לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

עורך דין נזיקין מקצועי – טיפים לתובע

פורסם בתאריך 09/03/2016      /      נכתב ע"י לינה קירזון

עורך דין נזיקין מקצועי – טיפים לתובע

סבור שמי שמולך ביצע נגדך עבירת נזיקין, ? מעוניין לתבוע אותו תביעה רשלנות רפואית? עורך דין נזיקין מקצועי ממליץ על צעדים בטוחים לביצוע בטרם התביעה – המהווים צעדי הכנת תשתית עבורה. צעדים אלו יאפשרו לכם להוכיח במאת האחוזים שהאיש שמולכם ביצע עבירת נזיקין אזרחית ועל כן קיים סיכוי טוב שבית המשפט יחייב אותו בפיצויים והוצאות משפט.

תעד את עובר העבירה

התיעוד יכול להיות הקלטה, צילום סטילס, צילום בווידאו, ויכול להתבצע במקרים מסוימים שלא בידיעת הנתבע, אך חובה ליידע אותו לאחר מעשה ולהבהיר לו שהוא צפוי להיתבע. כאשר שני אנשים משוחחים בטלפון או נפגשים פרונטלית – מותר לתובע להקליט אותו שלא בידיעתו, ולהודיע לו ישירות או באמצעות עורך דינו – לאחר מכן. האזנת סתר – כלומר הקלטת אדם מהצד כשהוא מדבר עם מישהו אחר, ומבלי שהאחרונים יודעים שהמקליט בכלל בסביבה, אינה חוקית. לעומת זאת, הקלטה של אותם 2 אנשים במידה והם כן הזמינו אתכם להשתתף בכינוס שלהם – חוקית, אבל גם כאן – יש להודיע להם שהם הוקלטו ולאחר מכן לפעול להגשת תביעה.

התאם את התיעוד לסוג העבירה

במידה והנך מתכוון לתבוע על הוצאת דיבה או לשון הרע, צילום סטילס לא יסייע בידך. נדרשות הקלטה קולית או צילום בווידאו לפחות. לעומת זאת, במידה ואתה גר בבניין ומעוניין לתבוע שכן שהשתלט בכוח על חלק מהחצר, אין מתאימה מתמונת סטילס לתיעוד העבירה, אך גם כאן – צילום וידאו שלו מלווה באיומיו על הדיירים, או בהונאתם על ידי הצגת חוזה המאשר לו לעשות את שהוא עושה, ישמש ראיה הרבה יותר קבילה וגם כזו שתעיד על חוסר תום לבו – מה שבית המשפט מאד לא אוהב, ועל כן זה יביא להרשעתו בסבירות גבוהה.

אל תסתפק בראיות נסיבתיות

גם אם יש לך ראיה נסיבתית ומפלילה במיוחד, אל תלך לבית המשפט מיד. עדיף לתת את הראיות שדלית לעורך דין נזיקין שיסתמך על מומחה מקצועי לצורך גיבוש כתב תביעה מבוסס ו- "נושך" הרבה יותר.

טיפ בונוס: כיצד להפוך מנתבע נזיקין לתובע?

הרבה פעמים, אזרח נגרר בעל כורחו לתביעת נזיקין אם הוא, למשל, נתפס אומר לשון הרע בשעת כעסו, משתמש ביצירה או פטנט שאזרח אחר טוען שיש לו זכויות עליהם וכד'. השכרת חברת חקירות פרטי יכולה לא מעט פעמים לחשוף חוסר תום לב מצד התובע, ובמקרים מאד חמורים אפילו לחשוף התבטאויות המעידות כי הוא אשם תורם – במטרה להתעשר.

אשם תורם הוא אדם שגרם לאדם אחר לבצע עבירה, ולאחר מכן תבע אותו. במקרים מסוימים גם אשם תורם פועל בתום לב (למשל אתר בנייה שהוצב קרוב לריכוזי אוכלוסייה אזרחית: בהינתן שיש דרך אחרת לעבור בה, יכול בית המשפט להציג את התובע כאשם תורם שבחר בדרך הזו אך פעל בתום לב), ובמקרים אחרים הוא פועל בכוונת מכוון על מנת להתעשר על חשבון הנתבע (למשל אדם שנתפס על ידי חוקר פרטי אומר לאדם אחר שזו המטרה, והוא לא באמת פגוע נזיקין). כמובן שהחוקר הפרטי שנשכר יפעל רק על פי אמות מידה משפטיות ויבצע אך ורק הקלטות מותרות על פי חוק, הקבילות בבתי משפט.

אשם תורם או תובע שפעל בחוסר תום לב יכול ביעף להפוך לנתבע בהליך הגשת תביעה נגדית המתבססת אף היא על חוות דעת מקצועית של מומחה מטעם משרד עורכי דין נזיקין.

2177 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת לינה קירזון
סוככיים למרפסת נגד גשם זה אמנם נכון שהחורף הישראלי הוא קצר, אבל ישנם הרבה ימים גשומים
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 7 שנים 8 חודשים
הדברת תולעי עץ אם גם אתם מרבים בריהוט עץ בביתכם אשר חלקו לא צופה בלקה שמגינה עליו מפני משיכת מזיקים אתם חשופים להתקפת תולעי עץ.
פורסם בקטגוריית הדברה, לפני 7 שנים 5 חודשים
סקירת מזרנים מומלצים לחדר שינה מאז ומתמיד היו מזרנים מומלצים לחדר שינה נפוצים יותר מהמזרונים האזוטריים בקרב לקוחות, ובשל כך חלה תפנית בענף
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 7 שנים 9 חודשים
טיפים לעיצוב אמבטיה כפרית מאז ומעולם שימש עיצוב אמבטיה כפרית בבתים בעלי צביון חוץ-עירוני המבקשים להידמות לסוגי התיישבות קטנים
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 7 שנים 8 חודשים
ספות מעוצבות מעור לסלון – 5 טיפים לרכישה מערכת הישיבה הסלונית היא הנדבך המרכזי בסלון. אשר על כן,
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 7 שנים 8 חודשים