לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4447 מאמרים 1318 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
ראש פינה נחל צפון נוף

המלצה לטיול בנחל ראש פינה

פורסם בתאריך 24/09/2020      /      נכתב ע"י zvikaak

ראש פינה היא ללא ספק מושבה ששווה ביקור. המושבה הוקמה בשנת 1882 וכיאה למושבה כל כך ותיקה, עד היום ניתן לראות את המבנים הראשונים שנבנו בידי המתיישבים הראשונים וכיום משמשים כמבני מגורים, גלריות, סדנאות אמנים וחנויות. באזור העתיק של ראש פינה - כיכר המושבה שווה ביקור בפני עצמו ואם יישאר לכם קצת כוח אחרי הטיול בנחל (טיול קצר ולא קשה מדי) מאוד מומלץ לצאת לסיור עצמאי בין סמטאותיה הישנים של המושבה הנמצאים בסמוך. 

על סיור בראש פינה הפסטורלית אמליץ לכם בעונה קצת יותר נעימה. עכשיו, כיאה לתקופה, ברצוני להמליץ על טיול קצר עם הליכה שליווה, המשלב כמה מעיינות ונחל קטן העובר בסמוך בו ישנן כמה פינות קסם לשיכשוך.

נחל ראש פינה, הנמצא בגליל העליון המזרחי, והוא מקבל את מימיו מכמה מעיינות הנמצאים לאורך הנחל. גם היום, כמו בראשית ההתיישבות, מעיינות אלו מרווים את צימאונם של תושבי המושבה. בטיול הם ירוו את צימאוננו למים נעימים וצוננים לאורך המסלול.

המסלול הנו במתכונת הלוך חזור. הוא מתחיל מהמושבה ראש פינה ועובר בבוסתן ובו עצי זית, גפנים, שקדים ורימונים. ההליכה היא הליכה פשוטה בסמוך לנחל שמדי פעם מוסתר על ידי שיחי פטל קוצניים ומדי פעם נחשף מעט במקומות בהם ניתן להיכנס למים. המסלול ממשיך צמוד לכמה מעיינות שהחביב ביותר מבניהם הוא "עין גיא אוני", שמשמר את שם המושבה שקדמה לראש פינה. המעיין נובע בתוך מבנה אבן ממנו המים זורמים החוצה ויוצרים "בריכונת" קטנה. בסמוך ישנו עץ תאנה גדול שיוצר לנו שטח מוצל, תחתיו ניתן לנוח וליהנות מהפירות (אם השאירו לכם משהו).

רגע לפני שממשיכים, מחפשים מדריך טיולים לטיול הבא שלכם? בקרו באתר של צביקה וצאו לשטח.

מאוד מומלץ להביא למסלול זה סל פיקניק ומחצלת או שמיכה קטנה ופשוט לבחור בכל נקודה באמצע הנחל, לעצור בה וליהנות מקול זרימת המים, ציוץ הציפורים וארוחה באמצע הטבע שהכנתם לעצמכם. המסלול הזה הוא לא מסלול קשה והוא גם די קצר. תרשו לעצמכם לעצור בכל נקודה הנראית לכם ופשוט ליהנות מהפשטות בטבע.

   איך מגיעים: רושים באפליקציית Waze "בית העלמין ראש פינה" ולאחר ההגעה ליעד יש להמשיך ישר עוד 200 מטרים - שם מתחיל המסלול המסומן בצבע שחור, איתו יש ללכת לאורך כל המסלול ואיתו גם יש לחזור לרכבים.

כל שנותר הוא לארוז קרם הגנה, בקבוק מים (מומלץ לפחות ליטר אחד לאדם), סנדלים להליכה במים, נשנושים לדרך, בגדי ים לקטנטנים, כובע... וליהנות.

  !!!נא לא לשכוח לאסוף אחריכם את הפסולת!!!

446 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת zvikaak