לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3111 מאמרים 846 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

נגיף הקורונה וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

פורסם בתאריך 12/07/2020      /      נכתב ע"י signup

נגיף הקורונה מכה בכלכלת העולם כולו וגם בישראל כמובן ונידמה שלא היה טיימינג טוב יותר לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שעבר בחודש ספטמבר 2019.

החוק מטפל בדיוק בנושאים שמדאיגים כעת משפחות רבות בכל רחבי הארץ, בין אם כאלו של עצמאיים ובעלי עסקים ובין אם של שכירים בשוק החופשי והמוסדי. גם אלו וגם אלו סובלים מקושי כלכלי שהולך וגובר בחודשים האחרונים ורבים מהם סובלים כבר כעת מצ'קים חוזרים, החזר של הוראות קבע, פיגור בתשלומי משכנתא והלוואות והמינוס בחשבון רק הולך וגדל עכב חוסר בהכנסות.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשר לאותם החייבים וגם לכל הנושים שלהם להיות בתהליך מהיר יחסית לעבר ובעיקר עם פתרון פיננסי שיבוצע בהסדר בין כל הצדדים הנוגעים לדבר ותחת אישור בית המשפט כמובן.

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי וכיצד הוא מתנהל?

החוק המדובר עוסק בבסיסו בנושא של הסדרי חוב בין חייב לנושה (או כמה נושים). בעוד שבעבר היה נהוג שכנגד החייב יוצאים צווים של עיקול, הוצאה לפועל, הגבלת תנועה וכן הלאה, במקרים רבים הובילו כל אלו למצב של פשיטת רגל מצד החייב, פגיעה משמעותית במעמדו החברתי והמשפחתי ובעיקר בקושי רב לשלם את חובותיו לנושים או להשתקם כלכלית מהמצב, הרי שכיום הכול מתנקז לתיק אחד של צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמרכז את כל החובות ובנוסף מתחיל הקפאת הליכים משפטיים כנגד החייב (הוצאה לפועל, עיקולים וכל השאר שצוין קודם לכן).

טרם פתיחה בהליכי חדלות פירעון, מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בנושא זה.

31 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
כיצד מתנהל הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי? הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי מהווה בשורה חדשה לציבור החייבים בישראל.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 3 שבועות 3 ימים
צמחיה מלאכותית יוצרת מהפך חיובי למשרד מכירים את המשפט: "שינוי גדול מתחיל בפרטים הקטנים"? המשפט הזה מתאים להמון שינויים אפשריים בחיים אבל במקרה הנוכחי אנו מתכוונים לשינוי מראה המשרד שלך. אפשר כמובן לשכור מעצב פנים יוקרתי, להשקיע אלפי או עשרות אלפי שקלים בהתקנת תאורה חדישה ויקרה, הוספה או הורדה של קירות גבס ואפילו החלפת כל הריצוף. לפעמים אפשר פשוט לעשות נגיעות קטנות שיחוללו את השינוי הגדול. במרבית המקרים הנגיעות הקטנות הללו יכולות להיות צמחיה מלאכותית למשרד בנקודות אסטרטגיות שונות.
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 1 חודשים 3 שבועות
צמחיה מלאכותית למשרד חישבו על המשרד או חלל העבודה הקטן של כל אחד מהעובדים במקום - האם צמחיה מלאכותית איכותית לא תשרה על אותו העובד אווירה נעימה וחמימה יותר לאורך שעות העבודה ותאפשר לו לעבוד טוב יותר?
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 1 חודשים 3 שבועות
איך לבחור מונית לנתב"ג בדרום? אנחנו כעת בתקופה של אחרי הקורונה ונמל התעופה בן גוריון מתחיל להיפתח מחדש עם טיסות חדשות מדי יום ליעדים בכל רחבי העולם והצפי הוא חזרה לתפקוד מלא בהקדם.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 2 חודשים 1 שבועות
לימודי פאנות בירושלים – להפוך לפאנית בזמן קצר הביקושים הרבים לפאות בקרב הציבור הדתי, וגם הצורך של נשים חילוניות רבות אשר חייבות בפאה עכב שיער דליל במיוחד או מחלה, שלא לדבר על כל מי שפשוט רוצות מלאי של מספר פאות כדי לשנות את המראה שלהן מדי יום, הפך כבר מזמן את תחום עיצוב הפאות למבוקש במיוחד.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 1 שנים 3 חודשים