לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4023 מאמרים 1211 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מה צפוי לנו במסגרת הדרכה הורית?

פורסם בתאריך 23/12/2020      /      נכתב ע"י oferA

זה אולי יישמע קלישאתי למדי, אך הורות היא בהחלט המקצוע הקשה והמאתגר ביותר שיש. כאן איננו לוקחים אחריות על נושא כזה או אחר, כי אם על בן אדם. אדם קטן עם צרכים, רצונות, חשקים - עולם שלם שהוא שלו ואך ורק שלו.

מצחיק לחשוב איך לכל מקצוע באשר הוא מצפים מאתנו להכשרה מסוימת, ודווקא כאן אין שום הכשרה שמתחייבת על-פי חוק. דווקא כאן, היכן שהאתגרים יכולים לעתים להתגלות כקשים במיוחד, אלו הם אנחנו ההורים לרשות עצמנו, או יותר נכון לרשות ילדינו, ומבלי לדעת מה עושים.

מהי מטרתה של הדרכת הורים?

הדרכת הורים, ידועה גם בשם הדרכה הורית, היא סדרה של מפגשים שבמסגרתה איש מקצוע בעל הכשרה בתחום, מלווה הורים במקרה הפרטני שלהם.

כל תא משפחתי מתמודד עם קשיים שונים ואתגרים משתנים. הורים מסוימים עלולים למצוא את עצמם בתהליך גירושין וירצו להבטיח שילדיהם לא ייפגעו מן האירוע הקשה. הורים אחרים ימצאו את עצמם מתקשים לגרום לילדם ללכת להתרחץ ובמאבק יומיומי. הורים אחרים יתמודדו עם ילד שסובל מהפרעות קשב וריכוז, והורים אחרים יתמודדו עם ילד שלא מוכן לגשת לשולחן האוכל כאשר הארוחה מוכנה.

כל תא משפחתי מתמודד עם קשיים אחרים, וכך כל סדרת מפגשים של ייעוץ הורים, נדרש למקרי בוחן משתנים.

איך זה נראה בפועל?

חשוב יהיה לציין שהגישה הטיפולית עשויה להשתנות בין מטפל למטפל שכן ישנן גישות רבות להדרכת הורים.

עם זאת, הגישה הרווחת כיום, אותה ניתן למצוא בקרב כלל המטפלים, היא שללכת "ראש בראש" עם הילדים לא יועיל בדבר, ואילו ההקשבה להם והגישה הפייסנית והמבינה, יכולה להוביל לשינוי משמעותי באווירה.

ההדרכה מתחילה לרוב במפגש בקליניקה שמתקיים יחד עם המטפל וההורים. במסגרת המפגש, מסבירים ההורים על האתגרים שבהם הם פוגשים, האופן שבו הם מתמודדים עם האתגרים, והיכן הם מרגישים שהם אינם צולחים. כבר מן המפגש הראשון אפשר לקבל טיפים משמעותיים שיכולים לסייע רבות, אך לרוב יינתנו טיפים משמעותיים יותר ממפגש למפגש, כאשר חלק מן המפגשים מתקיימים בבית המשפחה.

יישום בשטח

חשוב לציין שאין מדובר בפתרון קסמים, כי אם בתהליך הדרגתי. את הטיפים שניתנים במסגרת ההדרכה, יש ליישם בשטח, אך גם לחזור עם תובנות, מסקנות וכן עם פירוט האירועים שהתגלגלו בשטח.

כיצד הילד או הילדה הגיבו לגישה החדשה? היכן והאם התגלו קשיים חדשים? אלו הם פרטים חשובים שיש לבחון בכל עת בסדרת המפגשים.

משך המפגשים

לרוב יהיה מדובר בסדרת מפגשים קבועה מראש, ולא בפרק זמן בלתי מבוטל כמו טיפול פסיכולוגי. 

במקרים רבים ניתן יהיה לחוש בהבדלים הניכרים כבר מן המפגשים הראשונים, ולהשליכם גם על מגוון רחב של התנהגויות נוספות מצד הילדים.

283 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת oferA
האם חייבים לשכור עו"ד לרכישת דירה? נמצאים לפני קניית דירה ותוהים על מידת חשיבותו של עורך דין בליווי העסקה? להלן מספר דגשים שמומלץ להכיר בנושא.
פורסם בקטגוריית מקרקעין, לפני 10 חודשים 2 שבועות
כיצד בוחרים עו"ד לליווי קניית דירה להשקעה? נמצאים לפני עיצומה של רכישת דירה לצורכי השקעה? אין כל חוק המחייב בשכירת שירותיו של עורך דין, אולם בהחלט מומלץ לשכור איש מקצוע שיספק עין משפטית בוחנת לכל אורכה של העסקה מתחילתה ועד למסירת הנכס.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 10 חודשים 2 שבועות
כך תבחרו את הספא המושלם מתכננים יום כיף זוגי בספא? וודאי אתם מוצאים את עצמכם מרפרפים ברשת ובודקים מתחם אחר מתחם, חבילה אחר חבילה. כך תעשו את זה ביעילות ותגיעו לתוצאה הנכונה.
פורסם בקטגוריית ספא, לפני 3 שנים 3 שבועות
כיצד לבחור מסעדה לאירועים קטנים? לא כל אירוע חגיגי שאנו רוצים לציין, מחייב בדיקה וסריקה מקיפה אחר אולם אירועים רחב ידיים. לפעמים מספיק שנסגור מסעדה, כדי שכל המוזמנים ייהנו מחגיגיות ושפע של טעמים.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 3 שנים 3 שבועות
מתלבטים מאיפה להזמין סושי? גם לזה יש מדריך! לפעמים גם הפעולות שעל פניו הן הבסיסיות ביותר, יכולות להיות די מאתגרות. כך למשל, הבחירה במסעדת הסושי הנכונה, יכולה להיות מבלבלת למדי עם המבחר העצום.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 3 שנים 3 שבועות