לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3308 מאמרים 914 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

למה לא כדאי לשחק רולטה בשיעורי המשכנתא ולסגור אותה מהר

פורסם בתאריך 03/11/2020      /      נכתב ע"י משכנתא.אורג.אייאל

אם אתם קונים בית, כנראה שכבר נפגשתם עם מלווה אחד או שתיים או עם יועץ משכנתאות מומחה וקיבלתם מכתב אישור עקרוני מראש על סמך היסטוריית האשראי, ההכנסות והנכסים שלכם. אני מקווה, המלווה שלך גם הסביר לך כי שיעורי המשכנתא משתנים מדי יום ומתוכנית הלוואה אחת לאחרת. אם לא, הקפד לבקש הסבר מה המשמעות של שינוי ריביות עבור הלוואת הבית שלך ותשלומי הדיור.

חוזה משכנתא

לדוגמה, אם אתה מתכנן ללוות 250,000 ש"ח לרכישת הבית שלך וברצונך הלוואה בריבית קבועה למשך 30 שנה, התשלומים החודשיים שלך עבור קרן וריבית בשיעור של 4% יהיו 1,194 ש"ח. אם הריבית שלך היא 5%, התשלומים שלך יעלו ב -148 ש"ח ל -1,342 ש"ח לחודש. חשוב מכך, תשלמו ריבית נוספת של 53,465 ש"ח לאורך חיי ההלוואה בשיעור הגבוה יותר.

קבל אישור מראש: מצא את המלווה שיכול להציע שיעורי משכנתא תחרותיים ולעזור לך באישור מראש. בעוד שכולם רוצים למצוא את שיעור המשכנתא הנמוך ביותר, עליכם להבין שהשיעור שצוטטו תלוי אם אתם משלמים נקודת הנחה אחת או יותר כדי להוריד את הריבית. נקודת היוון, השווה לאחוז אחד מסכום ההלוואה, יכולה להוריד את הריבית בסכומים משתנים. כשאתה משווה משכנתאות, ודא שאתה מצוטט ריבית על בסיס מספר נקודות זהה - או אפס נקודות.

מדוע שיעורי המשכנתא משתנים
שיעורי המשכנתא מושפעים מאוד ממגמות כלכליות וכן מהיצע וביקוש. כאשר שיעורי ריבית אחרים נמוכים, שיעורי המשכנתא נוטים גם הם להישאר נמוכים, אך הם יכולים להשתנות בהתאם לדוחות התעסוקה, אמון הצרכנים ובמיוחד פעילות המשקיעים בשוק האג"ח. לעתים קרובות, חדשות כלכליות רעות יניעו את המשקיעים לרכוש יותר אגרות חוב, מה שמעביר תשואות נמוכות יותר יחד עם שיעורי המשכנתא. להחלטות בנק ישראל לגבי שיעורי הריבית יש השפעה גם על שיעורי המשכנתא.

כאשר המלווים במשכנתאות חווים תקופה של בקשות משכנתא נמוכות, הדבר גם יכול להוריד את שיעורי המשכנתא. התעריפים שאתה רואה באינטרנט שמורים בדרך כלל לבעלי ציון האשראי הגבוה ביותר. שיעור המשכנתא האישי שלך ישתנה בהתאם למספר גורמים. נסה את מחשבון המשכנתא שלנו לבדוק מה יהיו התשלומים החודשיים שלך, עם ריביות שונות, עבור סכום הלוואה נתון. וגם תעשה מעקב אחר דיווחים של שינוי הריביות.

נעילת שיעור המשכנתא

המלווה שלך הוא המקור הטוב ביותר לייעוץ מתי לנעול את שיעור המשכנתא שלך ומה העמלה עבור נעילת הריבית. בדרך כלל, נעילת הלוואות נמשכת בין 10-30 יום. מבחינה טכנית, אתה יכול לנעול את שיעור המשכנתא כאשר אתה מאושר להלוואה, אך מעט מאוד קונים בוחרים לעשות זאת - מכיוון שקשה יהיה לדעת כמה זמן ייקח לך למצוא בית ולקבל את הצעתך. לווים רבים בוחרים לנעול את שיעור ההלוואה כשיש להם חוזה מאושר, מכיוון שבאותה עת תהיה לכם תחושה טובה יותר מתי ההסדר יתקיים.

עם זאת, אם נראה כי שיעורי המשכנתא עולים במהירות, עליכם לשוחח עם המלווה שלכם על נעילה בשיעור נמוך בהקדם האפשרי. המלווה שלך יכול לומר לך מה העמלה עבור נעילת ההלוואה ומה יקרה אם שיעורי הריבית יירדו בזמן שההלוואה שלך נעולה.

חלק מהמלווים מציעים צף למטה אם השיעורים יורדים במהלך תקופת הנעילה. אם המנעול יפוג לפני שתסגר את ההלוואה שלך, ייתכן שתוכל להאריך את המנעול או שתצטרך לנעול מחדש את ההלוואה בשיעורי המשכנתא הנוכחיים. כשאתה קונה בית, עדיף להישאר מודע למגמות המשכנתא ולקשר הדוק עם המלווה שלך או היועץ שלך.

19 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת משכנתא.אורג.אייאל