לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3469 מאמרים 986 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

מה ההבדל בין חוקר פרטי לבלש פרטי ?

פורסם בתאריך 03/01/2021      /      נכתב ע"י עוז סער

מה ההבדל בין חוקר פרטי לבלש פרטי ?

רוב האנשים רוצים לדעת את האמת בחייהם ולעיתים יוצאים לחפש אותה בדרכים הפחות מקובלות וחוקיות. רוצים להימנע עד כמה שניתן ממקרים אלו? לא מבינים את המשמעויות המסתתרות מאחורי זה? בדיוק לשם כך רצינו לעשות לכם סדר בדברים ולהציג בפניכם את ההבדלים בין חוקר פרטי לבין בלש פרטי.

קווים לדמותו של הבלש הפרטי ואיפה אפשר למצוא

כאשר מוטלת עליכם המשימה למצוא בלש פרטי משמע חיפוש אחר אדם שלא רק משיג לכם את העובדות אלא מתעמק בכל דבר ודבר. זה חשוב, כי אם אתם רוצים לדעת את עובדות האמת ואת מה שהוביל את האדם לדבר לרבות ניתוחם של הדברים הרי שבחירת בלש פרטי מקצועי תהווה את הפתרון המושלם.

בלש פרטי מיומן יעשה עבורכם חקר באמצעות הידע העומד לרשותו ובו זמנית באמצעות הכלים המתאימים. לאחר מכן יאגור את כל הנתונים שאגר הן מבחוץ והן מבחינת המדיות החברתיות, אתרי האינטרנט ובגדול? יעסוק ויתמקד הבלש יותר בדברים הקשורים בהיבט הפשע ובענייני אכיפת החוק.

אז מה ההבדל ביניהם? פועלו של חוקר פרטי

החיפוש אחר חוקר פרטי מקצועי ידרוש מדורשי השירות לחפש אחר אדם עם ניסיון עצמאי אבל בו זמנית עם ידע ושיתוף פעולה עם גורמי אכיפת החוק. כמו כן, במעמד הזה יקבלו דורשי השירות לא מעט סיוע בתחומים מגוונים החל מבגידות, חקירה כלכלית, עסקית ועוד.

בלש פרטי או חוקר פרטי מייצגים קווים דומים ומכאן נובע לא פעם הבלבול. מאידך, בחוק חוקרים פרטיים ושרותי שמירה, מופיע המונח חוקר פרטי. הביטוי בלש פרטי, הינו שיבוש של המושג בלש משטרתי וחוקר פרטי. אולם בשפה המדוברת שני הביטויים מכוונים לאותו דבר.

מה חשוב לעשות לפני ששוכרים שירותי בלש או חוקר

בסיכומו של דבר, בבוחרכם חוקר או בלש פרטי, הנכם מחויבים לבצע כמה פעולות שמעידות לא רק על איכות העבודה של החוקר/ בלש אלא גם חותמים כי אכן "יש לכם עסק" עם אדם הפועל על פי ובתכתיב שורות החוק.

מיהו בלש פרטי או חוקר פרטי הפועל כך?  לרוב אחד הדברים החשובים ביותר הוא לוודא כי אכן האנשים הנ"ל יכולים להציג לכם תעודה מטעם משרד המשפטים ובו זמנית הצגת רישיון כי הם פועלים בצורה כשירה באמצעות הכלים שניתנו להם. כמו כן, חשוב לוודא כי חרף כל ההבטחות לאותו אדם שעומד מולכם אין שום עבר פלילי.

בסיכום דבר , עניין בדיקת העבר הפלילי חשובה היות ולא פעם נתקלים האנשים במצבים ומקרים של נותני שירות שרק מתיימרים להיות בלשים או חוקרים וכאן חשוב ביותר להיות ערניים בכדי שלא להשיג חלילה את התוצאה ההפוכה ואף להפוך מקורבנות לתורמי עוולה או פשע.

74 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת עוז סער
חוקר פרטי בגידות זה יכול לקרות לכל אדם באמצע החיים, פתאום בן או בת הזוג חוזרים ומשהו שונה בהתנהגותם, בתזוזה של גופם ואפילו בריח הגוף. כמו כן הגעתם מיום עבודה הופכת ארוכה, פתאום עוד פגישה ועוד שיחה ומיד גם עולה החשד "האם אני נבגד/ת"?
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 4 חודשים 3 שבועות