאיננו יכול לדאוג לענייניו ולעצמו. מי ממנה אפוטרופוס? למי נדרש למנות אפוטרופוס? מהם סוגי האפוטרופסות הקיימים? מי יכול להתמנות לאפוטרופוס ועוד. כל השאלות וכל התשובות בנושא אפוטרופסות והקרן לטיפול בחסויים במאמר שלפניכם.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 1 חודשים
האפשרויות להעסקת מטפל סיעודי להורים ההורים שלנו הולכים ומזדקנים, ואנחנו הילדים מוצאים את עצמנו מטפלים בהם יותר עד שאנחנו שמים לב שאנחנו מטפלים סיעודיים להורינו. זה הזמן לקחת להם עזרה מקצועית. במאמר זה ריכזנו את האפשרויות השונות לטיפול סיעודי, לרבות מטפל סיעודי דרך ביטוח לאומי ומטפל סיעודי עם לינה.
פורסם בקטגוריית גיל הזהב, לפני 1 שנים 3 חודשים
ההבדל בין מטפלת סיעודית עם לינה לבין מטפלת סיעודית 24/7 אחד ההורים הפך לסיעודי, בין אם לתקופה קצרת מועד ובין אם מעתה והלאה. אנו מחפשים טיפול ועזרה להורה שלנו. עלינו להעריך את מצבו על מנת שנוכל לבחור איזה סוג טיפול מתאים עבורו - האם מטפלת סיעודית עם לינה או מטפל סיעודית 24/7.
פורסם בקטגוריית גיל הזהב, לפני 1 שנים 8 חודשים
חוק סיעוד ביטוח לאומי - מה כדאי לדעת? חוק הסיעוד של המוסד לביטוח לאומי מסדיר את הטיפול באוכלוסיית הגיל השלישי, אלו שזקוקים לסיוע בתפקוד היומיומי ומעוניינים להישאר בביתם. בין הזכאויות במסגרת חוק זה, רשאי הזכאי להעסיק מטפל/ת סיעודי/ת.
פורסם בקטגוריית ביטוח לאומי, לפני 2 שנים 4 חודשים