לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3265 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

למה כדאי לעוסק פטור להעסיק רואה חשבון לטיפול במיסים על פי החוק?

פורסם בתאריך 25/08/2020      /      נכתב ע"י דודאונליין

אז פתחת עוסק פטור, אתה מבין את כל ההשלכות וההגבלות של כך, אך רק דבר אחד לא הבנת: למה אתה צריך רואה חשבון? ההתנהלות שלו היא לא מאוד פשוטה? לא נכנסים לאתר רשות המסים פעם בשנה רושמים הכנסות וזהו?

עבור רבים, פתיחת עוסק פטור היא לא עניין רציני מידי. באותה נשימה, הרבה מבעלי העוסק הפטור מחליטים לנהל את התיק שלהם בעצמם ולתמרן בין מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי, ללא כל עזרה מרואה חשבון. ובכן, הכל טוב ויפה עד שהעניינים מתחילים להסתבך מעט.

עוסק פטור – לא מתעסקים עם זה!

לצערנו, לא כולם נולדו רואי חשבון ולא כולם מכירים את המושגים המפחידים בהם ניתן להיתקל מידי פעם במסמכים שכל עוסק פטור חייב להתמודד מולם. לכן יש לשקול להעסיק רואה חשבון מקומי – לדוגמה, רואה חשבון בתל אביב לעסק במרכז – וככל הנראה הפתרון הוא להיעזר באיש מקצוע כלכלי:

תחסכו התלבטויות – עבור מי שמתלבט האם לעשות את הצעד ולפתוח את העסק שתמיד חלם עליו, עניין הניירת עלול להוות גורם משמעותי שיקבע האם ילך על זה, או יישאר שכיר במקום העבודה שלו כרגע. עזרה מקצועית היא פתרון נפלא, וכשאתם יודעים שצועד לצדכם איש מקצוע אמין ובעל ניסיון שמסביר את כל הצעדים ומסייע לכם למלא את הטפסים הנדרשים, הכל הופך להרבה יותר פשוט.

איך מתנהלים מול רשויות המיסים? – עצמאיים בישראל נדרשים לדווח למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. בנוסף לאלו, יש להיות מודעים לדוח"ות אותם יש להגיש בכל שנה, ולהכיר את הזכויות הניתנות לעצמאיים בעלי עסק. כדי לסגור את הפערים ולוודא שאתם יודעים הכל, רואה החשבון יציג בפניכם את כל המידע הנדרש.

לפתוח תיק זה מספיק? – התשובה היא כמובן, לא. עליכם לדעת כיצד לפעול במידה ואתם מחליטים לדוגמא להישאר שכירים במקביל לעסק שפתחתם, או במקרים בהם אתם מחליטים לפתוח מספר עסקים במקביל. לכל תהליך דגשים שונים אותם יש לקחת בחשבון.

עוד נקודה חשובה היא שלנהל לבד את חשבונות העסק זה מסובך. אתה חייב להגיש כל שנה דו"חות שנתיים שכוללים חשבוניות וקבלות (גיבוי של ההכנסות שלך, אי אפשר סתם ככה לזרוק מספר) ולכן רצוי לשכור רואה חשבון שיודע בדיוק את העבודה. כמו כן עדיף שיהיה לך רואה חשבון בסכום קטן בחודש מהסיבה שיש להם מערכת דיווח אונליין והוא גם יעשדה לך החזרים וייעץ לך מה להוציא ומה להכניס מבחינת תזרים וכו'.

שכנעתם אותי, איך בוחרים רואה חשבון?

אם הגעתם לכאן, כנראה עברתם כברת דרך; בדקתם ברשתות החברתיות, נכנסתם לפורום עוסק פטור ועקבתם אחרי תגובות וסיפורים של אחרים, אתם יודעים שעדיף לכם להיעזר באיש מקצוע. חפשו מידע והמלצות אודות רואי חשבון שונים, וצרו עמם קשר.

דרך אגב, אולי כדי להדגיש שההמלצות הנ"ל רלוונטיות לא רק לעסקים פטורים, אלא גם לבעלי עוסק מורשה המחויבים בדוח"ות ודיווחים רבים אף יותר ונמצאים במקום רגיש יחסית הדורש תשומת לב רבה.

40 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דודאונליין
מהי חשבונית מס וכיצד לכתוב אותה בצורה חוקית מאמר זה מסביר מהי בדיוק חשבונית מס ומי צריך להפיק אותה, ומתאר כיצד להפיק אותה באופן תקין על פי החוק.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 2 שבועות 6 ימים
תכנון נכון של הגשת דוח שנתי למס הכנסה עבור עצמאיים במאמר זה מידע על הגשת הדוח השנתי הנחוץ למס הכנסה עבור עצמאיים ובעלי עסקים, והסבר על פרקטיקות נכונות וחוקיות שיש לאמץ.
פורסם בקטגוריית דיני מיסים, לפני 3 שבועות 10 שעות
למה יש להתחיל להשתמש בתוכנת הנהלת חשבונות וניהול עסק? מאמר זה מסביר למה כדאי לבעלי עסקים ועצמאים להתחיל להשתמש במערכת באינטרנט של הנהלת חשבונות וניהול עסק, ומה יתרונותיה עבור המשתמשים.
פורסם בקטגוריית טכנולוגיה, לפני 2 חודשים 11 שעות
הפקת חשבוניות דיגיטליות ברשת באופן חוקי במדינת ישראל מאמר זה מתאר את היתרונות של הפקת חשבוניות דיגיטליות על פני חשבוניות נייר, ומסביר את המעמד החוקי של חשבוניות ממוחשבות מסוג זה.
פורסם בקטגוריית דיני רשת, לפני 2 חודשים 4 שבועות
רואה חשבון אונליין - גם זול וגם מקצועי במאמר זה ניתן למצוא מידע על שכירת שירותים של רואה חשבון באינטרנט, המשלב גם שירות ניהול חשבונות מקצועי וגם עלות יחסית זולה.
פורסם בקטגוריית עסקים קטנים ובינוניים, לפני 3 חודשים 1 ימים