לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3071 מאמרים 824 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

מהן הדרכים להגן על הישבן שלך מפני ישיבה ממושכת

פורסם בתאריך 23/06/2020      /      נכתב ע"י SeoBizil

זוהי דרך משונה להתחיל כתבה. אךֶ זה נכון. הישבן שלך בסכנה. בסכנה להיות מיושב מדי, במושבים שאינם מכבדים אותו. כיום - בעידן של היום, אנחנו חווים המון זמן עבודה בישיבה, ולא מספיק עבודה בתנועה, או לפחות בעמידה. הסיבה שזה משנה היא כי אנחנו מבלים הרבה מזמננו בתהליכי עבודה, במשרדים וכו' - לכן הדרך בה אנחנו מניחים את הגוף שלנו יכולה להיות משמעותית וחשובה. 

 

שולחן עבודה ארגונומי יכול להקל על הלחץ שהגוף שלך נמצא בו, בעת ישיבה ממושכת מול מסך המחשב ושאר העיסוקים שאולי יש לך. זה בהחלט נוח יותר להניח את הידיים במקום שעוצב לכך מתוך מחשבה מראש - שכך כדאי שיהיה - על ידי המעצבים, אלו שארגנו לך את שולחן העבודה הארגונומי שלך, או זה שיש לך מחשבה לרכוש לעצמך, או לעובדייך. כשקונים שולחן עבודה ארגונומי אז מדברים על איכות, על נוחות, על נינוחות. משהו, דבר, שבעת ישיבה ממושכת - יש בקשה להתייחס אליו.

 

אך מה קורה כאשר עשינו, וקיבלנו, את ההחלטה לקום מן המושב ולנוע קצת במרחב? האם זה צריך לבוא על חשבון העבודה שלנו? על חשבון ההשקעה שלנו במה שאנחנו אוהבים ורוצים לעשות עכשיו? לא. וגם לא צריך להתפשר. שולחן עמידה חשמלי, לדוגמה, יכול לקחת את הישיבה הממושכת ולהמיר אותה בעמידה לזמן מה - שמאפשרת להמשיך את העבודה, תוך עמידה, לצד שולחן זה. עצם ההגדרה החשמלית שלה מרמזת על כך שניתן לחבר ענייני חשמל בצורה שחשבו עליה מראש - כך שמחשב לדוגמה יכול להתלבש בקלות על עמדה שכזאת. ועצם זה שהיא מוגדרת כשולחן עמידה חשמלי לא אומר שאי אפשר לשבת כשרוצים, כי בהרבה שולחנות מסוגים אלו קיימת יכולת הכוונון האישי.

 

כך שישיבה ממושכת יכולה להפוך לתנועה תוך עבודה, תוך השימוש בשולחן עמידה חשמלי, שבאותה מידה יכול להיות גם שולחן עבודה ארגונומי, שכן אין סיבה שלא ישילבו את התכונה הזאת, לתוך שולחן העמידה החשמלי המדובר. תלוי בדגם - אם זה מעניין אותך בהחלט ניתן לבדוק אם בנמצא דגם שהולם את צרכייך. בהצלחה. 

 

10 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת SeoBizil