לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3111 מאמרים 846 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

רואה חשבון אונליין - גם זול וגם מקצועי

פורסם בתאריך 27/07/2020      /      נכתב ע"י דודאונליין

אפשרויות הרבות העומדות בפני עובדים כיום מביאות עובדים לא מעטים לפרוץ את מחסום השכירות ולעבוד באופן עצמאי. לעתים מדובר בעסקים צדדיים בחתימה נמוכה (כגון שיעורים פרטיים על ידי מלצר) ולעתים עסקינן בעסק של ממש בו (לדוגמה, עוסק מורשה כגון עורך דין או אדריכל). כך או כך, השתלבותם של עובדים רבים בתור בעלי עסקים עצמאיים יוצרים צורך בניהול חשבונות יעיל וזול.

כל עסק, החל מעסקים קטנים כגון עוסק פטור ועוסק מורשה, דרך חברות בע"מ וכלה בתאגידי ענק, זקוק לרואה חשבון מקצועי מסודר. רואה חשבון חשוב לעסק, הן מבחינת ההתנהלות מול רשויות המס והן מבחינת מקסום רווחיו.

עד לאחרונה, היה באפשרותם של בעלי עסקים לנהל את חשבונותיהם בשתי דרכים בלבד – ניהול עצמאי של חשבונות העסק או קבלת סיוע מרואה חשבון מוסמך (או בעל מקצוע כגון מנהל חשבונות או יועץ מס). בשנים האחרונות התפתחה דרך נוספת לניהול חשבונות אשר משלבת בין שתי הדרכים המסורתיות. יותר ויותר עסקים, ובעיקר עסקים קטנים כגון עוסקים פטורים, עוסקים מורשים וחברות קטנות, מנהלים כיום את חשבונותיהם באמצעות רואה חשבון אונליין.

מהו ניהול חשבון עצמאי?

ניהול חשבונות עצמאי חוסך אמנם את שכר טרחתו של רואה החשבון, אך עלול לגרום להוצאות משמעותיות בשל חוסר ניסיון וידע. מרבית בעלי העסקים הפונים לשיטה זה הינם עוסקים פטורים ועוסקים מורשים. עובדים אלו - אשר עסקיהם הינם עסקים קטנים - חסרים על פי רוב את הידע הנדרש בכדי לנהל מערכות חשבונות יעילה.

ניהול חשבונאות עצמאי נעשה כיום באמצעות תוכנות ממוחשבות ויישומים אינטרנטיים. עם זאת, גם המדריכים המדויקים ביותר אינם משתווים להשכלתו של רואה חשבון מוסמך ובעל ניסיון. אי קבלת ייעוץ והכוונה עלול להיות בעוכריו של בעל העסק הזעיר ולפגוע בו מבחינה תדמיתית וכלכלית. במקרים בהם מדובר בעסק אשר כולל גם העסקה של עובדים, השיטה העצמאית אינה מתאימה בדרך כלל (שכן יש צורך להנפיק משכורת ולדאוג לעניינים פיננסיים מורכבים).

ניהול באמצעות רואה חשבון אונליין

דרך נוספת לנהל את חשבונות העסק הינה באמצעות קבלת ייעוץ מרואה חשבון באינטרנט, יועץ מס או מנהל חשבונות. בעלי עסק הבוחרים בדרך זו ממציאים בפני רואה החשבון את שלל המסמכים אשר נאספו במהלך החודש והלה מסכם את הנתונים ומחשב את דרך ההתנהלות העתידית מול הרשויות ונתיבי ההשקעה המומלצים.

במידה ובעל העסק מעסיק תחתיו עובדים, תפקידו של המומחה הינו להנפיק את משכורת העובדים ולהקפיד על עמידה בכל תנאי החוק ודני המגן בעבודה.

היתרון הבולט בשיטה זו הינה הטלת האחריות על גורם מוסמך ומקצועי. החיסרון המשמעותי הינו כמובן עלות שכר טרחתו של רואה החשבון (בין 350 ל-1,000 שקל בחודש ואף יותר). כמו כן, בניגוד לניהול חשבונות עצמאי, רואה חשבון או מומחה בתחום אינו נמצא זמין לטובתו של הלקוח בכל שעות היממה. כמו כן, אין אפשרות לפנות לרואה החשבון בשאלות ספונטניות או במועדים "בעייתיים". כמו כן, פגישה עם רואה החשבון נעשית לאחר תיאום מראש ודורשת אנרגיה ומשאבים מבעל העסק.

רואה חשבון אונליין - שילוב בין שתי הגישות

רואה חשבון אונליין מהווה למעשה שילוב של שתי הדרכים הללו ומאפשר לעוסק גם מענה זמין בכל עת, גם מדריכים מסודרים וגישה לתיק החשבונות בצורה נוחה ופשוטה, וגם תוכנות המאפשרות הזנה עצמאית ושליטה על ההוצאות וההכנסות של העסק.

כמו כן, על פי רוב מדובר במחיר נמוך יחסית מעלות שכר טרחתו של רואה חשבון רגיל. אתרי האינטרנט המתעסקים בתחום פועלים באופן זה שמספר רב של רואי חשבון הינם זמינים לטובת הלקוחות במסגרת פרטית ובמסגרת פורומים מיוחדים. כמו כן, התקשורת האינטרנטית מאפשרת לצדדים להיות זמינים באופן תמידי ומכל מקום בארץ ובעולם.

כיום, בעולם בו הגישה לאינטרנט מתאפשרת גם מהמכשירים הסלולריים, מדובר ביתרון משמעותי. על פי רוב, חברות המפעילות אתרי אינטרנט בתחום הנהלת החשבונות מאפשרות גם קביעת פגישה עם אחד מרואי החשבון המובילים באתר לצורך קבל ייעוץ אישי במשרד.

13 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דודאונליין
הפקת חשבוניות דיגיטליות ברשת באופן חוקי במדינת ישראל מאמר זה מתאר את היתרונות של הפקת חשבוניות דיגיטליות על פני חשבוניות נייר, ומסביר את המעמד החוקי של חשבוניות ממוחשבות מסוג זה.
פורסם בקטגוריית דיני רשת, לפני 5 ימים 21 שעות
מהי חברה ולמה עדיף לעצמאים להקים חברה בע"מ במאמר זה ניתן למצוא על מאפייניה השונים של חברה מבחינה חוקית ומשפטית והסבר למה עדיף לעצמאים להקים חברה בע"מ.
פורסם בקטגוריית עסקים, מימון וכספים, לפני 1 חודשים 6 ימים
עסקים עוברים לרשת עם חשבונית אונליין מאמר זה מסביר כיצד עסקים רבים עוברים באופן חוקי להפיק חשבוניות וקבלות דרך רשת האינטרנט.
פורסם בקטגוריית דיני רשת, לפני 1 חודשים 1 שבועות
שאלות ותשובות נפוצות על הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה מאמר זה מעלה מספר שאלות נפוצות על הגשת הדו"ח השנתי למס הכנסה תוך התייחסות לגורמים השונים שיכולים להיות רלוונטיים.
פורסם בקטגוריית דיני מיסים, לפני 2 חודשים 5 ימים
חתימה דיגיטלית מאפשרת גם נוחות, פשטות ואבטחת מידע במאמר זה מידע על חתימה דיגיטלית, מאפייניה, ולמה כדאי לבעלי עסקים לעבור למערכת חתימה דיגיטלית שמעניקה גם תפעול פשוט וגם אבטחה.
פורסם בקטגוריית אבטחת מידע, לפני 2 חודשים 5 ימים