לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4447 מאמרים 1318 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

סי וי. פול - אפשרויות חיפוש עובדים שונות

פורסם בתאריך 08/06/2020      /      נכתב ע"י דניאל ביטון

במיוחד בתקופת המשבר הזאת, שגם למחפשי עבודה יותר קשה למצוא עבודה וגם למעסיקים קשה יותר לגייס, יש מה לעשות כדי לשפר את היעילות של גיוס עובדים. בפועל, זה אומר שמעסיקים גדולים וקטנים כאחד צריכים כל הזמן לחשוב מחוץ לקופסא ולהישאר עם אצבע על הדופק. מעסיקים שעושים זאת בצורה נכונה הופכים את התהליך של גיוס עובדים לפרקטי ויעיל – אך במקביל גם ממשיכים לנהל את העסק שלהם באופן האופטימלי.

מעבר לפרסום של משרות, שהוא הדרך המוכרת ביותר לגיוס עובדים ולהשגת חשיפה למשרה אותה אנו מחפשים לגייס. התנאי לגיוס יעיל של עובדים הוא כאמור להכיר את אפשרויות החיפוש השונות. מעסיקים יכולים לדוגמא לבחור מתי לגייס עובדים דרך פרסום מודעות דרושים, באיזה שלב להירשם למאגרי דרושים קיימים ומתי לפנות אל חברות כוח אדם וחברות השמה. לא כל שיטה מתאימה לכל עובד ובטח שלא לכל מעסיק, אך היכרות עם אפשרויות החיפוש היא תנאי לתהליך גיוס מוצלח יותר.


כך יודעים לכמה זמן להיערך
מעסיקים שלוקחים בחשבון את משך הזמן הממוצע שנדרש כדי למצוא עובדים טובים יכולים להיערך לתהליך ולחסוך בהוצאות. באופן עקרוני, יש צורך בתהליך חיפוש עובדים של כמה ימים לפחות ולעיתים גם בכמה שבועות. לשם השוואה, עובדים זוטרים לעבודה זמנית אפשר לגייס בתוך זמן קצר, בעוד עובדים בכירים לתפקידי ניהול ידרשו לא רק תהליך חיפוש ארוך אלא גם השקעה בראיון, בשלבי הסינון, בהכשרה ובחפיפה.

הגיוס הפשוט יותר ייקח לפחות שבוע וגיוסים מורכבים יותר עלולים לקחת גם כמה חודשים. חשוב לדעת ולהכיר שגיוסים עלולים לקחת זמן רב יותר מאחר ולא תמיד המועסק החדש נשאר לאחר תקופה. לעיתים מועמדים מתחילים לעבוד ולעיתים מבינים שזה לא מתאים להם. כך נאלצים להמשיך גיוס לאותה משרה במשך כמה חודשים ואחרי גיוס מוצלח שלה שבפועל לא צלח לאורך זמן. זה זמן שצריך להכיר ולקחת בחשבון כשמנסים לחשב כמה זמן ייקח לגייס את המשרה. 


לסיכום, צוות סי וי פול מבקש להדגיש שהיעילות של גיוס עובדים תלויה במעסיק לא פחות מאשר באנשים שאותם הוא מחפש. תכלס, אפילו יותר. מעסיקים שרוצים לסיים את התהליך של חיפוש עובדים על הצד הטוב ביותר נדרשים להכיר את התחום, להתאים את המודעות לקהל היעד ובמידת הצורך גם להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי לחסוך זמן. 

 

594 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דניאל ביטון
נ' סי וי. פול מאגרי מידע בעמ - פסקדין - מעט על אזכורי תביעות בגוגל אזכורי תביעות בגוגל הם אחד מהדברים שהכי מרגיזים בעלי עסקים מאחר ומאוד קשה להוריד אותם. איך אפשר להעלים אזכורים שליליים ואזכורי תביעות מתוצאות החיפוש בגוגל? אספתי עבורכם מספר טיפים אותם למדתי על עורי. בתקווה שזה יעזור.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 12 שעות
סי וי. פול: טעויות נפוצות בעת פרסום משרות ומודעות דרושים מעסיקים שצריכים עובדים יכולים לגייס אותם באמצעות פרסום משרות פנויות על גבי מודעות דרושים. איך ניתן לעשות את זה ביעילות האפשרית? הימנעות מטעויות.
פורסם בקטגוריית קריירה, לפני 3 שנים 7 חודשים
job ninja: תחומים מבוקשים עבור גיוס עובדים לעבודה מעבר לים קצת על התחומים שמבושים במיוחד לרילוקיישן ומהם היתרונות של עבודה מעבר לים.
פורסם בקטגוריית תעסוקה (דרושים), לפני 3 שנים 2 שבועות
סי וי.פול : הימנעו מתביעות - מה מותר ואסור לעשות בפרסום מודעות דרושים? מודעת דרושים לא נכונה עלולה לחשוף את המעסיק לתביעה בבית הדין לעבודה ולהליכים פליליים - איך ניתן להימנע מכך? במאמר הבא.
פורסם בקטגוריית משאבי אנוש, לפני 3 שנים 4 חודשים
הבדלים בין פרסום מודעות דרושים לעסקים קטנים וגדולים על ההבדל בין פרסום מודעות דרושים של עסקים קטנים לבין מודעות של עסקים קטנים. איך עסק קטן צריך להתנהג בגיוס עובדים ובמודעת הדרושים שלו.
פורסם בקטגוריית עסקים קטנים ובינוניים, לפני 3 שנים 10 חודשים