לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3472 מאמרים 989 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
טיפול CBT לילדים

טיפול CBT לילדים – מה צריך לדעת לפני שמתחילים את הטיפולים?

פורסם בתאריך 28/04/2020      /      נכתב ע"י arielysf

טיפול פסיכולוגי בילדים הוא דבר מוכר וידוע וזאת משום שבשלב הזה של חייהם, הילדים חיים בתקופה קריטית שמעצבת אותם, את הנפש שלהם, את הביטחון העצמי שלהם, את ההתנהגות שלהם ועוד הרבה אספקטים רבים בחייהם. בגיל הזה הם גם נחשפים להרבה מאוד קונפליקטים חברתיים, חיי אהבה ראשונים, גיל ההתבגרות, לחץ בלימודים ונאלצים להתמודד עם לא מעט דברים שמעצבים את אישיותם. התפקיד שלכם כהורים הוא לדעת לזהות כאשר הילדים מגלים קושי או מצוקה כלשהי ולקחת אותם לטיפול באופן מידי. ככל שדוחים את הטיפול כך המצוקה והקשיים יגדלו ויצמחו לממדים ורבדים נוספים ולכן כדאי לטפל בהם כל עוד הם קטנים.

מהו טיפול CBT לילדים?

CBT הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. טיפול CBT לילדים הוא טיפול מקצועי בתחום הטיפולים הפסיכולוגיים והוא מאפשר לילדים ולמטפלים לזהות את הסימפטומים האמיתיים לקשיים, לחרדות, לדיכאון ולמצוקות נפשיות אחרות. באמצעות טיפול ייחודי לכל ילד וסיפורו האישי, ייבחן המטופל פעילויות שונות שעל הילד יהיה לבצע על מנת לשקם את עצמו ולרפא את עצמו מאותה מצוקה נפשית. טיפול זה נמצא יעיל מאוד בקרב ילדים ומבוגרים כאחד וכאשר הטיפול בילדים הוא אתגר לא פשוט כלל, הרי שטיפול באמצעות CBT המותנית בפעילויות ולא רק בשיחות ודיבורים – היא דרך טיפול יעילה ונעימה יותר לילד.

טיפול פסיכולוגי אצל ילדים הוא אתגר לא פשוט:

מטבע הדברים הטיפולים בילדים הוא לא פשוט. בעוד מבוגרים בוחרים בדרך כלל להגיע לטיפול בעצמם, אצל ילדים זה שונה. בעולמם טיפול פסיכולוגי כלשהו הופך אותם ל"משוגעים" או משהו שלילי בכל אופן. מכאן שהם מתנגדים לטיפול. גם אם זכינו לכך שהילדים יסמכו עלינו ויאפשרו לנו לשמוע אותם זה עדיין קשה לגרום להם להיפתח ולהבין שהמטפל רק רוצה לעזור להם. בנוסף לכל זה, הם חיים בעולם מורכב ושונה מזה של מבוגרים ועל המטפל להיות בעל גישה ייחודית המבינה את העולם הזה שהילדים חיים בו. המטפל צריך להיות קשוב לכל אורך הטיפול ולחשוב כמה פעמים לפני שהוא מוציא מילים מהפה כי ילדים יכולים להיות פגיעים יותר ממבוגרים. טיפול שיידחה לעתיד מסיבות כלשהן, בין אם זה באשמת ההורים שלא הביאו את הילד בזמן או באשמת המטפל/הילדים שהטיפול לא צלח – עשוי להוביל להשלכות לא נעימות עבור הילדים ולהעמקת הבעיות.

עזרו לילדים למנוע בעיות קשות יותר בעתיד:

עזרו לילדים שלכם להימנע מהחמרת המצב. טיפול CBT לילדים הוא טיפול נהדר שמתמקד בנקודות המובילות למצוקות הנשפיות ומאפשרת לילדים להתמודד עם הסיטואציה בדרך אחרת. המטפל מספק לילד את הכלים להתמודדות עם המצב ולשמירה על המצב לאחר הריפוי. כאשר ההורים ישתפו פעולה עם הטיפול ויעזרו להביא את הילדים לטיפולים בזמן ובכמות הנדרשת – ההורים בעצם יעזרו לילדים להימנע ממצוקות גדולות ועמוקות יותר בעתיד.

547 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת arielysf
ניקוי ספות ספות הבית שלנו הן רהיטים שמשפיעים בצורה משמעותית ביותר על המראה הכללי שלו
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 1 שנים 3 שבועות
כמה דגשים חשובים צריך לדעת על חברות אחסון ​מתי נזדקק לשירותיה של חברת אחסנה, ומה אנחנו בעצם מקבלים משירות זה
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 11 חודשים 2 שבועות
איך למצוא עורך דין שמתמחה בתחום של משרדים למכירה וסגירת חוזה ביצוע השקעה בנכסים שונים כמו משרדים למכירה, בתי מגורים ופרויקטים אחרים עשויה להניב לכם תשואות יפות אך במידה ולא נעשות בצורה נכונה עשויות גם לגרום למפח נפש והפסדים כלכליים
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 11 חודשים 3 שבועות
נהיגה בשכרות – האם יש המלצה לטיפול לגמילה מאלכוהול לפני שעומדים למשפט לצערנו הרב עדיין יש אנשים הנוהגים תחת השפעת אלכוהול ואפילו הרבה אנשים כאלה. נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה לכל דבר ועניין ומלבד פסילת רישיון ותשלום קנסות אתם אף עשויים להיכנס לכלא על כך
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 11 חודשים 3 שבועות
איך לחסוך לפני הזמנת חברת ניקיון היא פתרון נהדר שבעזרתו ניתן לשמור על רמת חיים גבוהה ולמנוע מאמץ פיזי. חברות ניקיון מציעות כיום מגוון רחב של שירותים עבור לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והמוסדי וחשוב לנצל זאת.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 1 שנים 3 שבועות