לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3244 מאמרים 892 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

נגיף הקורונה וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

פורסם בתאריך 12/07/2020      /      נכתב ע"י signup

נגיף הקורונה מכה בכלכלת העולם כולו וגם בישראל כמובן ונידמה שלא היה טיימינג טוב יותר לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שעבר בחודש ספטמבר 2019.

החוק מטפל בדיוק בנושאים שמדאיגים כעת משפחות רבות בכל רחבי הארץ, בין אם כאלו של עצמאיים ובעלי עסקים ובין אם של שכירים בשוק החופשי והמוסדי. גם אלו וגם אלו סובלים מקושי כלכלי שהולך וגובר בחודשים האחרונים ורבים מהם סובלים כבר כעת מצ'קים חוזרים, החזר של הוראות קבע, פיגור בתשלומי משכנתא והלוואות והמינוס בחשבון רק הולך וגדל עכב חוסר בהכנסות.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשר לאותם החייבים וגם לכל הנושים שלהם להיות בתהליך מהיר יחסית לעבר ובעיקר עם פתרון פיננסי שיבוצע בהסדר בין כל הצדדים הנוגעים לדבר ותחת אישור בית המשפט כמובן.

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי וכיצד הוא מתנהל?

החוק המדובר עוסק בבסיסו בנושא של הסדרי חוב בין חייב לנושה (או כמה נושים). בעוד שבעבר היה נהוג שכנגד החייב יוצאים צווים של עיקול, הוצאה לפועל, הגבלת תנועה וכן הלאה, במקרים רבים הובילו כל אלו למצב של פשיטת רגל מצד החייב, פגיעה משמעותית במעמדו החברתי והמשפחתי ובעיקר בקושי רב לשלם את חובותיו לנושים או להשתקם כלכלית מהמצב, הרי שכיום הכול מתנקז לתיק אחד של צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמרכז את כל החובות ובנוסף מתחיל הקפאת הליכים משפטיים כנגד החייב (הוצאה לפועל, עיקולים וכל השאר שצוין קודם לכן).

טרם פתיחה בהליכי חדלות פירעון, מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בנושא זה.

82 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
מנעולן בקריות – פורץ עם רישיון אם אתם מתגוררים באזור הקריות ואתם מחפשים מנעולן בקריות, כדאי כי תדעו כיצד לחפש בעל מקצוע בתחום זה, אשר יהיה מקצועי, אמין וישר.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שבועות 6 ימים
מנעולן בחיפה – שירות 24 שעות ביממה חיפה, הינה עיר גדולה בארץ, שוקקת חיים שיש בה הרבה בניני מגורים ובתי פרטים, מקומות בילוי רבים ומרכזי קניות.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שבועות 6 ימים
מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי? במשך שנים ארוכות כל מי שלא עמדו בתשלומים השונים שעמדו לחובתם, בין אם מדובר בעסק עצמאי או באדם פרטי (שכיר\\מובטל), הפתרון היחיד לעצור מעט את מחול השדים היה להכריז על פשיטת רגל
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 חודשים 1 ימים
כיצד מתנהל הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי? הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי מהווה בשורה חדשה לציבור החייבים בישראל.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 3 חודשים 1 שבועות
איך חייבים שלהם חובות גדולים יכולים לפתוח דף חדש בחיים? חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מהווה בשורה חדשה לחייבים אשר להם חובות גדולים מאוד בהוצאה לפועל או חובות לנושים כאלה ואחרים.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 חודשים 1 ימים