לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3023 מאמרים 805 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

היעדר זכות ערר - רובע 4

פורסם בתאריך 30/04/2020      /      נכתב ע"י ברק בר-לב

 

בבקשה להיתר התואמת לתוכנית רובע 4 אין חובת פרסום ואין למתנגדים זכות ערר.

לאחרונה הוגש ערר כנגד אישור בקשה להיתר של פרויקט של אחד היזמים שאנו מלווים, התואמת את הוראות תוכנית רובע 4.
במסגרת הדיון בערר עלתה השאלה אם קיימת זכות ערר על החלטה לאשר היתר התואם את תוכנית הרובע.
ועדת הערר סילקה את הערר על הסף וקבעה כי "הבקשה להיתר נשוא הערר דנן תואמת את הוראות תכנית רובע 4, ועל כן לעוררים, בוודאי לאחר כניסתה לתוקף של תכנית רובע 4, אין זכות ערר.
"תכנית רובע 4 היא תכנית מפורטת. בקשה להיתר התואמת את הוראותיה אינה מצריכה פרסום, כך בהתאם לרציונל העומד בבסיסה, בהתאם למטרותיה והוראותיה וכך ניתן אף ללמוד מלשונו המפורשת של סעיף 27 ו-23א' לתמ"א 38.
"כידוע, המקור והבסיס החוקי לזכות הערר לוועדת הערר, על החלטה של הוועדה המקומית בנושא היתרי בניה, מצוי בסעיף 152 לחוק התכנון והבניה... סעיף 152 ממצה את זכות הערר (לעניין היתר בניה), ואם אינו חל - לא קיים מקור אחר המקים לעורר זכות ערר על החלטת ועדה מקומית לפי חוק התכנון והבניה, והרי זכות הערר לא קיימת אלא אם עוגנה בדין...
"הבקשה נשוא הערר תואמת את הוראות תכנית רובע 4, נבחנה על פיה ואושרה בכפוף לכניסתה לתוקף, ועל כן, אין לעוררים זכות להגיש ערר מכוח של סעיף 152לחוק".

את חברת אקו סיטי - אס.אל יזמות ובניה בע"מ ייצגו עוה"ד מיטל טויסטר רוזנטל ויהונתן מונרוב ממשרדנו.

ערר 1021/0218 ניתן ביום 25.11.19 בוועדת הערר לתכנון ובניה מחוז תל אביב. יו"ר: עו"ד הילה סירוטה ליבנה.

עצה ו/או חוות דעת מקצועית בנושאי תמ"א 38 ו/או התחדשות עירונית התקשרו

077-449-0338 ואנו נשמח לסייע בנדון.   

הכותב ברק בר-לב הוא מהוותיקים והבולטים בתחום ההתחדשות העירונית, בעל ידע וניסיון נרחב בתחום הפינוי ובינוי, המקרקעין והתכנון והבניה, והינו הבעלים והמייסד של חברת הנדל"ן בר-לב

34 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת ברק בר-לב
דייר סרבן בפרויקט תמ"א 38 אחד הנושאים איתם יש להתמודד כאשר מבקשים לממש את הוראות תמ"א 38 היא תופעת הדייר הסרבן?
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 חודשים 1 שבועות
כיצד הסתבכה עסקת הנדל"ן של הכנסייה בית ישן בחיפה הניצב בשדרות הציונות עומד במרכז של עסקת נדל"ן שהסתבכה ובמרכזה סכסוך בין הכנסייה, בין הקונה שרכש את המבנה, פדל אלבסול, לבין משפחה נוספת, משפחת נחאס שטוענת בכלל שהמבנה שייך לה.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 חודשים 1 שבועות
כיצד תבחרו מארגן דיירים בעסקה מסוג התחדשות עירונית שהינה בעלת חשיבות רבה כיצד תבחרו מארגן דיירים בעסקה בעלת חשיבות כה רבה בחייכם?
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 חודשים 1 שבועות
אודות I ברק בר-לב שמי ברק בר-לב, הבעלים והמייסד של משרד בוטיק איכותי המתמחה בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית ואשמח שתכירו אותי יותר.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 2 חודשים 3 ימים
מהו הקשר בין תכנית הרבעים של תל אביב להיטל השבחה? תחת הכותרת "תכנית הרבעים" מקדמת עיריית תל אביב תכניות לארבעה רבעים מרכזיים בעיר, רובע 3, רובע 4, רובע 5, ורובע 6. התכניות נועדו לאפשר התחדשות עירונית בעקבות קביעה של זכויות בנייה לבנייה חדשה ולתוספת על בניינים קיימים במטרה לפשט את הליכי התכנון והרישוי ושמירה על אופי הסביבה.
פורסם בקטגוריית מיסוי מקרקעין, לפני 1 חודשים 1 שבועות