לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מדוע חשוב לבצע הדברה בקיסריה

פורסם בתאריך 16/01/2021      /      נכתב ע"י הדברות הארץ

קיסריה נמצאת במיקום מרהיב הקרוב לים בו כל הבתים פרטיים ובעלי גינות וחצרות. אין ספק שתושבי קיסריה נתפסים כאזרחים עמידים מאוד בקרב תושבי ישראל. בתיהם גדולים ומרווחים חצרותיהם לרוב גדולות ומטופחות ובכלל רחובות העיר נקיים ושפע עצים צמחים ופרחים. קיסריה נחשבת לאחת המקומות המבוקשים והיקרים בישראל. אך ישנם מזיקים רבים המטרידים את תושבי העיר ולא מפסיקים.

שני המזיקים הנפוצים ביותר בקיסריה הם: הראשונה נמלת האש הקטנה, נמלה קטנה אדמדמה הנושכת וגורמת לצריבות כואבות בגוף. נמלה זו פשוט השתלטה על קיסריה. אפשר לומר שנמלת האש הקטנה נמצאת בכול גינה וגינה ואין כמעט עצים שלא נמצא בהם נמלה זו. בנוסף היא תוקפת חרקים אחרים ומרחיקה את רובם. מלבד נמלת האש יהיה קשה למצוא נמלים ממין אחר בקיסריה, היא הרגה וסילקה את כולם, היא מתפשטת בקצב מהיר ביותר ביחס למינים אחרים וגם בונה את קינה ממש בכול מקום ובכמויות גדולות במיוחד.

השנייה היא חולדת החוף, חולדה זו היא הגדולה החזקה והתוקפנית מבין החולדות הנוהגות להטריד בבתי מגורים. היא מרבה להיכנס לגינות התושבים בקיסריה ואף לתוך הבתים בדרכים שונות, דרך הביובים, דרך חריצים, בטיפוס על הקירות וחדירה דרך החלונות או מהגגות. היא זריזה ומהירה, מטפסת, קופצת, צוללת ושוחה מצוין וגם כחמה במיוחד. לחולדה זו כמו לחולדות אחרות ישנם נתיבים קבועים שבהם היא עוברת קבוע. אם נמצאה חולדה בבית מסוים, למרות שהצליחו בני הבית להרחיק אותה, היא עוד תחזור, זהו שביל מסומן על ידה היא כנראה גם הייתה שם בעבר. לכן מומלץ לבצע הדברה בקיסריה על ידי מדביר מוסמך שיודע להתמודד מול המזיקים הללו וגם שידע לייעץ על פעולות מניעה אותן אפשר ליישם ולהרחיק את המזיקים.

476 צפיות
4 כניסות
מאמרים נוספים מאת הדברות הארץ
הרחקת יונים בקריות: שיטות מומלצות במאמר זה תכבלו הסבר מפורט על השיטות המקבלות לסילוק והרחקת יונים לצמיתות באמצעות שיטות הומניות שאינן פוגעות ביונה.
פורסם בקטגוריית הרחקת יונים, לפני 2 שנים 6 חודשים