לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4427 מאמרים 1315 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

נגיף הקורונה וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

פורסם בתאריך 12/07/2020      /      נכתב ע"י signup

נגיף הקורונה מכה בכלכלת העולם כולו וגם בישראל כמובן ונידמה שלא היה טיימינג טוב יותר לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שעבר בחודש ספטמבר 2019.

החוק מטפל בדיוק בנושאים שמדאיגים כעת משפחות רבות בכל רחבי הארץ, בין אם כאלו של עצמאיים ובעלי עסקים ובין אם של שכירים בשוק החופשי והמוסדי. גם אלו וגם אלו סובלים מקושי כלכלי שהולך וגובר בחודשים האחרונים ורבים מהם סובלים כבר כעת מצ'קים חוזרים, החזר של הוראות קבע, פיגור בתשלומי משכנתא והלוואות והמינוס בחשבון רק הולך וגדל עכב חוסר בהכנסות.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשר לאותם החייבים וגם לכל הנושים שלהם להיות בתהליך מהיר יחסית לעבר ובעיקר עם פתרון פיננסי שיבוצע בהסדר בין כל הצדדים הנוגעים לדבר ותחת אישור בית המשפט כמובן.

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי וכיצד הוא מתנהל?

החוק המדובר עוסק בבסיסו בנושא של הסדרי חוב בין חייב לנושה (או כמה נושים). בעוד שבעבר היה נהוג שכנגד החייב יוצאים צווים של עיקול, הוצאה לפועל, הגבלת תנועה וכן הלאה, במקרים רבים הובילו כל אלו למצב של פשיטת רגל מצד החייב, פגיעה משמעותית במעמדו החברתי והמשפחתי ובעיקר בקושי רב לשלם את חובותיו לנושים או להשתקם כלכלית מהמצב, הרי שכיום הכול מתנקז לתיק אחד של צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמרכז את כל החובות ובנוסף מתחיל הקפאת הליכים משפטיים כנגד החייב (הוצאה לפועל, עיקולים וכל השאר שצוין קודם לכן).

טרם פתיחה בהליכי חדלות פירעון, מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בנושא זה.

489 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
איך לבחור זר פרחים במתנה? בחירה של זר פרחים היא די קלה עבור חלק ממי שמזמינים זר פרחים. הם פשוט קובעים תקציב שיש ברשותם ושואלים מה הזרים שמתאימים לתקציב. מצד שני יש את אלו שישקיעו מעט יותר מחשבה ורגש בהזמנה של זר פרחים ולפני התקציב הם יבחרו זר פרחים שמתאים לאירוע או למי שאמור לקבל אותו. לאחר מכן הם יתאימו את התקציב המתאים לכך.
פורסם בקטגוריית משלוחי פרחים, לפני 4 חודשים 2 ימים
איזה בדיקות יכול עורך דין מקרקעין לבצע עבורך ? יש בדיקות מקדימות שאתם יכולים לבצע עצמאית ויש כאלו שכדאי שרק עורך דין קניית דירה יעשה עבורכם.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מהם הבדיקות שצריך לעשות לפני קניית דירה? קניית דירה היא הוצאה גדולה עבר כל מי שמעורב בה. לרוב מדובר על ההוצאה הגדולה ביותר שבנאדם או משפחה עושים בחייהם עד לאותו הרגע. בדיוק בשל כך יש לערוך בדיקות יסודיות כדי לוודא שהעסקה אמינה ולהימנע מהפתעות לא נעימות במהלך הבנייה. הדרך הטובה ביותר לכך היא באמצעות עורך דין מקרקעין.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מה עושים כאשר המצבר אינו עובד? מצבר ששובק חיים הוא בדרך כלל ברגע הכי לא מתאים לכך. בד"כ אנו לא שמים לב למצבר של הרכב, לא עוקבים אחרי סימנים מקדימים שהוא רומז לנו על סיום דרכו הקרבה ובאה ולא מטפלים בו כראוי להמשך שירות שלנו "עוד קצת". לכן, כאשר מצבר איננו מאפשר הנעה של הרכב, אנו תקועים תרתי משמע. שירות החלפת מצבר עד הבית מאפשר חזרה לשגרת החיים במהירות הגבוהה ביותר.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 11 חודשים 2 שבועות
סיורי אוכל מומלצים בישראל סיורי אוכל בתל אביב, ירושלים, חיפה וערים אחרות ברחבי הארץ לדרך הטובה ביותר לחוות את העיר במסגרת של יום כיף או חופשה באותה העיר. הסיורים הללו מאפשרים לגלות את המטבח המקומי הוותיק לצד המודרני וגם לשמוע סיפורים על ההיסטוריה, התרבות ודמויות מיתולוגיות מהמקום. אין כל ספק שמדובר בטרנד לוהט שיישאר לעוד שנים רבות בעתיד.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 7 חודשים 2 שבועות