לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3266 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
חברה הקמת חברה

מהי חברה ולמה עדיף לעצמאים להקים חברה בע"מ

פורסם בתאריך 29/06/2020      /      נכתב ע"י דודאונליין

מהי בדיוק חברה? חברה הינה ישות משפטית אשר נפרדת מבעליה, המאוגדת חוקית באמצעות חוק החברות. כלומר, לחברה יש זכויות וחובות משפטיות לכל דבר ועניין ומשום כך החברה יכולה לתבוע ולהיתבע. בישראל כל אדם רשאי להקים חברה אשר מטרתה אינה נוגדת את חוקי המדינה.

בדרך כלל, חברה היא אמצעי מקובל מאוד בעולם המודרני לביצוע פעילויות עסקיות. בעלי מניותיה של החברה מחזיקים בחברה באמצעות החזקת מניותיה וזכאים לרווחיה, באמצעות חלוקת רווחים או במילים אחרות חלוקת דיווידנד..

מה המשמעות של התוספת "בע"מ" לחברה?

ראשי התיבות של חברה בע"מ הם חברה בעירבון מוגבל, מצב בו ישנה הפרדה בין זכויותיה וחובותיה של החברה לבין זכויותיהם וחובותיהם של בעלי מניותיה. במילים אחרות בעלי מניותיה של החברה אינם נושאים את סיכוני החברה וחלה הפרדה חוקית ומשפטית בין החברה לבעלי מניותיה. אך במקרים חריגים, בהם נתפס בעל מניותיה של החברה בבעיות חוקיות או אתיות, ניתן לתבוע את גם את בעל מניותיה של החברה באישור של בית המשפט בהליך המכונה "הרמת מסך". מומלץ להקים חברה בע"מ על פני חברה שאינה בע"מ.

מהם היתרונות בהקמת חברה?

בהקמת חברה טמונים יתרונות מיסוי רבים ומגוונים. לדוגמה, מס חברות הינו בשיעור מס מוגבל יחסית של 23% בעוד מדרגת המס השולי החל על היחיד הינו 47%. חברה אינה משלמת דמי ביטוח לאומי בגין רווחיה שהופקו או שצמחו, וחלוקת דיווידנד מהחברה לבעלי מניותיה אינה מחוייבת בדמי ביטוח לאומי. מנגד, אדם הפועל כעצמאי נדרש לשלם את דמי הביטוח הלאומי על הכנסתו החייבת שהופקה מפעילות העסק שלוו בשיעור של כ-18%. ברור שזוהי הטבת מס משמעותית שיש לקחת בחשבון רב בעת שיקול צורת ההתאגדות.

מהם החסרונות בהקמת חברה?

החסרונות בהקמת חברה מתבטאים בעיקר בעלויות אחזקה יקרות הכוללות תשלום אגרה שנתית, הנהלת חשבונות דו צידית (מאזן ודוח רווח והפסד) ובדוחות כספיים שנתיים מבוקרים על ידי רואה חשבון. לכן בכל פעילות יש לשקול את כדאיות הקמת חברה בהתאם למאפייני פעילות העסק תוך כדי בחינת היתרונות וחסרונות בהקמת חברה והעלויות השונות. יש לציין כי התשובה אינה חד משמעית ומוחלטת, ומשתנה בהתאם לאופי הפרטני של כל עסק ועסק. חשוב לכלול את היתרונות הגלומים בהגנה המשפטית וחיסכון במס כנגד העלויות השנתיות הכרוכות הקמת חברה.

בכדי להקים חברה נדרש להגיש לרשם החברות הממשלתי את המסמכים הבאים:

  • תקנון החברה חתום בידי בעלי מניותיה – תקנון החברה הוא חוזה בין החברה לבין בעלי מניותיה הכולל את שם החברה, מטרות החברה, פרטי הון מניותיה של החברה, פרטי הגבלת אחריות ופרטים נוספים בנוגע לזכויותיהם וחובותיהם של בעלי מניותיה ואופן ניהול החברה.
  • הצהרת דירקטורים ראשונים – דירקטור הוא חבר במועצת המנהלים של החברה, וכל חברה חייבת למנות דירקטור אחד לפחות ובעת בקשה לפתיחת חברה יש לצרף הצהרת דירקטור לפיה הוא כשיר ובעל נכונות לשמש כדירקטור של החברה.
  • הצהרת בעלי מניותיה של החברה – על פיה כל בעל מניות בחברה מצהיר על כשירותו בפני עורך דין.
  • בקשה לרישום חברה – הבקשה כוללת את שם החברה, אחריות בעלי מניותיה של החברה, הון מניותיה של חברה וחתימת בעלי מניותיה של החברה מאומתת על ידי עורך דין.
  • טופס הגשת מסמכים לרישום חברה – הכולל שלוש שמות חלופיים מוצעים לחברה.
  • תשלום אגרת רישום חברה
78 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דודאונליין
מהי חשבונית מס וכיצד לכתוב אותה בצורה חוקית מאמר זה מסביר מהי בדיוק חשבונית מס ומי צריך להפיק אותה, ומתאר כיצד להפיק אותה באופן תקין על פי החוק.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 3 שבועות 1 ימים
תכנון נכון של הגשת דוח שנתי למס הכנסה עבור עצמאיים במאמר זה מידע על הגשת הדוח השנתי הנחוץ למס הכנסה עבור עצמאיים ובעלי עסקים, והסבר על פרקטיקות נכונות וחוקיות שיש לאמץ.
פורסם בקטגוריית דיני מיסים, לפני 3 שבועות 2 ימים
למה יש להתחיל להשתמש בתוכנת הנהלת חשבונות וניהול עסק? מאמר זה מסביר למה כדאי לבעלי עסקים ועצמאים להתחיל להשתמש במערכת באינטרנט של הנהלת חשבונות וניהול עסק, ומה יתרונותיה עבור המשתמשים.
פורסם בקטגוריית טכנולוגיה, לפני 2 חודשים 2 ימים
למה כדאי לעוסק פטור להעסיק רואה חשבון לטיפול במיסים על פי החוק? מאמר זה מסביר למה כדאי לעוסקים פטורים להעסיק רואה חשבון מקצועי שינהל את חשבונותיהם וייצג אותם מול רשויות המיסים.
פורסם בקטגוריית דיני מיסים, לפני 2 חודשים 4 ימים
הפקת חשבוניות דיגיטליות ברשת באופן חוקי במדינת ישראל מאמר זה מתאר את היתרונות של הפקת חשבוניות דיגיטליות על פני חשבוניות נייר, ומסביר את המעמד החוקי של חשבוניות ממוחשבות מסוג זה.
פורסם בקטגוריית דיני רשת, לפני 3 חודשים 10 שעות