לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3645 מאמרים 1075 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
תקן ישראלי

תקן ישראלי - התקן המנחה בכל סוגי הבניה בארץ

פורסם בתאריך 23/01/2021      /      נכתב ע"י amiravardaadmon@gmail.com

תקן ישראלי התקן המנחה בכל סוגי הבניה בארץ

עד שנת 1975, לא היה תקן בניה בישראל על מנת להבטיח קונסטרוקציה תקינה במבנים השונים. עוד באותה השנה (1975), נכנס לתוקף תקן ישראלי אשר מספרו 413, אשר כותרתו היא עמידת מבנים ברעידות אדמה. תקן זה, קובע הוראות מפורשות קונסטרוקטיביות, אשר לפיהן, יש לבנות כל מבנה בישראל. זהו תקן ישראלי לבניה. מאז כניסתו של תקן זה, תוקף זה, עודכן כמה פעמים בשנים:1998,1995 ובשנת 2009 הוא עודכן לאחרונה. יש לציין, כי העדכון שבוצע בשנת 1995, שינה משמעותית, את שיטת החיזוק שיש ליישם לפי תקן 413. חברת נירים בניה בטכנולוגיה מתקדמת, בונה לפי התקנים המחמירים בבניה, כאשר היא מתמחה בבנייה מתועשת וכן תוספת של מרפסות על בניינים חדשים והן במסגרת חיזוק מבנים לפי תכנית תמ"א 38.

 

תקן 413, נוצר בגלל הסיכון של השבר סורי אפריקאי. כך שבחישובים הסטטיים, ייקחו בחשבון בנוסף למשקל העצמי כך שהעומסים והגורמים. העומס כתוצאה מרעידת אדמה שחישובו יבוסס על תקן ישראלי 413 וכן על תקן מס' 412 עומסים במבנים.  הוראות אלה נכנסו לתוקף בשנת 1980 בינואר, לכן, ישנה חובה חוקית לתכנן מבנים, בהתאם לדרישות והוראת תקן 413. הוראות אלה אינן מבחינות בסוג של כל מבנה היות ותקן זה, חל על כל סוגי המבנים בישראל. חברת נירים בניה בטכנולוגיה מתקדמת, מחזקת מבנים קיימים כנגד רעידות אדמה ונחשבת למומחית בתחום זה.

 

 

תקן ישראלי גם בבניה הירוקה

 גם תקן ישראלי מס' 5281, נועד למבנים שנבנו בשיטת הבניה הירוקה או בשמה השני הבניה המתועשת. יש להיעזר עם מי שמתמחה בבניה הירוקה. תקן זה אושר בשנת 2005 והוא בעצם תקן וולונטרי, אשר מגדיר את המאפיינים לבניה ירוקה, אשר מטרת בניה זו היא לצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה. תקן ישראלי זה, מתייחס לבניינים חדשים, או כאלה אשר עברו שיפוץ יסודי, אם בניינים למגורים או בנייני משרדים הכוללים גם שטחי מסחר. התנאי אשר באמצעותו, ייחשב בניין אשר עומד בהגדרת הבניה הירוקה, הוא בניין שתוכנן באופן ארכיטקטוני והנדסי, מתוך התחשבות בסביבה ובאדם לפי מאפיינים ברורים כאשר הקו המנחה הוא שימוש מקסימאלי באנרגיה של מים ואוויר, חיסכון באנרגיה, בידוד אקוסטי ועוד. חברת נירים בניה בטכנולוגיה מתקדמת, הינה אחת החברות הבולטות בתחום הבניה הירוקה, כאשר היא עומדת בכל התקנים בבניה לבניה ספציפי זו.

 

 

אחת מחברות הבניה אשר עוסקות בבניה הירוקה, שיפוץ מבנים קיימים ותוספות של מרפסות פלדה בעזרת קונסטרוקציות איכותיות, הינה חברת נירים בנייה בטכנולוגיה מתקדמת. החברה הוקמה בשנת 2009 וביצעה פרויקטים רבים במבנים קיימים באזור המרכז בפרט. היום לחברה קיימים פרויקטים נוספים בתל אביב, קריית אונו, גבעת שמואל ובנתניה. לחברה שם ומוניטין של שנים רבות וניסיון עשיר, תוך הקפדה מרבית על הפרטים הגדולים והקטנים כאחד.

 

 

 

 

 

153 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת amiravardaadmon@gmail.com
עורך דין מס רכישה לפני רכשת נכס, על הרוכש לדעת מה גובה המיסים שעליו לשלם למדינה. עורך דין בקיא במקרקעין ובמיסים, יוכל לחשב ואף להפחית מגובה המיסים, לאחר בדיקה מעמיקה של הנתונים.
פורסם בקטגוריית מקרקעין, לפני 1 חודשים 2 שבועות
עורך דין מיסים כפר סבא ישנם עורכי דין רבים בתחום המקרקעין, כאשר חלקם מתמחה גם בתחום המיסים. מעורכי דין המתמחים גם בראיית חשבון וגם במיסוי מקרקעין, יכולים להיות המענה הטוב ביותר עבורכם, הסיבה היא שהם עשויים להפחית את תשלום המס, מה שיגרום להוצאות מופחתות באופן משמעותי.
פורסם בקטגוריית מקרקעין, לפני 1 חודשים 2 שבועות
הקפדה על כללי הבטיחות לפני כל פרויקט בניה, יש לתכנן תכנית של הקפדה על כללי בטיחות באמצעות מהנדס בניין ומנהל עבודה. זהו חוק חשוב אשר מגן הן על פועלי הבניין והן על הדיירים שגרים בבניין המגורים. חברת נירים בניה בטכנולוגיה מתקדמת מקפידה היטב על הכללים הללו כבר 12 שנה.
פורסם בקטגוריית בניה אקולוגית, לפני 7 חודשים 2 שבועות
בדיקות איכות חברות בניה איכותיות, בודקות היטב את חומרי הבנייה ואת תקן הבניה באמצעות בדיקות איכות. בדיקות אלה, נעשות במעבדות מיוחדות ומקבלות תו תקן ישראלי
פורסם בקטגוריית בניה אקולוגית, לפני 7 חודשים 2 שבועות
היתרי בניה- השלב הראשון לפני כל הליך בניה כל תוספת במבנה וכל תהליכי בנייה, מחייבים היתרי בניה. חברת נירים הבונה בטכנולוגיה מתקדמת כבר 12 שנה, תדאג לכל האישורים וההיתרים, לפני כל התחלת ביצוע פרויקט. החברה בונה מרפסות מקונסטרוקציות פלדה במבני מגורים קיימים וכן, פרויקטים גדולים עם חברת החשמל, משרד הביטחון ועוד.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 7 חודשים 3 שבועות