לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3529 מאמרים 1015 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

קבלה לעם

פורסם בתאריך 06/08/2015      /      נכתב ע"י kabmlheb

היום אנו עומדים לפני המהפכה הגדולה ביותר בהיסטוריה האנושית. עד כה בכל פעם שאנחנו במשבר, כאשר עשינו קפיצות אבולוציוני, שינתה ציביליזציות אנחנו תמיד ניסינו לשנות את העולם סביבנו. אנחנו שיניתי את האידיאולוגיות, מערכות פוליטיות או כלכליות, שינינו ממשלות, שליטים ומנהיגים.

אנחנו ניסינו את כל תמורות אפשריות ללא כל הצלחה. היום הצלחנו אפילו הגדרות קבלה לעם מושחתות האופטימלית ביותר, המושלמת ביותר מחפשים אדם. לבסוף אנחנו מבינים שהבעיה היא לא עם המערכת אבל עם המשתמש. זה המנה העצמית שלנו מיסודו וטבע אגואיסטי שהוא אשם. הטבע הזה שלנו, המערכת שלנו בסיסי הפעלה שמניעה אותנו להתחרות באכזריות, להרוס, כדי להצליח על חשבונם של אחרים ולשמור על חוסר האמון ההדדי והשנאה היא שמובילה אותנו להרס עצמי.

אבל כדי להתחיל או אפילו רצון לשינוי שאנחנו צריכים להרגיש את כל העומק של המחלה התוקפת אותנו. אנחנו צריכים לראות איך חלקי שינויים, תרופות שטחיות לא יכולות לעבוד. אנחנו צריכים להבין ולהרגיש בעצמותינו איך "רע" זה מחלחל לנו הליבה, איך אנחנו שקועים לחלוטין בזה. אנחנו צריכים להגיע להכרה שאין ניצוץ אחד בנו שהוא טהור, אין שום דבר בעולם שיצרנו כי הוא חופשי שלו, שאינו פגום על ידי זה. אנחנו צריכים לזרוק את כל האשליות שלנו, ורעיונות רומנטיים על עצמנו. אנחנו צריכים שינוי מוחלט, לב ומוח השתלה מלאה.

הרב לייטמן אין שום דבר טוב בנו, ואין שום דבר טוב בעולם האנושי שיצרנו. הטוב רק שיש לנו היא היכולת האנושית הייחודית שלנו של הערכה עצמית ביקורתית, היכולת להסתכל במראה ולהכיר הרע שלנו. אבל אנחנו לא יכולים אפילו לשנות את עצמנו כאחד אינו מסוגל להרים את עצמך משיכת שיער של האדם עצמו. אף אחד לא יכול לבצע השתלת לב והמוח בעצמו. אבל דרך ההכרה של האמת, ועל ידי ההכרה בצורך המוחלט של שינוי הפנימי מהותי זו אנו יכולים להגיע לבקשה מעומק הלב, נואשת, "תפילה". אנחנו צריכים להרגיש את עצמנו לפינה כמיהה לחלוטין לשינוי מעל כל דבר אחר ולהיות חוסר היכולת המוחלטת שלנו, כמו מישהו מסוגל ללכת נגד קיר בלתי חדיר כמו שיש לאן לחזור.

אז כתוצאה מהתפילה כוח המניע היחיד של הטבע, אבולוציה יכולה לבצע את השינוי עלינו. כאשר בקשתנו תואמת להפליא את השינויים הנדרשים אנחנו צריכים לעבור ללא כל הסתייגות, שהסכימו "לשרוף את כל הגשרים מאחורי", אנחנו מרגישים מעבר פתאומי, מדהים. מיכאל לייטמן זה כמו פעולות בלתי רצוניות קדמוניות אחרות כמו הלידה של תינוק חדש כאשר לא האמא לא התינוק יכול לעצור את הפעולה הטבעית המתרחשת אלא רק יכול להתבונן ולעבור את זה ללא כל השפעה משמעותית.

פעולה חסרת תקדים עצום כזה לא יכול לקרות לאנושות כולה בבת אחת. זה חייב להתחיל עם קבוצה קטנה של אנשים עם רגישות גבוהה יותר לשינויים הנדרשים. הם צריכים להתחיל את המעבר בעצמם ולאחר מכן על ידי הצגת הדוגמא שלהם, לפרסם אותו לאחרים מנחים את כולם עוברים את אותו התקומה.

1824 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת kabmlheb
בלי לבזבז זמן היום החברה שלנו עם השפעת התקשורת ושיווק המכרעת שלה בנויה להסיע אנשים צעירים אך ורק כלפי הנאות חומריות, הגשמה. אנחנו כל הזמן שטיפת מוח עם רצונות מלאכותיים למוצרים, הנאות אנחנו אף פעם לא באמת נחוצות ושהם מזיקים בעיקר. כתוצאה מכך אנחנו מבזבזים את כל החיים שלנו רודפים אחרי מתעלמים ממה שאנחנו צריכים להיות הכמיהה המיותרת
פורסם בקטגוריית קבלה, לפני 5 שנים 8 חודשים
קשר עמוק יותר היום היחסים בין השותפים מבוססים כמעט אך ורק על מראה חיצוני. לאחר המשיכה החיצונית אנשים להיכנס מייד יחסי מין והם חושבים שהם מצאו אהבה. אבל יחסים שנבנו רק על חיצוניות, חיבור פיזי, מיני לא מחזיקים מעמד.
פורסם בקטגוריית אהבה, לפני 5 שנים 8 חודשים
שנאה הורסת, אהבה בונה מהם שני הכוחות ששולטים על העולם שלנו. כיצד רגש של שנאה מפעיל כוחות הרסניים בטבע ומדוע שימוש נכון בכוח האהבה יכול לחבר את כל חלקי המציאות ביחד?
פורסם בקטגוריית אהבה, לפני 5 שנים 10 חודשים