לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3244 מאמרים 892 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כיצד מתנהל הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

פורסם בתאריך 12/07/2020      /      נכתב ע"י signup

התהליך נוצר בפניה של אחד הצדדים לקבלת הצו המדובר ובד"כ הדבר מבוצע באמצעות עורך דין חדלות פירעון ושיקום כלכלי שזהו תחום ההתמחות שלו (בעבר "פשיטת רגל").

לאחר הפניה הנאמן על התיק מרכז את כל נכסיו, רכושו והונו של החייב כולל כספים ונכסים שאולי הוחבאו בארץ או בחו"ל במטרה ייעשה בהם שימוש לאחר מכן. כאשר כל אלו מרוכזים יש אפשרות להגיד דוח מצב של החייב לממונה מטעם בית המשפט והוא מציג זאת עם הסדר פריסת חוב של החייב כלפי הנושים שלו לאישור בית המשפט.

בית המשפט יחליט האם ההסדר מקובל ויש לחייב אפשרות לעמוד בו לאורך מספר חודשים (עד 36 חודשים). במידה ויעמוד בהתחייבויות ההלו וישלם את חובו כפי שנקבע לנושים (לרוב סכום חלקי מהחוב הכללי), אז יוכל לקבל צו הפטר לכל חובותיו ולצאת לדרך חדשה.

האם החוק הוא לא רק לטובת החייבים ופחות עבור הנושים?

בד"כ הנושים מרגישים נפגעים שכן כספם יוחזר להם במרבית המקרים רק בחלקו (חלק קטן יש לציין) וגם בפריסה לאורך חודשים ארוכים. אבל לעומת העבר מדובר במצב טוב הרבה  יותר, כיוון שתיקים רבים של פשיטת רגל או הוצאה לפועל התנהלו לאורך שנים ארוכות, לעתים 10 שנים ואף יותר מבלי להגיע להכרעה שהייתה נדיבה יותר כלפי הנושים והרסה כלכלית, חברתית ואף נפשית רבים מהחייבים כך שלא יכלו להחזיר מאומה בסופה.

לסיום נציין גם שהצו מתייחס לחובות בשיעור של 150,000 שח ומעלה וגם רק למקרים בהם החייב הוכיח שהחוב שצבר נוצר בתום לב עכב מצב כלכלי או פעילות פיננסית שהובילה לכך ולא במטרה של נוכלות או הונאה מכל סוג שהוא אשר תועבר למחלקה הפלילית של בית המשפט.

93 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
מנעולן בקריות – פורץ עם רישיון אם אתם מתגוררים באזור הקריות ואתם מחפשים מנעולן בקריות, כדאי כי תדעו כיצד לחפש בעל מקצוע בתחום זה, אשר יהיה מקצועי, אמין וישר.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שבועות 6 ימים
מנעולן בחיפה – שירות 24 שעות ביממה חיפה, הינה עיר גדולה בארץ, שוקקת חיים שיש בה הרבה בניני מגורים ובתי פרטים, מקומות בילוי רבים ומרכזי קניות.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שבועות 6 ימים
מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי? במשך שנים ארוכות כל מי שלא עמדו בתשלומים השונים שעמדו לחובתם, בין אם מדובר בעסק עצמאי או באדם פרטי (שכיר\\מובטל), הפתרון היחיד לעצור מעט את מחול השדים היה להכריז על פשיטת רגל
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 חודשים 1 ימים
איך חייבים שלהם חובות גדולים יכולים לפתוח דף חדש בחיים? חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מהווה בשורה חדשה לחייבים אשר להם חובות גדולים מאוד בהוצאה לפועל או חובות לנושים כאלה ואחרים.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 חודשים 1 ימים
נגיף הקורונה וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נגיף הקורונה מכה בכלכלת העולם כולו וגם בישראל כמובן ונידמה שלא היה טיימינג טוב יותר לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שעבר בחודש ספטמבר 2019.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 3 חודשים 1 שבועות