לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3023 מאמרים 805 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כיצד תבחרו מארגן דיירים בעסקה מסוג התחדשות עירונית שהינה בעלת חשיבות רבה

פורסם בתאריך 30/04/2020      /      נכתב ע"י ברק בר-לב

ייזומו וקידומו של פרויקט לפינוי ובינוי הינו מן העסקאות הקשות והמורכבות ביותר בתחום הנדל"ן אם לא הקשה והמורכבת ביותר וכאן נשאלת השאלה כיצד תבחרו מארגן דיירים בעסקה בעלת חשיבות כה רבה בחייכם?

התחדשות עירונית יכולה להווה פתרון יעיל לבעיות סביבתיות ובטיחותיות, אכן כלי תכנוני יעיל שיכול להשביח את שווי הנכס שבבעלותכם וכמובן להעלות באלף מונים את איכות החיים שלכם לרמה גבוהה יותר, אלא, העניין הוא, שכדי לעשות את זה כמו שצריך.

הנני סבור כי בטרם התקשרות עם חברה יזמית בעסקה כה חשובה, כמו לדוג' עסקת התחדשות עירונית בבניין שלכם, בו יש בבעלותכם דירה ואו אפילו שתיים, אזי בעלי הדירות ניצבים בפני החלטה גורלית כה חשובה, ובטח בעלת משקל ומשמעויות גדולות וארוכות טווח.

בחירת מארגן דיירים מנוסה שהוא אמון על שמירת זכויותיהם של הדיירים לאורך כל חיי פרויקט התחדשות עירונית, חייבת להתבצע בצורה הנכונה ביותר והקפדנית.

בחירה מסוג זה עשויה בהחלט להקל על כלל בעלי הזכויות והגם להקל רבות על ההליך המורכב הזה מסוג ההתחדשות העירונית בכלל ומסוג בינוי ובינוי בפרט. בשונה לגמרי מעסקת מקרקעין רגילה כמו לדוג' עסקת מכר של דירת מגורים.

חשוב לציין גי עסקאות מסוג התחדשות עירונית נמתחות על-פני זמן כל כך ארוך וכוללות מס' רב של כללים, הנחיות נוקשות כתוצאה של ריבוי הגורמים שמעורבים בתהליך.
עסקאות אלה,

מניסיוני הארוך בתחום ההתחדשות העירונית, עסקאות מסוג פינוי בינוי לדוג' טומנות בחובן שלל היבטים תכנוניים ומשפטיים אשר נדרשת בהם הבנה חדה, מעמיקה , ומקיפה יותר.

מארגן דיירים מנוסה, אמור לקחת בחשבון עת הנעת תהליך, ולכלול בחשבון כבר בתחילת הדרך את כל השיקולים המקצועיים ולשלב תוך כדי את הליווי מקצועי בכל שלבי הפרויקט, החל משלב גיבוש הרעיון וכלה בגיבוש נציגויות, טיוטת ההסכם, ועד למסירת הדירות החדשות לחזקתם של בעלי הדירות.

בעלי דירות יקרים: זכרו נא כי בפניכם דרך די ארוכה ומפותלת רצופת שאלות, והכל יחד עם מארגן הדיירים, ולכן אל תחששו מהצגת שאלות ו/או לבטים בפניו מוקדם ככל הניתן - רק איש נדל"ן אמיתי ואו יותר נכון מארגן דיירים מקצועי ומנוסה יעשה לכם "סדר פסח" בעסקה, שטבעי שמצוי בראשכם.

עצה ו/או חוות דעת מקצועית בנושאי תמ"א 38 ו/או התחדשות עירונית התקשרו

077-449-0338 ואנו נשמח לסייע בנדון.   

הכותב ברק בר-לב הוא מהוותיקים והבולטים בתחום ההתחדשות העירונית, בעל ידע וניסיון נרחב בתחום הפינוי ובינוי, המקרקעין והתכנון והבניה, והינו הבעלים והמייסד של חברת הנדל"ן בר-לב

33 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת ברק בר-לב
דייר סרבן בפרויקט תמ"א 38 אחד הנושאים איתם יש להתמודד כאשר מבקשים לממש את הוראות תמ"א 38 היא תופעת הדייר הסרבן?
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 חודשים 1 שבועות
כיצד הסתבכה עסקת הנדל"ן של הכנסייה בית ישן בחיפה הניצב בשדרות הציונות עומד במרכז של עסקת נדל"ן שהסתבכה ובמרכזה סכסוך בין הכנסייה, בין הקונה שרכש את המבנה, פדל אלבסול, לבין משפחה נוספת, משפחת נחאס שטוענת בכלל שהמבנה שייך לה.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 חודשים 1 שבועות
היעדר זכות ערר - רובע 4 בבקשה להיתר התואמת לתוכנית רובע 4 אין חובת פרסום ואין למתנגדים זכות ערר.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 חודשים 1 שבועות
אודות I ברק בר-לב שמי ברק בר-לב, הבעלים והמייסד של משרד בוטיק איכותי המתמחה בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית ואשמח שתכירו אותי יותר.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 2 חודשים 3 ימים
מהו הקשר בין תכנית הרבעים של תל אביב להיטל השבחה? תחת הכותרת "תכנית הרבעים" מקדמת עיריית תל אביב תכניות לארבעה רבעים מרכזיים בעיר, רובע 3, רובע 4, רובע 5, ורובע 6. התכניות נועדו לאפשר התחדשות עירונית בעקבות קביעה של זכויות בנייה לבנייה חדשה ולתוספת על בניינים קיימים במטרה לפשט את הליכי התכנון והרישוי ושמירה על אופי הסביבה.
פורסם בקטגוריית מיסוי מקרקעין, לפני 1 חודשים 1 שבועות