לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

קורונה וסוכרת

פורסם בתאריך 11/11/2020      /      נכתב ע"י Olegpirsum

פרופ' אולגה רז, PhD, RD,  מומחית לתזונה.

https://www.olgaraz.co.il/korona-and-diabet

 

מי שמקשיב לחדשות שומע שוב ושוב שמקרי הסיבוכים ואף המוות מלווים ב"מחלות רקע".

מה הם מחלות הרקע הללו?

בין היתר סוכרת, יתר לחץ דם וגם השמנה. מצבים אלה מחלישים את חוסנו של גופנו בפני המחלה. ומן הסתם מחלות אלה מצטברות עם הגיל.
סוכרת היא בין גורמי הסיכון להגיע לסיבוכים קשים לאחר ההדבקה בקורונה.

אספר לכם מה קראתי במאמר על מחקר שהתפרסם במרץ 2020 בכתב העת Diabetes/Metabolism Research and Reviews, המתייחס כולו לחקר הסוכרת.

המחקר נעשה בסין, שבה גם התחילה המגפה וגם יש בה מדענים טובים. הם בדקו 174 חולי קורונה לגבי הנתונים האפשריים, גם דמוגרפיים , גם פיזיים, וגם מהלך המחלה ואף עשו להם CT חזה. הם מצאו שחולי סוכרת שלא היו להם שום מחלות רקע אחרות (24 כאלה) נמצאו בסיכון גבוה יותר מכאלה שלא היו להם שום מחלות רקע (26 כאלה) לדלקת ראות קשה, לזיהום בלתי ניתן לשליטה ולקרישיות מוגברת. ממצאי המחקר מראים שסוכרת הינה גורם סיכון משמעותי ובלתי תלוי לחלות בקורונה בצורה קשה יותר.

למה סיפרתי לכם את כל זה, הרי מי שחולה בסוכרת הוא כבר חולה.

משום שעל ידי שינוי בתזונה ובאורח החיים, סוכרת ניתנת למניעה או לדחייה, ואם היא כבר התפרצה, אזי ניתן לפחות לאזן אותה ולהקטין את חומרתה. הקורנה באה ואולי תלך אבל סוכרת מחלישה את החולים בה בפני סוגים שונים של מחלות.

כל מי שבמשפחתו יש חולי סוכרת סוג 2, כל מי שעלה למשקל גבוה, כל מי שההשמנה שלו היא ביטנית (בחלק העליון של הבטן) – תתחילו לדאוג לתזונה שלכם ושל משפחתכם, הרי סוכרת סוג 2 עוברת בגנים. כדאי באופן נמרץ לשנות את תזונתכם כך תחסכו את התפתחות הסוכרת גם לכם וגם לילדיכם.

לתזונה יש השפעה אפי גנטית על ביטוי הגנים בכלל והגנים של סוכרת בפרט: תזונה בריאה משתיקה את ביטוי הגנים לסוכרת ועל ידי כך מונעת או דוחה את התפתחות המחלה. תזונה לקויה מעודדת את ביטוי הגנים לסוכרת וגורמת להתפתחות המחלה.

אני משוכנעת שכל מי שיש לו סוכרת או טרום סוכרת חייב לנצל את ההפסקה בפעילות הרגילה שלו, ואת הישיבה בבית, ללימוד של אכילה נכונה. זה הזמן, מה שנקרא חלון הזדמנויות – תנצלו אותו לא כדי לזלול, לעלות במשקל ולהחריף את הסוכרת, אלא כדי ללמוד לאכול נכון ולהיות יותר בריאים – אתם והילדים שלכם.
במקום לברוח מהמסגרת, תיצרו קשר עם הדיאטנית שלכם, בטלפון או בזום, ותתחילו לאכול נכון, מה שלא אומר שצריך לסבול — להיפך, אסור לסבול ולהיות רעבים, כי אז נשברים. לא צריך לפחות ממילה "דיאטה", הרי התפריט מגוון, עשיר וטעים, וכולל לחם מלא, דגנים מלאים וקטניות, בשר רזים, עוף, הודו ודגים, ביצים, ירקות, מוצרי חלב, ועוד. פשוט צריך ללמוד לבחור נכון.

 

313 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת Olegpirsum
בדיקות מקדמיות למכירת דירה החלטתם שאתם רוצים לשדרג את הקיים ולמכור את דירתכם הקיימת? מכירת נכס לרוב נתפסת על-ידי רבים כתהליך פשוט יותר מאשר קנייתו ועל-כן מוותרים על קבלת שירות מטעם עורך דין מקרקעין. עם זאת, מדובר בטעות נפוצה שכן כל עסקת מקרקעין באשר היא, מביאה עמה מורכבות משפטית עליה מוטב לתת את הדעת. להלן מספר דוגמאות נפוצות לבדיקות מקדמיות הנערכות על-ידי עורך דין נדל"ן. חשוב לציין: ניתן לבצע את הבדיקות הללו גם באופן עצמאי. אין חובה בקבלת שירות משפטי, ומטרתו היחידה הינה לספק הגנה הרמטית ככל הניתן ולהבטיח את ביטחונם של המוכרים.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 שנים 9 חודשים
מס הרכישה מס הרכישה הוא המס שמשולם בקניית דירה, זהו סוג של מה לא ישירי, מכיוון שבדרך כלל משלמים מיסים לא עבור הרכישה של דברים , אלא עבור רווח, שכר וכו'. קיימים שני הסגוים של מס הרכישה: 1. למי שקונה דירה יחידה 2. ולמי שקונה דירה נוספת. בנוסף לכך גובה המס שתצטרכו לשלם תלוי במחיר הנכס. מס הרכישה הוא מס מדורג, להלן הדרגות של מס הרכישה ברכישת דירה יחידה בין התאריכים 16/01/19 עד 15/01/20:
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 שנים 9 חודשים