לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3713 מאמרים 1108 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

הדרך הטובה ביותר לניקוי ספות בד לבד

פורסם בתאריך 27/08/2020      /      נכתב ע"י sos clean

בפתח הכניסה לבית בעודנו נכנסים מפתח הדלת. הדבר הראשון שקופץ לנו בעין - הוא הספה שאנו כל כך אוהבים. לעיתים בחירת ספה נעשית במחשבת תחילה כחלק מעיצוב הסלון מכיוון שהוא הפריט הכי דומיננטי בחלל. לרוב בגלל תקציב אנו בוחרים לרכוש ספות מבד, אך לא תמיד ולעיתים דווקא בגלל המראה המיוחד והמעוצב. ספות מבד עשויות משלל צבעים וטקסטורות בכל מיני צורות. עד פה הכל טוב ויפה. נהננו מהספה היפה שלנו שנה שנתיים ופה מתחילה הבעיה. בעוד שאנו שומרים בקנאות על ניקוי הבית והסלון בפרט. ניקוי ספות בד הוא לא דבר פשוט כל כך. לא משנה כמה ננסה לשמור על התחזוקה שלו - שמירה על ספה ללא כתמים למעשה כמעט בלתי אפשרי, במוקדם או במאוחר יצוץ לנו כתם מעצבן שלא שמנו לב שקרה. 

אז מה עושים וכיצד מבצעים ניקוי ספה לבד - תמשיכו לקרוא ותקבלו את התשובות

הדרך הפשוטה והקלה ביותר לניקוי ספה לבד שאף חברת ניקוי ספות מקצועית לא הייתה רוצה שתדעו ולא תשמעו על כך באף מקום אחר מלבד במאמר זה - היא פשוט לכבס אותה במכונת כביסה. זה כל כך פשוט. אך יש להקפיד על כמה כללים חשובים על מנת לא לפגוע בטקסטורה ולא לגרום לפגיעה בלתי הפוכה בטקסטיל. דגשים עלו הם בדוקים ואל תנסו להתחכם - אם לא תקפידו קחו את זה על אחריותכם. 

תהליך ניקוי ספות בד במגונת כביסה:

זיהוי הבד - ראשית כל נזהה את הבד, האם עשוי מבד סינטטי או האם עשוי מבד טבעי כגון כותנה, פשתן או צמר. הדבר חשוב לבחירת תוכנית העבודה של מכונת כביסה. אם הבד טבעי אנו נרצה למנוע כביסה מעל 40 מעלות צלזיוס בכדאי לא לפגוע בטקסטורה ודהיית צבעים. ונמנע לבחור בתוכנית עבודה הכוללת סחיטה. הדבר עלול לפגוע פגיעה אנושה בבד שלא יהיה ניתן להחזיר לאחור. 

זיהוי כתמים - לפני הכנסת הבד למכונת כביסה , יש לעבור על הספה ולסמן (בראש) כתמים בעיתיים. חשוב לזכור רק כתמים אורגניים אנו נוכל לטפל בהם ביעילות. יש לשים את הבד בגיגית שנכין מראש בא חומר הסרת כתמים שקנינו בסופר הקרוב לביתכם. במידה ומדובר בבד לבן עדיפות לחומר מלבין , במידה ומדובר בבד צבעוני נשתמש בחומר מסיר כתמים רגיל. נמתין לפי הוראת היצרן לתת לחומר לעבוד. ניקח מברשת עדינה - עדיף אחת כזו העויה משיער סוס או חיה אחרת. ונבריש את הכתמים הבעיתיים שסימנו (בראש) עד הסרת הכתמים. במידה והכתם לא הוסר עד הסוף אין להילחם שלא לצורך - עבודה הכביסה תעשה עבודנו את שאר העבודה.

נכניס את הבד לכמונת כביסה - בוחרים לפי סוג הבד את תוכנית העבודה. כאשר עבור בד טבעי נבחר תוכנית עדינה וארוכה. לא יותר מ40 מעלות צלזיוס וללא סחיטה וארוכה ככל האפשר. עבור בד סינטטי נוכל להשתולל - אפילו תוכנית עד 90 מעלות וכולל סחיטה. בוחרים את אבקת הכביסה הרצוי ומרכך. גם במקרה זה עדיף לקרוא את הוראות היצרן. לבדים טבעיים עדיפות לאבקת כביסה בPH נמוך סביב 8. בדים סינטטיים PH 10-12. ואין בעיה בשימוש תוכנית עם סחיטה.

הדגש החשוב ביותר -  את התלייה עבור בד סינטטי נעשה רק תחת צל. במידה ומתקן שלכם חיצוני מחוץ לבית ואין קטרת גג נבצע את הייבוש במתקן ביתי פנימי. אין לתת לבד להתייבש עד הסוף אחרי שתלינו אותו בתלייה. בשלב שהבד ברובו כמעט התייבש ונשאר מעט לח, זהו השלב בו הבד עדיין גמיש ולא קיבל צורה קבועה. בשלב זה נמתח את הבד בניעור ונלביש חזרה על הספה. זהו - נחכה לייבוש סופי. מתיחת הבד נעשית באופן טבעי על ישי הכריות ואין דאגה והתכווצות הבד. 

במידה ומדובר בספה שהריפוד אינו ניתן לפירוק והרכבה באופן עצמאי פנו לחברה המתחמה בניקוי ספות מקצועי באזור מגורכם. ניקוי ספה לבד לא מומלץ עם חומרים שלא יועדו לכך. ואם בכל זאת אתם חושבים לנקות לבד, עשו זאת בפינה נסתרת בלבד 

279 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת sos clean