לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

נקודות לחץ בגוף שיסייעו לכם להוריד במשקל

פורסם בתאריך 12/08/2020      /      נכתב ע"י אביב ירדן

משקל עודף הפך לבעיה רצינית ברחבי העולם, ובעיקר בקרב מדינות מפותחות ומתפתחות. כ-60% מתושבי מדינות ה-OECD נמצאו ב-2019 כסובלים מעודף משקל, ובכדור הארץ כולו מדובר על 2 מיליארד בוגרים.

מגפת ההשמנה שפוקדת את האנושות מזה כמה עשורים, גורמת למותם של 3 מיליון בני אדם מדי שנה; זאת בשל קשת רחבה של תחלואים הנובעים מהמשקל העודף: סוכרת סוג 2, סרטן, בעיות נשימה, אי ספיקת לב, מחלות בדרכי העיכול, דיכאון ועוד.

מערכת הבריאות העולמית מוציאה מאות מיליארדי דולרים בשנה בניסיון להילחם במגפת המילניום. צחוק הגורל הוא שמעל 90% מאלו שמנסים לרזות, נדונים להיכשל בדיאטה לאחר תקופה מסוימת - ולא רק לחזור למשקל הקודם, אלא אף מעבר לו. למה זה קורה, בעצם?

אריאל לנס, מומחה לרפואה סינית (Dip.Ac), אומר שזו תוצאה של העובדה שמיישמים את אותו מתכון לכולם. "לא ייתכן שכל אחד יקבל תפריט של 1,500 או 1,800 קלוריות ביום, ובזה נחשוב שפתרנו את הבעיה", אומר לנס. "כל אחד ואחת הם עולם נפרד בפני עצמו, וצריך להתחשב גם בגורמים נוספים".

טיפול טבעי במשקל עודף
הטיפול המוצע על ידי הרפואה הסינית, לוקח בחשבון מגוון פרמטרים ולא רק את הבעיה המונחת לפתחו. בין היתר ניתנת לכל מטופל תוכנית מותאמת אישית לירידה במשקל, לצד שימוש בדיקור סיני לזירוז התהליך. לעיתים, אם יש צורך בכך, מוסיפים גם צמחי מרפא.

הסוד לירידה במשקל, לפי הרפואה הסינית, הוא להיפטר מעודפי חום ולחות מהגוף. לא מדובר כאן על חום ולחות במובנים המודרניים שאנו מכירים, אלא לחוסרי איזון הקיימים בגוף. הפעלת לחץ על נקודות מסוימות בגוף, מסייעת לשחרר את חוסר האיזון בין הגורמים הללו, ועל ידי כך לשלוט ברעב ולהוריד במשקל.

הפעלת הלחץ האמורה נעשית באמצעות דיקור סיני (אקופונקטורה) - שיטת טיפול ותיקה, שסייעה וממשיכה לסייע למיליוני אנשים מזה אלפי שנים. בטיפול באמצעות דיקור סיני, מוחדרות לגוף מחטים עדינות וסטריליות בנקודות ספציפיות. נקודות אלו מהוות "צמתים" בין המרידיאנים בגוף - שהם ערוצי אנרגיה.

בין שאנו מקבלים את ההסבר הזה ובין שלא, העובדות מדברות בעד עצמן - החדרת המחטים במהלך סדרת טיפולי דיקור, מסייעת להפחתת המשקל. מחקרים מהשנים האחרונות מעידים שהירידה במשקל אפקטיבית יותר, כאשר משלבים בתהליך הן שיטות תזונה והן דיקור סיני (Acupuncture on Obesity: Clinical Evidence and Possible Neuroendocrine Mechanisms).

נקודות לחץ ודיקור לטיפול בבעיות עיכול ומשקל
בגוף האנושי יש כמה נקודות לחץ ואנרגיה, המסייעות לשלוט בתיאבון ולהוריד במשקל. להפעלת הנקודות ניתן להשתמש במחטי דיקור (רק אצל מומחה דיקור שעבר הכשרה מקצועית), או לחילופין להפעיל עליהן לחץ עדין באמצעות אצבעותינו, מספר דקות ביום.

הנה כמה מהנקודות העיקריות בגוף, שיסייעו לירידה במשקל:

  • שתי נקודות לחץ באוזן - הנקודות ממוקמות בין אמצע האוזן לחיבור הלסת, קרוב לפאות הלחיים. יש להפעיל לחץ רציף עם האגודל ל-3 דקות מדי יום, על מנת לשלוט בתחושת הרעב ולסייע לתהליך העיכול.
  • נקודת לחץ בין האף לשפה העליונה - ניתן להפעיל עליה לחץ עדין למשך 5 דקות עם האצבע המורה, פעמיים ביום, ולהתחיל להוריד במשקל.
  • שתי נקודות לחץ במרפקים החיצוניים - הפעלת לחץ עדין או עיסוי במשך דקה עד 2 דקות ביום, באמצעות האגודל, מסייעים לתפקוד יעיל של מערכת העיכול ולהסרת עודפי לחות מהמערכת.
  • נקודת לחץ מתחת לפופיק - נקודה זו ממוקמת כ-2.5 סנטימטרים מתחת לפופיק. יש לעסות אותה בתנועות מעגליות במשך דקה עד 2 דקות ביום, באמצעות האצבע המורה והאמה. העיסוי מסייע לתהליך העיכול וכן גם לבעיות עצירות.
  • שתי נקודות לחץ מתחת לצלעות - קצת מתחת לצלעות התחתונות ביותר, בשני צידי הגוף, יש 2 נקודות לחץ המסייעת לירידה במשקל, לטיפול בקלקול קיבה ועוד. עשו להן עיסוי במשך 5 דקות יום, באמצעות הצמדת האצבע והאמה.
  • שתי נקודות לחץ מעל לקרסולים - בחלק הפנימי של כל רגל, בחיבור כף הרגל לשוק ומעל לקרסול, יש נקודת לחץ. מדי יום, הפעילו עליה לחץ רציף במשך דקה עד דקה וחצי באמצעות האגודל.
  • שתי נקודות לחץ בברכיים - הנקודות נמצאות בערך 2.5 סנטימטרים מתחת לכיפת הברך, קצת הצידה לכיוון הרגל החיצונית (ולא ישר מתחת לברך). יש להפעיל לחץ מדי יום עם האצבע המורה, למשך דקה עד 2 דקות.

רגע לפני סיום, חשוב לציין שנקודות הלחץ הללו אינן פתרון קסם הפועל במנותק מאורחות חייכם. כדי שהן יפעלו ויעזרו לכם לרדת במשקל, יש לאכול נכון ובצורה מסודרת, לעשות פעילות גופנית ולהימנע מעישון ושאר הרגלי חיים שגויים. בהצלחה!

המדריך המלא לנקודות לחץ לירידה במשקל (אנגלית)

774 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת אביב ירדן
שוק המניות תמיד בעלייה - אל תפספסו את העגלה לא משנה אילו משברים עוברים על הבורסה, בסופו של דבר המתמיד - מנצח
פורסם בקטגוריית כלכלת משק בית, לפני 20 שעות 18 דקות
מקסימום מינימליזם: בוהו שיק פוגש את קונמארי "The best rooms have something to say about the people who live in them"
פורסם בקטגוריית אמנות פלסטית, לפני 1 חודשים 4 שעות
ביטוח סיעודי ליום פקודה אחד מכל 3 שמגיע לגיל 65, יהיה ככל הנראה סיעודי בשלב כלשהו. זוהי סטטיסטיקה עגומה שכולנו נאלצים לחיות איתה, אבל במקביל גם כזו שמחייבת אותנו להתכונן מראש.
פורסם בקטגוריית ביטוח סיעודי, לפני 1 חודשים 6 שעות
מחקרים על יעילותה של הידרותרפיה כמענה טיפולי תכונותיהם הייחודיות של מים נותנות מענה למגוון רחב של בעיות
פורסם בקטגוריית שחייה, לפני 2 שנים 4 חודשים
קורסים דיגיטליים בזמן קורונה - הכשרה מקצועית מרחוק העולם עובר ללימודים מרחוק; אבל תתפלאו - לא רק בגלל הקורונה.
פורסם בקטגוריית לימודים, לפני 1 שנים 10 חודשים