לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3363 מאמרים 939 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מה חשוב לבדוק בבתי אבות לתשושי נפש וסיעודיים

פורסם בתאריך 05/01/2021      /      נכתב ע"י myparents

כשמגיעים להחלטה לסייע להורים במעבר לבית אבות, כדאי שנבדוק איזה בית אבות בדיוק יתאים להם על פי הגדרות התפקוד השונות. כפי שחיינו שונים אחד מהשני, כך גם זקנתנו. על מנת שנוכל להתאים את סביבת החיים והטיפול עבור הורינו בהגיעם לזיקנה, חשוב להבין מה מצב התפקוד שלהם. כאשר הורינו המבוגרים כבר אינם יכולים לתפקד בכוחות עצמם ואנו שמים לב לשינויים בהתנהגותם וביכולתם הקוגנטיבית, ניתן לבצע בדיקה ע"י פסיכוגריאטר, רופא גריאטרי או פסיכיאטר על מנת לקבוע האם הם סובלים מדמנציה או אלצהיימר ומתאימים להגדרה 'תשוש נפש'. במידה ואכן זו האבחנה המתאימה, רצוי להעתיק את מקום המגורים מביתם לבית אבות המתאים לתשושי נפש.

ההבדל בין בית אבות סיעודי לבית אבות לתשושי נפש

לעומת זאת, קשישים סיעודיים, הינם קשישים המרותקים לכיסא גלגלים או למיטה ואינם שולטים בסוגרים, זקוקים לדיאליזה, או סובלים מבעיות נשימה הדורשות טיפול צמוד וקבוע. מלבד שיקולים מהותיים בבחירת בית האבות כמו קרבה למשפחה (ובמיוחד אלינו-הבנים והבנות של הקשישים), סביבה תומכת ונעימה, צוות רפואי ברמה גבוה וכד', יש לשים לב לפרמטרים חשובים אלה – מאחר ומדובר באוכלוסיה הזקוקה להשגחה וסביבה בטוחה ככל האפשר, יש לוודא כי בכניסה למחלקה קיים קוד בכניסה, ומחוצה לה קיימת חצר סגורה. חשוב לבדוק את רמת המקצועיות, הסבלנות והרגישות של הצוות הרפואי וכי הטיפולים מותאמים למצבם הפיזי והנפשי של תשושי הנפש.

מה עוד חשוב לבדוק בבתי אבות לתשושי נפש וסיעודיים?

הטיפול הרפואי מחייב בדיקות שונות מעת לעת בנוסף לטיפול הסיעודי או הפסיכיאטרי היומיומי, והוא כולל בדיקות גופניות ובדיקות מעבדה שעל פיהן נקבעות תכניות טיפולים, כגון טיפול פיזיותרפיה או טיפול תרופתי. חשוב לוודא כי כל הבדיקות והטיפולים נעשים במסגרת בית האבות ואינם מצריכים את ניודם של הקשיש/ה מחוץ לבית האבות.

מאחר ומצבם הנפשי והקוגנטיבי של דיירי בית האבות תלוי ללא ספק בחיי החברה המקיפים אותם ובאפשרויות תעסוקה יומיומית מגוונת, חשוב להבין מה היקף הפעילות ורמתה. ישנם בתי אבות בהם נהנים הדיירים מפעילות גופנית, שירה בציבור, חוגים, פעילויות יצירה פעילויות לקראת חגים, וחגיגות ימי הולדת לדיירי המקום.
מרכיב חשוב לא פחות בשימור ושיפור מצבם המנטלי של הקשישים הינם ביקורים משפחתיים ואף ימים המוקדשים לפעילויות עם בני המשפחה, אשר ללא ספק יכולים לשפר באופן ניכר את מצב רוחם של הקשישים ולתת להם הרגשה שהם עדיין חשובים עבור משפחתם.

16 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת myparents