לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3193 מאמרים 878 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות – האם יש המלצה לטיפול לגמילה מאלכוהול לפני שעומדים למשפט

פורסם בתאריך 28/04/2020      /      נכתב ע"י arielysf

לצערנו הרב עדיין יש אנשים הנוהגים תחת השפעת אלכוהול ואפילו הרבה אנשים כאלה. נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה לכל דבר ועניין ומלבד פסילת רישיון ותשלום קנסות אתם אף עשויים להיכנס לכלא על כך. במקרים מסוימים שבהם לנהג יש היסטוריה של נהיגה בשכרות ו/או היסטוריה הקשורה לאלכוהול ושיכרון בסיטואציות אחרות, ימצא לנכון בית המשפט שלפני העמידה למשפט יעמוד האדם לדין וזאת כדי לאפשר לו לייצג את עצמו בצורה מפוכחת יותר על מול המעשים שלו. למרות זאת טיפול בגמילה מאלכוהול לא מבטל את פסק הדין או את חומרת המעשה אולם יכולה להקל במעט את העונש שכן הנהג מראה רצון אמיתי להשתקם.

מה נחשבת נהיגה בשכרות?

נהג העולה על ההגה תחת השפעת אלכוהול, סמים או אפילו אם שתה מעט מעל המותר בחוק – נחשב כנוהג בשכרות. הכמות המותרת היא כ-50 מ"ג אלכוהול ביחס ל100 מ"ל דם וישנם אוכלוסיות מיוחדות שאצלם החוקים מחמירים אף יותר כמו נהגי מוניות, נהגים צעירים, נהגים חדשים ועוד.

מה קורה אם נתפסים בנהיגה משכרות?

ראשית חשוב להישמע לשוטרים. התנגדות לבדיקות השוטרים עשויה להוביל לניסיון להכשלת שוטר ועבירות פליליות נוספות שעשויות לסבך אתכם אפילו יותר. השוטר יבצע עמכם מספר בדיקות, ראשית תבצעו בדיקת נשיפון ובאמצע ותימצא שלילית תמתינו רבע שעה ותבצעו בדיקת ינשוף. כמו כן ימלא השוטר דוח של האירוע ובמידה וכמות האלכוהול שבגופם תימצא מעל המותר אתם תימצאו כנוהגים בשכרות ואז אתם עשויים לקבל שלילת רישיון, הרכב שלכם עשוי להילקח גם כן עד פסק דין בית המשפט ועוד. בין הבדיקות השונות ייתכן ותתבקשו לבצע גם בדיקת מאפיינים כמו למשל יבקשו מכם ללכת בקו ישר.

התייעצו עם עורך דין בנושא:

במידה ונתפסתם על נהיגה בשכרות זוהי זכותם בחוק להתייעץ עם עורך דין שייתן לכם ייעוץ מה לעשות באותו רגע ובאופן כללי במהלך השימוע שלכם בבית המשפט.

גמילה מאלכוהול במכון רטורנו:

מרבים האנשים הנוהגים בשכרות הנם אנשים המכורים לאלכוהול. זה נכון שמדי פעם יכול לעבור על אדם טוב ונקי לחלוטין מעבירות איזה יום רע שבו הוא מוצא את עצמו שותה אלכוהול עד כמעט אובדן הכרה ואז מבלי להבין את ההשלכות והמשמעות לכך עולה על ההגה. זה נכון שגם חבר'ה צעירים במסיבות עשויים לשתות 2 בקבוקי בירה במקום אחד ולחשוב שהם עדיין מסוגלים לנהוג. אנו מדברים על אנשים הנמצאים דרך קבע תחת השפעת אלכוהול ושותים מדי יום ולעתים גם נמצאים במצב של שיכרון שעות רבות במהלך היום. אנשים מסוג זה צריכים לעבור גמילה מאלכוהול וטוב יעשה בית המשפט או עורך הדין של המכור אם ישלח אותו לרטורנו – מכון גמילה מהתמכרויות מהמובילים והגדולים בישראל. טיפול בגמילה מאלכוהול לפני העמידה למשפט יכולה להראות רצון טוב וחיובי להשתקם ולהקל על העונש באופן משמעותי.

103 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת arielysf
ניקוי ספות ספות הבית שלנו הן רהיטים שמשפיעים בצורה משמעותית ביותר על המראה הכללי שלו
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 5 חודשים 3 שבועות
כמה דגשים חשובים צריך לדעת על חברות אחסון ​מתי נזדקק לשירותיה של חברת אחסנה, ומה אנחנו בעצם מקבלים משירות זה
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 4 חודשים 1 שבועות
איך למצוא עורך דין שמתמחה בתחום של משרדים למכירה וסגירת חוזה ביצוע השקעה בנכסים שונים כמו משרדים למכירה, בתי מגורים ופרויקטים אחרים עשויה להניב לכם תשואות יפות אך במידה ולא נעשות בצורה נכונה עשויות גם לגרום למפח נפש והפסדים כלכליים
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 4 חודשים 3 שבועות
טיפול CBT לילדים – מה צריך לדעת לפני שמתחילים את הטיפולים? טיפול פסיכולוגי בילדים הוא דבר מוכר וידוע וזאת משום שבשלב הזה של חייהם, הילדים חיים בתקופה קריטית שמעצבת אותם, את הנפש שלהם, את הביטחון העצמי שלהם,
פורסם בקטגוריית אבחון דידקטי ופסיכודידקטי, לפני 4 חודשים 3 שבועות
איך לחסוך לפני הזמנת חברת ניקיון היא פתרון נהדר שבעזרתו ניתן לשמור על רמת חיים גבוהה ולמנוע מאמץ פיזי. חברות ניקיון מציעות כיום מגוון רחב של שירותים עבור לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והמוסדי וחשוב לנצל זאת.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 5 חודשים 2 שבועות