לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כל החוקים לכתיבת עבודת סמינריון

פורסם בתאריך 23/03/2016      /      נכתב ע"י seoman

על מנת לסיים כל תואר שהוא בהצלחה, חשוב לעמוד בכל הדרישות האקדמיות של החוג שבו אתם לומדים. חלק אינטגרלי מכל תואר בישראל הינו כתיבת סמינריונים, לפחות שניים (ובמידה ואתם לומדים תואר ראשון במסלול דו-חוגי, אז תצרכו לכתוב ארבע עבודות גדולות כאלה). מדובר בתהליך שדורש מכם המון זמן. לכן, על מנת למנוע מצבים שבהם תצטרכו לתקן ולשכתב חלק משמעותי מהעבודה שעשיתם, תמיד כדאי להכיר מראש את כל הכללים והחוקים לכתיבה נכונה של עבודת סמינריון.

חוקים בסיסיים לכתיבת העבודה

כל סמינריון כולל מספר מרכיבים קבועים שבלעדיו לא ניתן להגישו. המרכיבים הינם:

  • מבוא
  • סקירת ספרות
  • שאלת מחקר
  • מתודולוגיה
  • תוצאות המחקר
  • דיון בתוצאות המחקר
  • סיום
  • השקפות למחקרי המשך
  • ביבליוגרפיה הכתובה על פי כללי APA

התייחסות מעמיקה לכל אחד מסעיפים אלו גם יאפשרו לכם "למלא" בקלות את 20 העמודים (מינימום) שנדרשים מכל עבודת סמינריון, וכמובן להגדיל את הסיכויים לקבלת ציון גבוהה. הכללים הבסיסיים הם כמובן כתיבה אקדמית טהורה ונטולת טעויות כתיב ודקדוק, אזכור נכון של מקורות, כתיבה נכונה של ביבליוגרפיה וכמות מספקת של מקורות בשבילה. על מנת למצוא את כל המקורות הדרושים, נדרשת השקעת זמן ניכרת, ומדובר בחלק המורכב ביותר עבור אנשים רבים.

מציאת שאלת מחקר והשערת התוצאות

כידוע, בסמסטר של הגשת הסמינריון מתנהלים שיעורים רבים שמטרתם בעצם לסייע לכם בכתיבת הסמינריון. הנוכחות בשיעורים האלה חשובה מאוד גם לקבלת ציון עובר, וגם לגיבוש המידע הדרוש לשם כתיבת העבודה עצמה. השלב הראשון בכתיבת הסמינריון הינה למצוא את שאלת המחקר המעניינת אתכם, ולאחר מכן מציאת הדרך לבדוק שאלה זו. ניתן לעשות מחקר כמותי (כגון מילוי שאלון על ידי אנשים רבים) או איכותני (בדיקה מעמיקה מאוד של מקרה מייצג אחד או שניים). חשוב מאוד לתאר בצורה מפורטת את שיטת המחקר שלכם, את הקשיים שנתקלתם בהם או שחששתם להיתקל בהם ועוד.

כללים בסיסיים נוספים אלו הן צורת ההגשה: עד היום מקובל להגיש עבודות סמינריון באופן מודפס וכרוך (בספירלה) יחד עם CD או דיסק און קי עם הגרסה האלקטרונית של העבודה.

 

1605 צפיות
6 כניסות
מאמרים נוספים מאת seoman
העונש על העתקת עבודות סמינריון מגוון רחב של אתרים מציעים להיעזר בדוגמאות שונות של עבודות סמינריון, כתוצאה מכך, סטודנטים רבים מתפתים להעתיק את העבודה כולה. על מנת להבהיר בפני הסטודנטים את הסיכון בהעתקת העבודות, כתבנו את המאמר שמציג את הסכנות הכרוכות בהעתקת עבודת סמינריון.
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 7 שנים 9 חודשים
ניקיון משרדים בלילה מדוע כדאי לערוך את עבודות הניקיון בשעות הערב או הלילה וכיצד הניקיון משפיע על התפוקה של העובדים בזמן שהם במשרד. מאמר המיועד למנהלות משאבי אנוש ומנהלות ארגוניות.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 7 שנים 9 חודשים
דלתות נגד יתושים - היתרונות הכירו את הקיץ המושלם והחסכוני ביותר שיכל להיות בביתכם - רשתות לדלת נגד יתושים שיעניקו לכם את האפשרות ליהנות מהרוח והבריזה במהלך היום והלילה.
פורסם בקטגוריית אינסטלציה, לפני 7 שנים 5 חודשים
האם מתנה לחג באמת משפרת את התקשורת שלנו עם הקרובים אלינו? ממתי נהוג להעניק מתנה לחג? אחת ולתמיד - האם מתנות לחג שאנו מעניקים לקרובים אלינו באמת משפרת את היחסים בינינו?
פורסם בקטגוריית תקשורת, לפני 6 שנים 10 חודשים
מגיע לכם לקראת השנה החדשה בישראל מגוון רחב של חובבי יינות איכותיים - כיצד תוכלו ליהנות עוד יותר משתיית יינות איכותיים? זוהי המתנה שמגיע לכם לשנה הבאה
פורסם בקטגוריית יין ומשקאות, לפני 7 שנים 1 שבועות