לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3265 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
דוח שנתי מס מס הכנסה

תכנון נכון של הגשת דוח שנתי למס הכנסה עבור עצמאיים

פורסם בתאריך 06/10/2020      /      נכתב ע"י דודאונליין

האם אתם עונים לדרישה של הגשת דוח שנתי? מערכת יחסים טובה עם רשות המסים, מהווה חלק חשוב בהתנהלות העסקית. בכל שנה מגישים עצמאים ולעיתים אף שכירים, דוח למס הכנסה שמשקף את ההכנסות וההוצאות שלהם בשנה הקודמת. במקרים של עוסק פטור, תוגש הצהרה בדבר הכנסות והוצאות שנתית גם למס ערך מוסף.

הגשת דוחות לרשות המסים ראוי שתעשה בצורה נכונה ומדויקת, וגם לשקף את הצרכים והשאיפות העסקיות שלכם. חשוב לציין שדוח שנערך היטב יכול בהחלט לצמצם עלויות מיסוי ולחסוך שאלות מיותרות.

מי נדרש להגיש דוח שנתי למס הכנסה?

בעלי תעודת עוסק פטור וכן עוסקים מורשים, נדרשים להגיש דוח שנתי לעצמאי כשמועד הגשת הדוח מתקיים עד סוף אפריל בשנה העוקבת. בעלי הכנסות של עד 60,000 ₪ יוכלו להגיש דוח מקוצר (טופס 137), ואילו עצמאיים בעלי נפח הכנסות גדול יותר יגישו דוח מלא (טופס 1301).

כאמור, לעיתים גם שכירים יגישו דוח למס הכנסה. מצב זה קורה כשקיימות הכנסות או הוצאות מוכרות הנוספות למשכורת, כמו שכר דירה, הכנסות מדיבידנדים, רווחי/הפסדי הון, או אתם מרוויחים שכר שנתי מעל 640,000 ₪ (נכון לשנת המס 2020) ועוד. לפעמים מדובר בחובה שהוטלה על נישום ובמצבים אחרים זוהי זכות שרבים מנצלים בתבונה. חשוב לדעת! מילוי דוח שנתי למס הכנסה יכול להשיג לשכירים החזרי מס נדיבים במקרים של הפסדים או הוצאות מוכרות גדולות.

איך מגישים דוח שנתי לעצמאי?

דוח שנתי למס הכנסה יש להגיש באופן מקוון, באתר האינטרנט של רשות המסים וכן יש להגיש בנוסף גם העתק במשרדי מס הכנסה. אלה המגישים הצהרה שנתית עבור מחזור עסקאות למס ערך מוסף, יוכלו לבצע זאת באופן מקוון באתר של רשות המסים. דרך שניה להגשת דוח שנתי לעצמאי היא באמצעות נציג מטעמכם, כמו רואה חשבון או יועץ מס. פנייה באמצעות נציג אינה פוטרת את הנישומים מהצגת דיווח אמת, אך כאמור, מעניקה יתרונות בתכנון מס.

תכנון מס הוא מהלך לגיטימי שחוסך בעלויות

במהלך שנת המס עדיף לתכנן את ההתנהלות מול רשות המסים בתבונה ולהשיג יתרון ברור באיכות הדיווח וכן בהפחתות מסים לגיטימיות. ניתן ליהנות מהפחתות מס ניכרות במגוון דרכים, כמו באמצעות הפניית רווחים לחיסכון בקופות גמל או גלגול הפסדים משנה לשנה ועוד.

פנייה להכוונה בעניין מיסוי המתקבל בידי יועצי מס וכן רואי חשבון שלהם התמחות במסים, יכולה לשפוך אור בנושאים מורכבים אלה. יעוץ מס חכם יכול להחזיר בקלות את ההשקעה, וכן לתת לכם כיוון נכון לגבי ההתנהלות שלכם מול רשות המסים ובכלל. ראוי לציין שיש יתרון רב בניהול כל הנהלת החשבונות שלכם בידי מומחה למיסוי, ובכך לשמור על התאמה בין הדוחות התקופתיים לרשויות ובין הדוח השנתי למס הכנסה. התאמה טובה בין דוחות תקופתיים אלה לדוח שנתי לעצמאי יוצרת אמינות טובה ומיעוט פניות אליכם מצד רשות המסים.

15 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת דודאונליין
מהי חשבונית מס וכיצד לכתוב אותה בצורה חוקית מאמר זה מסביר מהי בדיוק חשבונית מס ומי צריך להפיק אותה, ומתאר כיצד להפיק אותה באופן תקין על פי החוק.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 2 שבועות 6 ימים
למה יש להתחיל להשתמש בתוכנת הנהלת חשבונות וניהול עסק? מאמר זה מסביר למה כדאי לבעלי עסקים ועצמאים להתחיל להשתמש במערכת באינטרנט של הנהלת חשבונות וניהול עסק, ומה יתרונותיה עבור המשתמשים.
פורסם בקטגוריית טכנולוגיה, לפני 2 חודשים 9 שעות
למה כדאי לעוסק פטור להעסיק רואה חשבון לטיפול במיסים על פי החוק? מאמר זה מסביר למה כדאי לעוסקים פטורים להעסיק רואה חשבון מקצועי שינהל את חשבונותיהם וייצג אותם מול רשויות המיסים.
פורסם בקטגוריית דיני מיסים, לפני 2 חודשים 2 ימים
הפקת חשבוניות דיגיטליות ברשת באופן חוקי במדינת ישראל מאמר זה מתאר את היתרונות של הפקת חשבוניות דיגיטליות על פני חשבוניות נייר, ומסביר את המעמד החוקי של חשבוניות ממוחשבות מסוג זה.
פורסם בקטגוריית דיני רשת, לפני 2 חודשים 4 שבועות
רואה חשבון אונליין - גם זול וגם מקצועי במאמר זה ניתן למצוא מידע על שכירת שירותים של רואה חשבון באינטרנט, המשלב גם שירות ניהול חשבונות מקצועי וגם עלות יחסית זולה.
פורסם בקטגוריית עסקים קטנים ובינוניים, לפני 3 חודשים 23 שעות