לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3244 מאמרים 892 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

רואה חשבון אונליין - גם זול וגם מקצועי

פורסם בתאריך 27/07/2020      /      נכתב ע"י דודאונליין

אפשרויות הרבות העומדות בפני עובדים כיום מביאות עובדים לא מעטים לפרוץ את מחסום השכירות ולעבוד באופן עצמאי. לעתים מדובר בעסקים צדדיים בחתימה נמוכה (כגון שיעורים פרטיים על ידי מלצר) ולעתים עסקינן בעסק של ממש בו (לדוגמה, עוסק מורשה כגון עורך דין או אדריכל). כך או כך, השתלבותם של עובדים רבים בתור בעלי עסקים עצמאיים יוצרים צורך בניהול חשבונות יעיל וזול.

כל עסק, החל מעסקים קטנים כגון עוסק פטור ועוסק מורשה, דרך חברות בע"מ וכלה בתאגידי ענק, זקוק לרואה חשבון מקצועי מסודר. רואה חשבון חשוב לעסק, הן מבחינת ההתנהלות מול רשויות המס והן מבחינת מקסום רווחיו.

עד לאחרונה, היה באפשרותם של בעלי עסקים לנהל את חשבונותיהם בשתי דרכים בלבד – ניהול עצמאי של חשבונות העסק או קבלת סיוע מרואה חשבון מוסמך (או בעל מקצוע כגון מנהל חשבונות או יועץ מס). בשנים האחרונות התפתחה דרך נוספת לניהול חשבונות אשר משלבת בין שתי הדרכים המסורתיות. יותר ויותר עסקים, ובעיקר עסקים קטנים כגון עוסקים פטורים, עוסקים מורשים וחברות קטנות, מנהלים כיום את חשבונותיהם באמצעות רואה חשבון אונליין.

מהו ניהול חשבון עצמאי?

ניהול חשבונות עצמאי חוסך אמנם את שכר טרחתו של רואה החשבון, אך עלול לגרום להוצאות משמעותיות בשל חוסר ניסיון וידע. מרבית בעלי העסקים הפונים לשיטה זה הינם עוסקים פטורים ועוסקים מורשים. עובדים אלו - אשר עסקיהם הינם עסקים קטנים - חסרים על פי רוב את הידע הנדרש בכדי לנהל מערכות חשבונות יעילה.

ניהול חשבונאות עצמאי נעשה כיום באמצעות תוכנות ממוחשבות ויישומים אינטרנטיים. עם זאת, גם המדריכים המדויקים ביותר אינם משתווים להשכלתו של רואה חשבון מוסמך ובעל ניסיון. אי קבלת ייעוץ והכוונה עלול להיות בעוכריו של בעל העסק הזעיר ולפגוע בו מבחינה תדמיתית וכלכלית. במקרים בהם מדובר בעסק אשר כולל גם העסקה של עובדים, השיטה העצמאית אינה מתאימה בדרך כלל (שכן יש צורך להנפיק משכורת ולדאוג לעניינים פיננסיים מורכבים).

ניהול באמצעות רואה חשבון אונליין

דרך נוספת לנהל את חשבונות העסק הינה באמצעות קבלת ייעוץ מרואה חשבון באינטרנט, יועץ מס או מנהל חשבונות. בעלי עסק הבוחרים בדרך זו ממציאים בפני רואה החשבון את שלל המסמכים אשר נאספו במהלך החודש והלה מסכם את הנתונים ומחשב את דרך ההתנהלות העתידית מול הרשויות ונתיבי ההשקעה המומלצים.

במידה ובעל העסק מעסיק תחתיו עובדים, תפקידו של המומחה הינו להנפיק את משכורת העובדים ולהקפיד על עמידה בכל תנאי החוק ודני המגן בעבודה.

היתרון הבולט בשיטה זו הינה הטלת האחריות על גורם מוסמך ומקצועי. החיסרון המשמעותי הינו כמובן עלות שכר טרחתו של רואה החשבון (בין 350 ל-1,000 שקל בחודש ואף יותר). כמו כן, בניגוד לניהול חשבונות עצמאי, רואה חשבון או מומחה בתחום אינו נמצא זמין לטובתו של הלקוח בכל שעות היממה. כמו כן, אין אפשרות לפנות לרואה החשבון בשאלות ספונטניות או במועדים "בעייתיים". כמו כן, פגישה עם רואה החשבון נעשית לאחר תיאום מראש ודורשת אנרגיה ומשאבים מבעל העסק.

רואה חשבון אונליין - שילוב בין שתי הגישות

רואה חשבון אונליין מהווה למעשה שילוב של שתי הדרכים הללו ומאפשר לעוסק גם מענה זמין בכל עת, גם מדריכים מסודרים וגישה לתיק החשבונות בצורה נוחה ופשוטה, וגם תוכנות המאפשרות הזנה עצמאית ושליטה על ההוצאות וההכנסות של העסק.

כמו כן, על פי רוב מדובר במחיר נמוך יחסית מעלות שכר טרחתו של רואה חשבון רגיל. אתרי האינטרנט המתעסקים בתחום פועלים באופן זה שמספר רב של רואי חשבון הינם זמינים לטובת הלקוחות במסגרת פרטית ובמסגרת פורומים מיוחדים. כמו כן, התקשורת האינטרנטית מאפשרת לצדדים להיות זמינים באופן תמידי ומכל מקום בארץ ובעולם.

כיום, בעולם בו הגישה לאינטרנט מתאפשרת גם מהמכשירים הסלולריים, מדובר ביתרון משמעותי. על פי רוב, חברות המפעילות אתרי אינטרנט בתחום הנהלת החשבונות מאפשרות גם קביעת פגישה עם אחד מרואי החשבון המובילים באתר לצורך קבל ייעוץ אישי במשרד.

57 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דודאונליין
מהי חשבונית מס וכיצד לכתוב אותה בצורה חוקית מאמר זה מסביר מהי בדיוק חשבונית מס ומי צריך להפיק אותה, ומתאר כיצד להפיק אותה באופן תקין על פי החוק.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 1 שבועות 6 ימים
תכנון נכון של הגשת דוח שנתי למס הכנסה עבור עצמאיים במאמר זה מידע על הגשת הדוח השנתי הנחוץ למס הכנסה עבור עצמאיים ובעלי עסקים, והסבר על פרקטיקות נכונות וחוקיות שיש לאמץ.
פורסם בקטגוריית דיני מיסים, לפני 2 שבועות 20 שעות
למה יש להתחיל להשתמש בתוכנת הנהלת חשבונות וניהול עסק? מאמר זה מסביר למה כדאי לבעלי עסקים ועצמאים להתחיל להשתמש במערכת באינטרנט של הנהלת חשבונות וניהול עסק, ומה יתרונותיה עבור המשתמשים.
פורסם בקטגוריית טכנולוגיה, לפני 1 חודשים 3 שבועות
למה כדאי לעוסק פטור להעסיק רואה חשבון לטיפול במיסים על פי החוק? מאמר זה מסביר למה כדאי לעוסקים פטורים להעסיק רואה חשבון מקצועי שינהל את חשבונותיהם וייצג אותם מול רשויות המיסים.
פורסם בקטגוריית דיני מיסים, לפני 1 חודשים 3 שבועות
הפקת חשבוניות דיגיטליות ברשת באופן חוקי במדינת ישראל מאמר זה מתאר את היתרונות של הפקת חשבוניות דיגיטליות על פני חשבוניות נייר, ומסביר את המעמד החוקי של חשבוניות ממוחשבות מסוג זה.
פורסם בקטגוריית דיני רשת, לפני 2 חודשים 3 שבועות