לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3363 מאמרים 939 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

האם אני יכול לבצע תמלול משפטי לבד?

פורסם בתאריך 09/05/2020      /      נכתב ע"י yakov

אחרי עבודה עם אלפי לקוחות רציתי לדבר על אחת השאלות שחוזרות על עצמן בזמן שיחה עם אדם המבקש שירותי תמלול הקלטות לבית משפט.

השאלה שחוזרת על עצמה כל כמה שיחות, בעיקר כאשר השיחות הן קצרות, היא – האם אוכל לתמלל באופן עצמאי את השיחה ורק אעזר בך כדי לקבל התצהיר לבית המשפט על כך שהתמלול התבצע בצורה מקצועית?

על פי רוב אנשים ששאולים את השאלות הללו מעולם לא נעזרו בשירותי תמלול מקצועיים ולא מבינים את אופן ואופי העבודה .

זאת שאלה למשל שלעולם לא נקבל מהלקוחות שלנו שהינם עורכי דין, למרות שרובם הגדול מעסיק מזכירות מקצועיות ומנוסות היודעות להקליד בצורה עיוורת, מהירה ומקצועית.

ההבדל הוא בעיקר בהבנה ששירותי תמלול שיחות מחייב ידע מקצועי ושימת לב שהם על פי רוב שונים מרק כתיבה של מה שנאמר.

הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בתמלול מדויק של השיחה, השימוש באינטונציות בהם נאמרו הדברים, בפיסוק נכון של הדברים וביכולות לדייק ולשייך את הנאמר לדוברים בשיחה גם בתנאי הקלטה שלעיתים רחוקים מלהיות מיטביים.

חשוב להבין שאי דיוק כזה, השמטת חלק מהדברים הנאמרים או טעות בשיוך הנאמר לדובר הנכון עלול לפגוע בצורה משמעותית בתוצאות המשפט ואף להפסד בו.

כמו כן חשוב להדגיש שכאשר אנו, כחברת תמלול משפטי, מסיימים את העבודה אנו מגישים עימה מסמך הכולל הצהרה ערוכה כחוות דעת מומחה המאמת את מה שתומלל והתאמתו להקלטה.

וזאת אנו יכולים לעשות רק במידה והעבודה בוצעה על ידי הצוות המצקועי שלנו שעליו אנו סומכים את ידנו ללא היסוס.

אז לסיכום, ההמלצה שלי אליכם היא להשתמש בחברת תמלול משפטי מקצועית שתדע להכין עבורכם את המסמך בהתאם לצרכי ודרישות בית המשפט ולחסוך מעצמיכם את הזמן ולפעמים גם את עוגמת הנפש באי עמידה בתנאי בית המפשט על ידי תמלול עצמאי שלכם.

150 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת yakov