לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3111 מאמרים 846 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כיצד מתנהל הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

פורסם בתאריך 12/07/2020      /      נכתב ע"י signup

התהליך נוצר בפניה של אחד הצדדים לקבלת הצו המדובר ובד"כ הדבר מבוצע באמצעות עורך דין חדלות פירעון ושיקום כלכלי שזהו תחום ההתמחות שלו (בעבר "פשיטת רגל").

לאחר הפניה הנאמן על התיק מרכז את כל נכסיו, רכושו והונו של החייב כולל כספים ונכסים שאולי הוחבאו בארץ או בחו"ל במטרה ייעשה בהם שימוש לאחר מכן. כאשר כל אלו מרוכזים יש אפשרות להגיד דוח מצב של החייב לממונה מטעם בית המשפט והוא מציג זאת עם הסדר פריסת חוב של החייב כלפי הנושים שלו לאישור בית המשפט.

בית המשפט יחליט האם ההסדר מקובל ויש לחייב אפשרות לעמוד בו לאורך מספר חודשים (עד 36 חודשים). במידה ויעמוד בהתחייבויות ההלו וישלם את חובו כפי שנקבע לנושים (לרוב סכום חלקי מהחוב הכללי), אז יוכל לקבל צו הפטר לכל חובותיו ולצאת לדרך חדשה.

האם החוק הוא לא רק לטובת החייבים ופחות עבור הנושים?

בד"כ הנושים מרגישים נפגעים שכן כספם יוחזר להם במרבית המקרים רק בחלקו (חלק קטן יש לציין) וגם בפריסה לאורך חודשים ארוכים. אבל לעומת העבר מדובר במצב טוב הרבה  יותר, כיוון שתיקים רבים של פשיטת רגל או הוצאה לפועל התנהלו לאורך שנים ארוכות, לעתים 10 שנים ואף יותר מבלי להגיע להכרעה שהייתה נדיבה יותר כלפי הנושים והרסה כלכלית, חברתית ואף נפשית רבים מהחייבים כך שלא יכלו להחזיר מאומה בסופה.

לסיום נציין גם שהצו מתייחס לחובות בשיעור של 150,000 שח ומעלה וגם רק למקרים בהם החייב הוכיח שהחוב שצבר נוצר בתום לב עכב מצב כלכלי או פעילות פיננסית שהובילה לכך ולא במטרה של נוכלות או הונאה מכל סוג שהוא אשר תועבר למחלקה הפלילית של בית המשפט.

31 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
נגיף הקורונה וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נגיף הקורונה מכה בכלכלת העולם כולו וגם בישראל כמובן ונידמה שלא היה טיימינג טוב יותר לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שעבר בחודש ספטמבר 2019.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 3 שבועות 3 ימים
צמחיה מלאכותית יוצרת מהפך חיובי למשרד מכירים את המשפט: "שינוי גדול מתחיל בפרטים הקטנים"? המשפט הזה מתאים להמון שינויים אפשריים בחיים אבל במקרה הנוכחי אנו מתכוונים לשינוי מראה המשרד שלך. אפשר כמובן לשכור מעצב פנים יוקרתי, להשקיע אלפי או עשרות אלפי שקלים בהתקנת תאורה חדישה ויקרה, הוספה או הורדה של קירות גבס ואפילו החלפת כל הריצוף. לפעמים אפשר פשוט לעשות נגיעות קטנות שיחוללו את השינוי הגדול. במרבית המקרים הנגיעות הקטנות הללו יכולות להיות צמחיה מלאכותית למשרד בנקודות אסטרטגיות שונות.
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 1 חודשים 3 שבועות
צמחיה מלאכותית למשרד חישבו על המשרד או חלל העבודה הקטן של כל אחד מהעובדים במקום - האם צמחיה מלאכותית איכותית לא תשרה על אותו העובד אווירה נעימה וחמימה יותר לאורך שעות העבודה ותאפשר לו לעבוד טוב יותר?
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 1 חודשים 3 שבועות
איך לבחור מונית לנתב"ג בדרום? אנחנו כעת בתקופה של אחרי הקורונה ונמל התעופה בן גוריון מתחיל להיפתח מחדש עם טיסות חדשות מדי יום ליעדים בכל רחבי העולם והצפי הוא חזרה לתפקוד מלא בהקדם.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 2 חודשים 1 שבועות
לימודי פאנות בירושלים – להפוך לפאנית בזמן קצר הביקושים הרבים לפאות בקרב הציבור הדתי, וגם הצורך של נשים חילוניות רבות אשר חייבות בפאה עכב שיער דליל במיוחד או מחלה, שלא לדבר על כל מי שפשוט רוצות מלאי של מספר פאות כדי לשנות את המראה שלהן מדי יום, הפך כבר מזמן את תחום עיצוב הפאות למבוקש במיוחד.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 1 שנים 3 חודשים