לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3266 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מה חשוב לדעת בבחירת מצלמות אבטחה לעסק?

פורסם בתאריך 24/06/2020      /      נכתב ע"י קובי

בחירת מצלמות אבטחה לעסק

שוק מצלמות האבטחה הוא עצום ונמכרים בו מאות מותגים שונים של מצלמות אבטחה מכל מיני מקורות.

קיימות מצלמות אבטחה קוויות ואלחוטיות, פנים וחוץ, חכמות ו"טיפשות" וכל אלה במגוון רחב של רמות ומחירים.

כאשר קיים צורך להתקין מצלמות אבטחה לעסק, ובדאי אם הדרישה מגיעה מחברת הביטוח, מומלץ מאוד להזמין מומחה בתחום, אשר יגיע אל המקום, יבחן את השטח ויחליט על תכנית התקנה האופטימלית שתכסה את כל המתחם.

מצלמות אבטחה לעסק קוויות ואלחוטיות

  • מצלמות קוויות כשמן כן הן. בנוסף למקור כח חשמלי הן משדרות באמצעות חיווט של כבלים המחוברים למערכת המרכזית.
  • מצלמות אלחוטיות מחוברות לרשת האלחוטית של העסק באמצעות WIFI ואינן זקוקות לחיבור נוסף מעבר לחשמל. בתחילת הדרך כאשר הטכנולוגיה הייתה בחיתוליה, צצו מספר בעיות אמינות הקשורות לאלחוט, אך כיום רוב הבעיות נפתרו ובתוספת ירידת מחירן של המצלמות האלחוטיות הן הפכו לפופולריות ביותר.

מצלמות אבטחה לעסק מבוססות IP

בעבר היה נהוג לחפש תכונות במצלמות האבטחה ולשים דגש על אורך מוקד העדשה, על ראיית לילה ועל רמות הפירוט של התמונה המתקבל. מצלמות ה-IP המציפות היום את השוק מייתרות למעשה את את חיפוש התכונות הזה ומאפשרות לכל אחד להינות ממערכת דיגיטלית באיכות HD המסוגלת להעביר תמונה וקול באופן ברור בכל שעה ובכל מזג האוויר.

מצלמות אבטחה עם טכנולוגיית אנליטיקה

טכנולוגיית האנליטיקה במצלמות אבטחה שינתה לחלוטין את פני השוק והיא מומלצת כיום על ידי רוב חברות הביטוח.

מצלמות אבטחה רגילות מכוונות לאזור המאובטח ומתוכנתות לחפש ולהתריע על תזוזה בתמונה סטטית. כלומר, ברגע שמתרחשת תזוזה, המצלמה מתריעה ומתחילה לצלם. זאת הסיבה בעצם שנוצרות עשרות התראות שווא שאינן קשורות לפריצה.

לעומת זאת – מצלמות בטכנולוגיה אנליטית הן מצלמות IP מתוחכמות שמותקנת עליהן תוכנת אנליטיקה המאפשרת לקבוע כללים על גבי התמונה ולהחליט באיזה מצב אנחנו רוצים לקבל התרעה ולהתחיל הקלטה ולא עם כל מעבר של אדם או חתול.

כיום ישנן מערכות אנליטיקה מתקדמות טכנולוגית ופורצות דרך, אשר מבצעות ניתוח תמונה ע"ב אלגוריתמים ומאפשרות לזהות אובייקטים על פי גודלם, תנועתם, כיוונם, המהירות שלהם ועוד ועוד...ולשלוח התראות בהתאם לתרחישים שהוגדרו, בעיתוי הרלוונטי ולאנשים ספציפיים.

היתרון הגדול במערכות אלה הוא שהן מאפשרות זיהוי של פריצה או חדירה למתחם מסוים עוד בטרם היא קרתה!

84 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת קובי
התמודדות חברות mid-market עם הפער הטכנולוגי מול חברות גדולות ההתקדמות וההתפתחויות הטכנולוגיות המואצות במהלך השנים האחרונות, מחייבות חברות וארגונים בסדר גודל בינוני לאמץ פתרונות מחשוב מתקדמים שנועדו לאפשר לעסק להשתדרג ולעמוד בצורה ראויה בתחרות הקשה מול חברות גדולות
פורסם בקטגוריית מחשבים וטכנולוגיה, לפני 4 חודשים 2 שבועות