לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3649 מאמרים 1077 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ייעוץ קולינרי למסעדות

פורסם בתאריך 28/03/2016      /      נכתב ע"י dudish

לפתוח מסעדה כמעט כל אחד יכול, אבל לפתוח מסעדה מצליחה זו נחלתם של מעטים בלבד. החדשות הטובות הן שקיים מתאם בין ההשקעה שלנו לבין ההצלחה של המסעדה.

משיחה שערכנו עם מומחים לייעוץ קולינרי למסעדות עולה שאם יש רצון, מוטיבציה ונכונות לעבודה קשה אז הגבול הוא השמיים. לטענתם, אם עושים שיעורי בית, נעזרים במומחים ולומדים מטעויות של אחרים אפשר להגשים את החלום. אכן, אין ערובה להצלחה של שום מסעדה, אבל אם פועלים נכון מראש אפשר בהחלט להגדיל את הסיכוי שהמסעדה שלנו תצליח.

לא צריך להיות שף כדי לפתוח מסעדה, אבל כדאי ללמוד לבשל. גם אם אתם לא מתכננים לבשל במסעדה שלכם וברור לכם שאתם עומדים להשכיר את שירותיו של שף מקצועי, למדו לבשל. את העצה הזו שמענו מיותר ממומחה אחד שמתמחה בייעוץ קולינרי למסעדות. אין הכוונה לכך שתכנסו למטבח ותתערבו בעבודתו של השף. המטרה של לימודי הבישול הן להבין את צרכיו של השף, "להכנס לנעליו", להבין את החולשות והחוזקות שלו כמו גם כדי שתוכלו להבין מה צריך השף כדי להוציא תחת ידו מנות טעימות ואיכותיות.

מסעדה זה לא רק אוכל. את זה אמרו כול המומחים לייעוץ קולינרי למסעדות: ניהול מסעדה דורש ידע רב תחומי, לא רק בהכנת האוכל. מסעדה זה עסק לכל דבר ועניין, וצריך להכיר, ללמוד ולהבין את כל ההיבטים שכרוכים בניהול מסעדה. במסעדה יש מלצרים, שוטפי כלים, סומליי, מארח/ת, מנקים, מנהלי משמרת וכדאי מאוד לחוות כל תפקיד כדי שבעתיד תכירו את האתגרים של כל תפקיד ותוכלו להציע פתרונות יעילים. יתרה מכך, אם לא תכירו את התפקידים של כל עובד ועובדת לא תוכלו להכשיר עובדים בעתיד.

עניין של קונספט. יועצים קולינריים רבים המליצו לנו לחשוב על קונספט ועל בסיסו לבנות את התפריט, את הצוות המקצועי ואת החוויה הכללית. כך למשל, אם אתם מעוניינים לפתוח מסעדה צמחונית או טבעונית דאגו: למטבח מתאים, לשף מקצועי ששותף לתפיסת העולם שלכם, לעיצוב שעולה בקנה אחד עם הקונספט הטבעוני/צמחוני, לגיוון במנות, לפרסום ושיווק בקרב קהל היעד המתאים וכו'.

עם היד על הדופק של התעשייה. תעשיית המזון מתפתחת בכל רגע. ייתכן מאוד שבעוד אני כותב שורות אלו מישהו גילה חומר גלם חדש, יינן המציא סוג חדש של יין או שנולד שילוב קולינרי חדש. טרנדים חדשים מגיעים כל העת, צורות בישול ואפייה חדשות נולדות או מתגלות מחדש וכדאי מאוד להיות קשוב למה שקורה בתחום המסעדנות והאוכל, לא רק בארץ כי אם בעולם כולו. אל תקפאו על השמרים, חפשו איך לחדש ולרענן את המסעדה שלכם על כל היבטיה.

תוכנית עסקית היא בבחינת הכרח. כפי שכבר ציינו מסעדה מצליחה דורשת הרבה יותר מאוכל טוב. הכינו תוכנית עסקית, למדו קצת ניהול חשבונות, העשירו את הידע שלכם במוטיבציה, הנעת עובדים ועקרונות בעבודת צוות, דעו חוקי עבודה וזכויות עובדים, הביאו מדי פעם הרצאות מעניינות לעובדים ושלחו עובדים טובים ונאמנים להשתלמויות או הכשרות מקצועיות.

שיהיה בהצלחה!

2810 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת dudish
על הקשר שבין מתח נפשי ועלייה במשקל היום כבר ידוע לכולם כי מתח נפשי וסטרס הם לא בריאים. אך האם ידעתם שהם גם תורמים לעלייה במשקל? מחקרים מוכיחים את הקשר בין מתח נפשי, אכילה מופרזת והשמנת יתר.
פורסם בקטגוריית בריאות נפשית, לפני 3 שנים 8 חודשים
דלי הפלא וחוק ה- 5 שניות דלי הפלא הוא למעשה חזית הטכנולוגיה בענף הניקיון. זו ערכת הניקיון האולטימטיבית שכוללת את כל מה שצריך כדי להבריק את הבית באופן יסודי, בקלות וללא מאמץ.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 4 שנים 7 חודשים
איזה מזון מתאים לכלבים מבוגרים? איזה מזון מתאים לכלבים מבוגרים? שואלים בעלי הכלבים המזדקנים ובצדק רב, שהרי כלב קשיש לא אוכל אותו מזון שאוכל כלב צעיר.
פורסם בקטגוריית חיות בית, לפני 5 שנים 6 חודשים
Volcano וופורייזר מבית Storz & Bickel - חווית אידוי ברמה אחרת! אם אתם חובבי וופורייזרים ומעוניינים ליהנות ממכשיר אידוי ברמה הגבוהה ביותר אז אתם חייבים להכיר את הוולקנו, באנגלית: Volcano
פורסם בקטגוריית גמילה מעישון, לפני 3 שנים 8 חודשים
אוכל לכלבים: גור לך! בכתבה הזו נתרכז בנושא חשוב אחד: אוכל לכלבים גורים. היום יש לנו הרבה יותר בחירה ויש יותר אפשרויות לאוכל איכותי לגורי כלבים, אז איך נדע איזה אוכל לתת לגור שאימצנו? על כך נרחיב בהמשך.
פורסם בקטגוריית בעלי חיים, לפני 4 שנים 6 חודשים