לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4430 מאמרים 1316 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

5 טיפים לעיצוב הבית בזול

פורסם בתאריך 15/03/2016      /      נכתב ע"י לינה קירזון

עיצוב הבית הוא משימה שיש להיערך אליה היטב לא פחות מאשר מציאת הסדר מימון הבית. דרך העיצוב אינה אחידה ויכולה להיבחר מתוך מגוון עצום של טכניקות עיצוב: החל מבית בעיצוב מודרני ועד בית בעיצוב עתיק, ובמידה והמגרש כולו הוא שלכם – וייבנה עליו בית פרטי – יש כמובן לקחת בחשבון את מראה החלק החיצוני של הבית שאינו פשוט כלל וכלל ליישוב.

הביעו בקווי מתאר כלליים את מראה הבית מבפנים – ואם רלוונטי, אז גם מבחוץ

אם מדובר בדירה בבניין, למשל, אין רלוונטיות לתכנון החיצוני אבל בבית פרטי יש לזה כמובן משמעות. בשלב זה יהיה עליכם לחשוב כיצד אתם רוצים שהבית שלכם ייראה: חדר השינה, חדרי מגורים אחרים, חדר המטבח, חדר הסלון, חדר פינת האוכל והחצר, אם ישנה. אל תבינו אותנו לא נכון: ייתכנו עיצובים מגוונים. ניתן, למשל, לקבוע שהמטבח ייראה עתיק והסלון יעוצב מודרני, אבל על מנת שהבית כולו ייראה טוב ומשכנע, בסופו של דבר, נדרשת מודולציה עיצובית במקרה כזה: קטעי קישור בין החדרים אשר מוצאים את הקשר בין סגנון עיצוב אחד בחדר מסוים לרעהו בחדר השכן. לדוגמה – שימוש בידית חומה על דלת לבנה (שבדרך כלל משתלבת עם ידית כסופה) על מנת לרמוז שהחדר שמבעד לה הוא בעיצוב עתיק על טהרת העץ.

שאפו להכניס עניין בעיצובים שלכם היכן שתוכלו

"עניין" פירושו מחשבה מחוץ לקופסה: היכן ניתן, למשל, ליישם משטח צבעוני שלא בתמונת קיר? חשבו היכן ניתן לשים, למשל, ארון מודפס - תוכלו לראות מבחר דוגמאות כאן: ארונות בגדים ריביירה, רצפת שיש המבטאת פסיפס או אפילו תמונה שלמה, וכד'. ניתן גם לבצע מתיחת תקרה בגבס ועליו לקבע עיצובי פוליאסטר צבעוניים. הכנסת צבע בדרך זו משרה "חיות" בתוך הבית והופכת אותו לנכס מגורים מעניין אשר עתיד לקסום בעיני אורחים רבים.

בחדרים שאינם חשופים לרטיבות ניתן להשתמש בתחליפי עץ

תחליפי עץ יעלו לכם מחצית המחיר מעץ ולמעלה מכך והם יכולים להביא את אותה תוצאה סופית עיצובית לה ייחלתם. כך, למשל, ניתן להזמין מזנון סלון מלוחות MDFאו סיבית, מה שכמובן יפשט את מחיר רכיב האחסון הסלוני הכבד בהשוואה לרכישתו מעץ מלא.

פרקטים לרצפה במקום עץ אמתי – חסכון משמעותי

רצפת פרקטים המבוססת על מלמין או דיוקן עץ על נייר הדבקה המוצב על לוחות אקריל לבנים – חוסכת לכם אלפי שקלים בהשוואה להזמנת אותה רצפה מעץ אמתי. נגלה לכם סוד: זה גם חוסך לכם תחזוקה משום שרצפה כזו פחות צוברת אבק וכמעט שאינה מאבדת צבע, בעוד שעץ אמתי מצריך תדירות הסרת אבק גדולה ומוכנות לצבוע את המשטח לעתים תכופות.

טפטים לקירות – הידידים הטובים של המעצב החוסך

כיום ניתן למצוא טפטים המסוגלים לחכות קירות שנצבעו בצבע חי ואפילו קירות שהודבקו עליהם בריקים וחיפויים מוצקים. רמת הגימור של הטפטים כה גבוהה שהם נראים מנמש כמו המקור, וכמובן חוסכים לכם כמה שקלים על הזמנת פרויקט צביעה או חיפוי אמתי.

2068 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת לינה קירזון
סוככיים למרפסת נגד גשם זה אמנם נכון שהחורף הישראלי הוא קצר, אבל ישנם הרבה ימים גשומים
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 7 שנים 2 חודשים
הדברת תולעי עץ אם גם אתם מרבים בריהוט עץ בביתכם אשר חלקו לא צופה בלקה שמגינה עליו מפני משיכת מזיקים אתם חשופים להתקפת תולעי עץ.
פורסם בקטגוריית הדברה, לפני 6 שנים 11 חודשים
סקירת מזרנים מומלצים לחדר שינה מאז ומתמיד היו מזרנים מומלצים לחדר שינה נפוצים יותר מהמזרונים האזוטריים בקרב לקוחות, ובשל כך חלה תפנית בענף
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 7 שנים 3 חודשים
טיפים לעיצוב אמבטיה כפרית מאז ומעולם שימש עיצוב אמבטיה כפרית בבתים בעלי צביון חוץ-עירוני המבקשים להידמות לסוגי התיישבות קטנים
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 7 שנים 2 חודשים
ספות מעוצבות מעור לסלון – 5 טיפים לרכישה מערכת הישיבה הסלונית היא הנדבך המרכזי בסלון. אשר על כן,
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 7 שנים 2 חודשים