לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מתי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ זוגי?

פורסם בתאריך 23/02/2016      /      נכתב ע"י rimonclinicco

כולנו אנשים אינדיבידואליים בעלי דעות, צרכים ורצונות מגוונים. העובדה הזאת מתבטאת באופן זה או אחר בכל תחומי החיים שלנו, וביניהם במערכת היחסים הזוגית. פעמים רבות שוני זה מתבטא גם בקשיים ובמצוקות האופייניים לנו והמשפיעים גם על הזוגיות. לא פעם חוסר הבנה, תסכולים אישיים, חוסר שביעות רצון מהחיים, טראומות ילדות ועוד גורמים משפיעים על טיב הקשר ביניננו לבין בני הזוג שלנו. בעוד שמשברים הם דבר טבעי ונורמלי בכל קשר, המסעיים לצמיחה והתקרבות הדדיים, הרי שלא כל ריב ניתן לגישור בקלות ולא כל קושי מחזק את הקשר, אלא להפך. זוגות רבים נוטים לחכות יותר מדי בתרם מתקבלת ההחלטה לפנות לקבלת עזרה מקצועית, כאשר הקשר נמצא בצומת מסוכנת של פירוק. ייעוץ זוגי מקצועי יכול לסייע בתהליך השיקום והגישור, במציאת שפה משותפת והעמקת האכפתיות ההדדית. טיפול בקשיים בסמוך למועד הופעתם ימנע את התפתחותם והחמרתם בעתיד ויסייע לחזק ולשמר את הקשר. 

ייעוץ זוגי - מה זה?

ישנן גישות רבות לייעוץ הזוגי המבוססות על תיאוריות שונות. אופן הטיפול וגישה לבעיה עשויים להשתנות ממטפל למטפל ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע שאיתו מרגישים הכי בנוח ומתחברים לשיטת הטיפול שלו. הטיפול ייעשה עם שני בני הזוג ביחד או עם כל אחד מהם בנפרד בהתאם לבעיה ולצורך. ניתן לשלב בין מפגשים משותפים למפגשים פרטיים.

ייעוץ זוגי יסייע לבני הזוג לגשר בין הפערים ויקנה להם כלים לתקשורת תקינה ולהתנהגות מכבדת. הבעיות והקשיים ייבחנו לעומק על מנת ליצור שיח, שותפות והזדהות הדדית. 

למי מומלץ לפנות לקבלת טיפול זוגי?

הטיפול הזוגי מתאים לבני זוג הנמצאים בקשר ארוך, לזוגות לפני נישאוין שרוצים לחזק את הקשר ולשפר את התקשורת ליצירת בסיס חזק יותר למערכת יחסים, לזוגות החווים משבר ביחסים ואנשים המעוניינים לשפר את הקשר שלהם לרמה עמוקה יותר של הבנה. 

מתי כדאי לפנות לקבל ייעוץ זוגי?

ישנן סיבות רבות ומגוונות שיכולות להביא את בני הזוג לקבלת ייעוץ זוגי ממטפל מוסמך. זו יכולה להיות טראומה נפשית שמונעת מאחד מבני הזוג ליצור קשרים קרובים או להיפתח, בגידות, חוסר ביחסים אינטימיים או משיכה בקשר, סכסוך על רקע כלכלי, תחושת ריחוק או תסכול, כעסים מודחקים, תחושה של חוסר התקדמות בחיים, אי הסכמה לגבי חינוך ילדים ועוד. חשוב לפנות לקבלת טיפול כמה שיותר מהר כדי למנוע את התדרדרות המצב לנקודת על-חזור. הזמן הטוב ביותר לפנות הוא ברגע שהזוג מבין שקיימת בעיה שצריך לפטור אותה על מנת לשקם את מערכת היחסים. 

2055 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת rimonclinicco
פסיכולוג קליני פסיכולוג קליני נותן מענה למצבים רגשיים הפוגעים בתפקודו התקין של האדם במישורים השונים בחיים. קבלת טיפול מתאים יכולה לסייע להתגבר על הקושי ולהגיע להישגים אישיים טובים יותר.
פורסם בקטגוריית פסיכולוגיה, לפני 8 שנים 2 חודשים
טיפול קוגניטיבי התנהגותי אנשים רבים סובלים מקשיים ומצוקות המונעים מהם להתקדם בחיים או להגיע להישגים רצויים. הקשיים יכולים לבוא לידי ביטוי באספקטים שונים, הכוללים לימודים, חיים חברתיים, ועוד. הטיפול מאפשר להתגבר על דפוסים מחשבתיים והתנהגותיים המעקבים את האדם.
פורסם בקטגוריית בריאות נפשית, לפני 7 שנים 5 חודשים
מהי חרדה וכיצד מטפלים בה? חרדה היא בעיה שיכולה להתבטא בכל גיל, מקום ומצב סוציו אקונומי. הבעיה משפיע על התפקוד בתחומי חיים שונים ומתבטאת בתופעות רגשיות וגופניות שונות. קיימים מספר סוגים של חרדות המטופלות באופן קצת שונה זו מזו.
פורסם בקטגוריית בריאות נפשית, לפני 6 שנים 10 חודשים