לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3469 מאמרים 986 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
עבודה מהבית

עבודה מהבית – גרסאת המציאות

פורסם בתאריך 28/04/2020      /      נכתב ע"י aptilworks2

אם כן, עבודה מהבית הייתה נשמעת דבר נפלא שאין בו יותר מדי חסרונות, ולחלקינו זה אף היה עשוי להשמע כדבר טוב מדי – טוב מדי בשביל להיות נכון. אז אפשר לומר שזה נכון, כי למושג עבודה מהבית יש באמת נטייה להתפס כמושג פחות רציני, אנחנו יותר נוטים לקשר עבודה מהבית ככסף קל, וזה בעיקר תודות להרבה אנשים שמנסים למכור לנו קורסים של עשיית כסף באינטרנט שמנסים לצייר לנו בדיוק את התמונה הזאת – עבודה מהבית, כסף קל. זה המוצר שמנסים למכור לנו שוב ושוב.

 

אבל כמובן, עבודה מהבית רחוקה מאוד מלהיות כסף קל. עבודה מהבית יכולה להיות הרבה יותר קשה מעבודה כשכיר, והיא מצריכה הקרבות רבות. הבעיה הכי מהותית שיש בעבודה מהבית היא עצם ההצלחה לעבוד מהבית – שזה משימה לא פשוטה בכלל, שדורשת תרגול רב וכוח רצון מטורף. לא כל אחד מסוגל לנהל את עצמו, לא כל אחד מסוגל לקחת את העניין ברצינות ולהכנס עכשיו למשמעת.

 

עבודה מהבית מצריכה אותך להיות הבוס של עצמך, ובוס צריך לדעת להיות בוס. לפעמים קשוח, רציני, שם את העבודה לפני הכל, את התפוקה ואת היעדים מול העיניים. בוס לא ייתן לנו לפטפט ולהתפזר, אלא יצפה מאיתנו להתמקד בעבודה ולקחת אותה בשיא הרצינות. בוס תמיד יצפה מאיתנו לעמוד ביעדים שהוא מציב. בוס תמיד ידע להעביר עלינו ביקורת ולומר לנו מה אנחנו עושים לא בסדר.

 

כשאנחנו עובדים מהבית, אנחנו צריכים להיות ככה בדיוק כלפי עצמנו, שזאת משימה מאוד לא קלה. קשה לנו להעביר על עצמנו ביקורת, קשה לנו לא לעגל פינות כשזה מגיע אלינו, קשה לנו לא לטאטא דברים מתחת לשטיח ולעגל פינות, קשה לנו להקפיד עם עצמנו על משטר ולהיות קשוחים עם עצמנו שצריך. אך כל זאת ועוד, הם תנאים הכרחיים על מנת לקיים מהלך תקין של עבודה מהבית.

 

על כן, עבודה מהבית היא דבר מאוד לא פשוט, והיא אינה מתאימה לכל אחד. אדם שלא מסוגל להציב לעצמו גבולות ברורים, להכניס את עצמו למשטר, להעביר על עצמו ביקורת – הוא אדם שימצא כי עבודה מהבית היא דבר מאוד קשה בעבורו ודבר שמאוד קשה לו להתמיד בו. עבודה מהבית מצריכה מאיתנו להיות קשים מאיתנו במידת הצורך – זה חלק מלהיות הבוס של עצמנו.

178 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת aptilworks2