לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3462 מאמרים 985 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

קווים לדמותה של האמנית – זהבה לופו

פורסם בתאריך 24/01/2021      /      נכתב ע"י dorontadvblog@gmail.com

ציירת האבסטרקט זהבה לופו - אמנית ישראלית בינלאומית

האמנית זהבה לופו ילידת 48' וחיה ומתגוררת באיזור השרון בישראל. זהבה הינה דור שישי בישראל והינה צאצאית של הרב חיים יוסף דוד אזולאי - החיד”א. בתחילת דרכה כציירת התגלתה זהבה על ידי יואב דגון ז”ל, מי שהיה אוצר מוזיאון הרצלייה דאז, והוזמנה בשנת 92' לקיים תערוכת יחיד במוזיאון הרצליה. את ראשית הדרך שלה החלה כיוצרת מוסיקה. גם היום, שעיקר עיסוקה האמנותי הוא ציורים אבסטרקטים, ניתן להבחין באלמנטים מוזקליים ביצירותיה.

זהבה לופו

דרכה האומנותית של זהבה לופו

כאמור, זהבה לופו החלה את ראשית דרכה לא כציירת אלא כמוסיקאית עוד בתקופת הילדות בלימודיה באקדמיה בתל אביב ללימודי מוסיקה. גם כאשר החליטה לשנות כיוון לעולם הציור, ניכר כי עולם המוסיקה ממשיך להשפיע ולהופיע ביצירותיה מעולם הציורים המופשטים. האמנות המופשטת המכונה בשם אבסטרקט בלעז, היא תחום העיסוק המרכזי.

זהבה משתמשת בחומרים שונים בעבודות שלה כגון: ניירות, תווים מודפסים, גזרי עיתונים, בדים ניירות אורז ועוד. כל אלה מוצמדים ומודבקים ליצירות שלה בטכניקות שונות. האלמנטים השונים נטמעים ומשתלבים כפיסות דקורטיביות היוצרות קולאז’ שלם שבסופו של דבר משלים אמירה אחת אחידה.

כמו בקונצרטים גדולים, כאשר יש מגוון רחב של כלי נגינה וצלילים שונים שמרכיבים יחד סימפוניה שלמה אחת, קח גם העבודות של זהבה לופו מכילות שכבות רבות של טקסטורות וצבעים, אלמנטים שונים שבתמונה אחת יוצרים הרמוניה מלאה.

יצירות אבסטרקטיות נראות במבט ראשון, כ"בלגן" שלא ניתן להבין שום דבר, אל היצירות של לופו מורכבות בפועל בסדר קפדני, מדוקדק ומופתי. ככל שהמתבונן ביצירה מעמיק יותר, כך הוא נחשף לפרטים נוספים שמשלמים כמעין פאזל אחד גדול. לעיתים הצופה נדרש לצפות מספר פעמים שונות בשביל להיחשף לכל הפרטים כולם.

ציירת בינלאומית עם עבודות שמוצגות בכל העולם

יצירותיה של זהבה לופו הפכו למפורסמות ומערכות מאוד בעולם האמנות בארץ כבר לאחר שסיימה את הלימודים במכון אבני בהצטיינות. לופו הוזמנה אחרי לימודי להציג בתערוכת יחיד ותערוכות קבוצתיות חשובות ואף לפרויקטים ולתערוכות שונות ברחבי העולם. בשנת 93' נבחרה זהבה להשתתף בפרויקט אומנות אוסטרי במצרים (נואיבה). במהלך השנים יצירותיה של זהבה התפרסמו בטורקיה, אירופה, ארה"ב ועוד.

מקורות השראה ליצירותיה של לופו

כאמור ההשראה המרכזית של לופו מגיעה ממוזיקה, אך גם מדת, אמונה, אהבה, טבע ונשיות. כל אלו באים לידי ביטוי גם בחומרי הגלם השונים שבהם היא משתמשת כגון תווים ועלי זהב, המשולבים ביצירותיה. ניתן לומר שליצירות של של זהבה לופו אישיות משל עצמן. כל אחד מפרטי האומנות של זהבה מהווה אייקון של אסתטיקה ומעניק מבט ייחודי אל תוך עולמה העשיר והמרתק. תוכלו להתרשם ממגוון העבודות שלה באתר הרשמי שלה ואף לרכוש יצירות דרך האתר.

50 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת dorontadvblog@gmail.com
החששות והסיבות שבגינן מומלץ להתחסן אזרחים ישראלים מבוגרים רבים התחסנו כבר נגד נגיף הקורונה. עם זאת הצעירים מתמהמהים וחלק ניכר מהם עדיין לא התחסנו. עקב התפשטותה של המגפה, ניכרים בציבור החששות והסיבות שבגינן מומלץ להתחסן. צעירים רבים הבינו את חשיבותו של החיסון וביצעו אותו, אך אחרים העדיפו שלא להתחסן עקב סיבות שונות.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 חודשים 3 שבועות
לעבוד ביום הבחירות בזמן קבלת דמי אבטלה אחד החששות של עובדים שנמצאים כעת בתקופת האבטלה היא אם לעבוד ביום הבחירות ואם פעולה זו לא מנוגדת לעובדה שהם זכאים לדמי אבטלה כיוון שאינם עובדים כרגע.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 1 חודשים 3 שבועות
לקחת צימר בצפון לכבוד ולנטיין דיי חג האהבה - ולנטיין דיי, זו הזדמנות מצוינת לצאת לחגיגה רומנטית, הרחק מעיר המגורים הסואנת ולהיבלע בטבע האין סופי של הגולן. כאשר יש המלצות נפלאות על צימרים בחד נס לזוגות הדרך להזמנת חופשה היא קצרה מאד, בודקים באינטרנט אם יש צימר פנוי בימים הרלוונטיים ותוך דקות נרשמים והראש כבר מתכנן את ימי החופשה ואת תכולת המזוודה.
פורסם בקטגוריית תיירות ונופש, לפני 1 חודשים 3 שבועות