לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3302 מאמרים 913 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מערכות גילוי אש ועשן - כל מה שצריך לדעת

פורסם בתאריך 24/06/2020      /      נכתב ע"י migun-security

מהן מערכות גילוי אש ועשן?

שריפה במבנה היא אחת מהסכנות הגדולות שיכולות לאיים על חיי אדם. בפריצת שריפה קיימת סכנה גם מהאש עצמה וגם מחנק כתוצאה משאיפת עשן. על מנת למזער ככל האפשר סכנה זו, יש להתקין בכל מבנה מערכת גילוי אש ועשן. מערכות אלו יעילות מאוד באיתור שריפות ויכולות לסייע באופן משמעותי למזעור הנזקים של האש ולמנוע פגיעה באנשים הנמצאים במבנה.

מאחר ותקנות האש בארץ מחייבות רק מבנים ציבוריים בהתקנה של מערכות אלו, בתים רבים נשארים חשופים ולא מוגנים מספיק מפני סכנת שריפה. לכן, למרות שהדבר לא מחויב על פי חוק, רצוי לדאוג להתקין בכל בית אמצעים לגילוי אש ועשן וכן לוודא כי ישנם אמצעים לכיבוי האש במקום. התקנת מערכת גילוי אש יכולה להיות קריטית במקרים מסוימים, ולכן גם אם אין חובה חוקית – מומלץ מאוד להגן גם על בתים פרטיים.

איך פועלות מערכות גילוי וכיבוי אש?

מערכות גילוי אש ועשן נועדו על מנת לזהות פריצה של שריפה. חלק ממערכות אלו מבוססות על איתור של עשן וחלק מופעלות על ידי זיהוי של חום רב. האמצעי הנפוץ ביותר לגילוי אש הוא גלאי העשן. גלאי עשן זמינים במגוון צורות ודרכי פעולה.

חלק מאותן מערכות גילוי אש פועלות על ידי זיהוי של עשן בצורה פוטואלקטרית. חיישנים אלו מזהים חסימה של אור על ידי העשן ונכנסים לפעולה. גלאי אש אחרים פועלים על ידי רכיבים טכנולוגיים מתקדמים שמסייעים בשילוב של גילוי עשן ורגישות לחום – כך שהדיוק שלהם הוא רב יותר ונמנעות "אזעקות שווא".

מערכות גילוי אש ועשן פועלות תוך תקשורת בין הרכיבים השונים. ישנם גם גלאי עשן שפועלים באופן פרטני ואינם קשורים זה לזה. אך במערכת גילוי אש ועשן כוללת ישנה תקשורת בין חלקי המערכת השונים וכך הם פועלים ביעילות רבה יותר.

התקנת מערכות גילוי אש במבנים

התקנת מערכות גילוי אש ועדן היא בגדר חובה בכל מבנה. בין אם מדבר במבנה ציבורי או פרטי, חשוב מאוד להתכונן ולהיות ערוכים לכל מקרה של שריפה. חברות מקצועיות בתחום המיגון מאש מציעות אמצעים משולבים לגילוי אש ועשן ביחד עם מערכות כיבוי אש. מדובר בפתרון הטוב ביותר, מפני שלא מספיק לזהות את התפרצות האש, אלא צריך גם להתחיל ולטפל בה עד שיגיעו כוחות כיבוי האש הרשמיים.

מערכות גילוי אש של "מיגון אלקטרוניקה"

חברת "מיגון אלקטרוניקה" מתמחה בביצוע התקנת מערכות גילוי אש. החברה משתמשת באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר על מנת להבטיח גילוי בזמן של התפרצות שריפה. בעזרת גלאי העשן והחיישנים שמזהים עלייה של רמת החום ניתן לתת מענה למקרה חירום של שריפה, להקטין את הסיכוי שייגרם נזק למבנה ולהקטין את הסכנה על החיים של הנמצאים במקום.

102 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת migun-security