לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3310 מאמרים 916 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חקירות עסקיות ומודיעין עסקי

פורסם בתאריך 22/07/2020      /      נכתב ע"י בני דיטקט

חקירות עסקיות ואיסוף מודיעין עסקי

לתחום המודיעין העסקי חשיבות רבה בעולם העסקים התחרותי. השינויים המהירים, הטכנולוגיה המתפתחת ושיטות השיווק המשתכללות יוצרים תחרות בלתי מתפשרת. חברות ותאגידים כורים מידע עסקי אודות המתחרים שלהם על מנת להיות תמיד צעד אחד לפניהם. איסוף מודיעין עסקי כשלעצמו הינו מהלך לגיטימי אותו מקדמות חברות עסקים, כמובן במסגרת ההגבלים החוקיים.

 

מודיעין עסקי מהו?

חקירות עסקיות בתחום מודיעין העסקי מתמקד באיסוף וניתוח מידע על נתח השוק בו פועלת חברה מסויימת או תאגיד. המידע נאסף בדרך כלל על ידי מידענים או אנשי מקצוע מתחום איסוף המידע. כריית המידע מתמקדת באיסוף וניתוח ידע גלוי ולגיטימי, מידע אודות מוצרים, שיטות שיווק, פרסום, נתונים מחקריים שונים וזאת על מנת להשיג יתרון יחסי על המתחרים. הפעילות העסקית בדרך כלל מכוונת בהתאם למודיעין העסקי שנאסף.

 

מהו החוק לגבי איסוף מודיעין עסקי?

איסוף מודיעין עסקי אודות החברות המתחרות נהפך למהלך לגיטימי ואף הכרחי בזירת העסקים ובקרב חברות בארץ ובחו"ל. יחד עם זאת, החוק מאוד ברור ונוקשה בכל הקשור לעבירות חילופי מידע, איסוף מידע בדרכים שאינן לגיטימיות וריגול תעשייתי, כאשר הדין עבור עבירות אלו הינו עונשי מאסר בפועל וקנסות כבדים. הנושא מקבל תשומת לב רחבה בבתי המשפט והחוק משתנה ומתרחב בהתאם לשינויים בשוק ובהתאם לפיתוחים הטכנולוגיים.

 

באילו אמצעים כורים מודיעין עסקי?

מודיעין עסקי נאסף בדרכים שונות. המטרה העיקרית היא לאסוף מידע מהימן, עדכני ולגיטימי. קיימים כלים רבים לאיסוף ועיבוד מידע, כמו מאגרי מידע שונים, ארכיונים, מחקרים וכן תוכנות ואינדקסים לשמירת המידע ועיבודו.

 

האם משרדי חקירות עוסקים באיסוף מודיעין עסקי?

משרדי חקירות רבים עוסקים באיסוף מודיעין עסקי וחקירות עסקיות עבור חברות ועסקים. להם אנשי המקצוע והקשרים כדי לבצע חקירות איסוף מודיעין על הצד הטוב ביותר. חברות ואנשי עסקים משתמשים בשירותים של משרדי חקירות על מנת לאסוף מודיעין עסקי על מתחריהם. גם מן הצד השני של המתרס, לא פעם לקוחות נעזרים במשרדי חקירות על מנת לחקור מי אוסף עליהם מידע ובאילו שיטות.

 

מדוע כדאי לעבוד עם משרד חקירות?

משרדי חקירות המתמחים בתחום איסוף המודיעין העסקי הינם בעלי רישיון והסמכה לבצע חקירות שונות, כמו גם איסוף מידע בעבור עסקים, חברות ותאגידים. בדרך כלל משרדי חקירות עובדים בשיתוף פעולה עם מידענים ואנשי מקצוע מהתחום. חוקרים פרטיים ומידענים פועלים במסגרת החוק ולהם הכלים והידע הדרוש על מנת לבצע חקירות איסוף מידע באופן חוקי, מיומן ומקצועי.

 

74 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת בני דיטקט
חקירות עסקיות, מהימנות עובדים ומניעת הונאות ומעילות חקירות עסקיות למניעת פחת בארגונים
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 2 ימים 11 שעות
פוליגרף וחקירות פרטיות שימוש במכשיר הפוליגרף ככלי עזר בביצוע חקירות פרטיות
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 1 חודשים 2 שבועות
גרפולוגיה וחקירות פרטיות לעיתים, הגרפולוגיה משמשת ככלי עזר בביצוע חקירת פרופיל על אדם מסויים. כלי זה משמש אותנו כמשרד חקירות רק עם הצלבה נוספת ובדיקות של מידע ממקורות שונים במסגרת חקירת הפרופיל
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 2 חודשים 4 ימים
חקירות כלכליות כיצד חקירות כלכליות וחקירות נכסים יוכלו לעזור לנו במקרים בהם נאלץ להפעיל שירותי גבייה מחייבים אינם משלמשים את חובם
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 8 חודשים 4 ימים
האזנות סתר האזנות סתר והדרכים לגילוין ולמניעתן
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 9 חודשים 5 ימים