לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3265 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

פורסם בתאריך 19/08/2020      /      נכתב ע"י signup

במשך שנים ארוכות כל מי שלא עמדו בתשלומים השונים שעמדו לחובתם, בין אם מדובר בעסק עצמאי או באדם פרטי (שכיר\מובטל), הפתרון היחיד לעצור מעט את מחול השדים היה להכריז על פשיטת רגל. מדובר היה באקט קשה מבחינה כלכלית, חברתית ובעיקר משפחתית וגם עם כתם גדול למשך שנים ארוכות ולעתים לאורך כל שאר החיים. כיום המצב שונה והכל בזכות חוק חדש שנחקק לפני כשנה והביא לשינוי של 180 מעלות בכל הקשור למצבים שכאלו. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

החוק החדש (החל מספטמבר 2019) ונקרא חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי בא להחליף את ההגדרה של פשיטת רגל שהייתה נהוגה משך שנים רבות. כבר בשמו של החוק החדש אפשר להבחין בשינוי המהותי בגישה שלו ביחס למה שהיה קודם לכן.

כעת, בחוק החדש, הגישה היא שהחייב איננו נוכל או עבריין (בהנחה שהוכיח כי חובותיו נצברו בתום לב), אלא אדם שבאמת ובתמים נקלע לחובות שאיננו יכול לעמוד בהם ולכן הוא מוגדר במצב של חדלות פירעון. החלק הנוסף של החוק הוא שיקום כלכלי וכאן המטרה היא באמת להגיע להסדר בין החייב לנושיו, כזה שיהיה כמה שיותר הוגן כלפיהם, אך גם כזה שיאפשר לחייב להשתקם כלכלית ולחזור למעגל העובדים במדינת ישראל כמה שיותר מהר וכשהוא עומד על רגליו.

אם יש לך חובות כבדים, זה הזמן לפנות לעורך דין חדלות פירעון אשר יוכל לייצג אותך. 

52 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
מנעולן בקריות – פורץ עם רישיון אם אתם מתגוררים באזור הקריות ואתם מחפשים מנעולן בקריות, כדאי כי תדעו כיצד לחפש בעל מקצוע בתחום זה, אשר יהיה מקצועי, אמין וישר.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שבועות 6 ימים
מנעולן בחיפה – שירות 24 שעות ביממה חיפה, הינה עיר גדולה בארץ, שוקקת חיים שיש בה הרבה בניני מגורים ובתי פרטים, מקומות בילוי רבים ומרכזי קניות.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שבועות 6 ימים
כיצד מתנהל הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי? הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי מהווה בשורה חדשה לציבור החייבים בישראל.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 3 חודשים 2 שבועות
איך חייבים שלהם חובות גדולים יכולים לפתוח דף חדש בחיים? חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מהווה בשורה חדשה לחייבים אשר להם חובות גדולים מאוד בהוצאה לפועל או חובות לנושים כאלה ואחרים.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 חודשים 1 שבועות
נגיף הקורונה וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נגיף הקורונה מכה בכלכלת העולם כולו וגם בישראל כמובן ונידמה שלא היה טיימינג טוב יותר לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שעבר בחודש ספטמבר 2019.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 3 חודשים 2 שבועות