לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3265 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מתי יש צורך בייפוי כוח מתמשך

פורסם בתאריך 31/08/2020      /      נכתב ע"י Kirill

החברה המודרנית דורשת קבלת הכרעות תמידית. כאשר אדם מאבד את עצמאותו ואת יכולתו לקבל הכרעות באופן עצמאי, יש לעיתים קרובות צורך בייפוי כוח מתמשך. ייפוי הכוח המתמשך, למעשה מעביר את האחריות לחייו של האדם אל אדם אחר, שיכול להיות בעל מקצוע, חבר או בן משפחה. ייפוי כוח מתמשך הוא ייחודי, מאחר והוא מעניק סמכויות לאורך זמן רב, בשונה מייפוי כוח סטנדרטי. 

קבלת החלטות רפואיות

עורך דין ייפוי כוח מתמשך בירושלים, ימצא את עצמו פעמים רבות מנסה לנהל העברת סמכות בנוגע לטיפול רפואי באדם זקן או פגוע מוחית, אל אחד מבני משפחתו. העברת הסמכות הזו היא הליך משפטי מורכב מבחינה פרקטית ורעיונית. מבחינה רעיונית, ההליך נועד לאפשר לאדם אשר נשללת ממנו יכולת קבלת ההחלטות העצמאית, לקבל את הטיפול הרפואי אשר היה חפץ בו אם הייתה לו יכולת להכריע באופן עצמאי. המורכבות נובעת מכך, שלאחר פגיעה מוחית אין לדעת האם האדם אשר שוכב במיטה בבית החולים הוא אותו אדם. יתכן שלמרות שלפני הפגיעה הוא העדיף לסיים את חייו בלי להפוך לסיעודי לחלוטין, במצבו הנוכחי הוא מעדיף להישאר בחיים, ואין דרך לקבל ממנו תשובות בנושא. מבחינה פרקטית, מדובר לעיתים קרובות בהליך מאתגר, בין השאר מאחר ועלולים להתגלע חילוקי דעות בנוגע לאופן הניהול הרפואי, וערעור על קביעת האדם אשר הוסמך כמיופה כוח. 

 

ניהול פיננסי 

מעבר לניהול רפואי ולקבלת החלטות במצבים של חיים ומוות, עורך דין ייפוי כוח מתמשך בירושלים כמו גם בכל חלקי המדינה, חייב לעסוק גם בעניינים הנוגעים לחיי היומיום. אחד הדברים אשר אנשים נזקקים בהם לרוב לסיוע, הוא ההתנהלות הפיננסית. לעיתים, אפילו אנשים אשר מצבם מאפשר להם בדרך כלל התנהלות סבירה, צריכים לייפות את כוחו של אדם עליו הם סומכים כדי לנהל את ענייניהם הפיננסיים. הסיבה לכך היא מכיוון שבשונה מהכרעות בתחום הניהול הרפואי או החברתי, ישנם אנשים רבים אשר ינסו לנצל את חולשתו של אדם שכושר קבלת ההחלטות שלו נפגם, מתוך מטרה לקחת את כספו. ניצול כזה יכול לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים, כתלות בחומרת הפגיעה. ישנם סיפורים רבים על אוטיסטים אשר מתקשים בעמידה בסיטואציות חברתיות מלחיצות, שצעקו עליהם בחנות במשך זמן כה רב, עד שהסכימו לבצע רכישות יקרות רק בשביל לצאת משם. 

העברת אחריות למימוש צוואה

לעיתים, ייפוי כוח מתמשך מאפשר להמשיך לקיים את רצון האדם גם לאחר לכתו. באופן סטנדרטי, אדם אשר נפטר, יכול להעביר הלאה סדרה של הוראות הנוגעות לסיום ענייניו. כאשר הוא עושה זאת, הוא למעשה מעניק ייפוי כוח מתמשך לעורך הדין שלו, כך שצוואתו תמומש. ייפוי כוח זה מאפשר לעורך הדין להקפיד על חלוקה הוגנת של נכסי המנוח בין היורשים, על פי רצונו, ולסדר את כלל הנושאים בדיוק כפי שרשום. ייפוי כוח זה הוא מיוחד, מאחר ולעורך הדין אין למעשה סמכות לעשות שינוי בנוסח אשר התקבל, אלא רק להביאו לידי מימוש מלא ככל האפשר. 

 

ניהול חייהם של אנשים עם פגיעה ביכולת השיפוט

ניהול חייהם של אנשים שיכולת השיפוט שלהם פגועה - זוהי משרה מלאה, אשר דורשת מאבקים וקבלת הכרעות לא פשוטות. בין אם מדובר על אדם שהכרתם אשר עבר פגיעת ראש חמורה, על אדם אהוב אשר הזדקן, או על מתבגר הסובל ממחלה על בסיס נפשי - עליכם לקבל את האחריות עליהם בזהירות רבה, ולהשתדל להתנהל באופן רגיש, שקוף ופתוח, כדי למנוע כל בעיה ועל מנת לסייע להם ככל האפשר. 

 

40 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת Kirill
גלו תחביבים חדשים שיוציאו אתכם משעמום ​אם אתה מגלה שיש פעמים שיש לך קצת זמן הפסקה, אולי כדאי שתבדוק למצוא תחביב. יש המון תחביבים שתוכלו לנסות. אם תחביב מסוים באמת תופס את העניין שלך, הוא עשוי אפילו להתפתח לקריירה. לקבלת כמה טיפים על תחביבים, המשך לקרוא.
פורסם בקטגוריית פנאי ותחביבים, לפני 2 ימים 10 שעות
איך למצוא תחביב טוב ​כשאתה מרגיש לחוץ או משועמם, תחביב יכול להיות מועיל למדי. חינוך הוא המפתח האמיתי להנאה ופיתוח של תחביב. המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד אתה יכול לבחור ולעשות תחביב מרתק.
פורסם בקטגוריית פנאי ותחביבים, לפני 2 ימים 10 שעות
כיצד לבחור ניחוח מדויק לילדה צעירה בבחירת ניחוחות, גיל, עונה, העדפות סגנון, אירוע ליציאה, סוג הפעילות נלקחים בחשבון. עשרת הקומפוזיציות המובילות ביותר של הקיץ כוללות בושם עם תווי הדרים, גרגרי יער בשלים, דובדבנים, אגסים, אבטיח, מלון ופרחים, שילובי צמחים. בשמים בסתיו נבדלים על ידי נוכחות של תווים חריפים, הכוללים באופן אוניברסלי וניל, שוקולד, פירות יער בשלים, דבש והסכמי עץ.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 5 ימים 6 שעות
7 טיפים למציאת הריח האידיאלי בושם משמש כתוספת לדימוי הנשי, גולת הכותרת שלו. הם יעזרו לאישה לבטא את ה"אני "שלה ולהיות בטוחים יותר בעצמה, יהוו אמצעי לפיתוי והנאה. לכל גברת יש את הריח האהוב עליה. זה תלוי במאפיינים ובאופי האישי, כמו גם בטעם האישי.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 5 ימים 9 שעות
הפוך לגלוי יותר באינטרנט עם טיפים אלה לאופטימיזציה במנועי חיפוש אם אתה הבעלים של אתר אינטרנט, אתה רוצה שהוא יצליח. יש לקוות שניסיונות ה- SEO שלך מניבים תוצאות נהדרות, כך שהאתר או האתרים שלך מופיעים בעמוד הראשון של מנועי החיפוש. זה לא קל וזה לא יקרה בן לילה. המשך לקרוא לקבלת עצות נהדרות.
פורסם בקטגוריית פרסום ושיווק, לפני 6 ימים 6 שעות