לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3645 מאמרים 1075 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

לשם מה אנו זקוקים לפסיכולוג?

פורסם בתאריך 28/03/2016      /      נכתב ע"י נוי קידום

כיום מרבית האנשים פונים לטיפול פסיכולוגי כאשר הם חווים משברים בחייהם, המשברים יכולים להגיע בכמה דרכים שכיחות : משברים בזוגיות, כאשר אתם חווים חרדה או דכאון וכדומה. הטיפול במשברים יכול להגיע במגוון דרכים ( תלוי בחומרת המצב). בעידן המודרני אנשים רבים חווים משברים קשים בחיים בעקבות הלחץ המופנה אליהם במסגרת העבודה ופן האישי והמשפחתי.

יתרונותיו של הטיפול הפסיכולוגי

היתרונות של הטיפול הפסיכולוגי : ייעוץ על ידי פסיכולוג יכול להוביל את האדם אשר חווה משבר לפתרון ממוקד אליו לא יוכל להגיע בזמן קצר יחסית. טיפול פסיכולוגי קצר חוסך בזמן וכסף ובאנרגיה רגשית. ככל הטיפול יהיה ממוקד במידה רבה כך הוא יהיה קצר יותר ומועיל יותר. את הטיפול ניתן לקבל אצל הפסיכולוגים המקצועיים בתחום. ניתן לחפש ברשת את הביטויים הבאים : פסיכולוג מומלץ חיפה, פסיכולוגים מומלצים וכדומה.

לעיתים טיפול פסיכולוגי נמשך לאורך שנים (במידה והבעיה חוזרת על עצמה). ישנם מקרים בהם הדיכאון הוא מתמשך ולכן יש לבצע סדרת טיפולים על מנת להגיע לתוצאה.

סוגי הטיפול הפסיכולוגי

קיימים סוגים שונים של טיפולים פסיכולוגיים , טיפול ארוך טווח, טיפול קצר טווח ומגוון טיפולים אפשריים. טיפול פסיכולוגי מסייע לאותם מטופלים להגיע אל תוצאה חיובית בזמן קצר יחסיצ.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי – טיפול זה מאפשר למטופלים להיחשף לפחדים שלהם ולהתגבר עליהם כגון : חרדה, דכאון, הימורים וכדומה. כיום משתמשים בטיפול זה כתוצאה מאובססיביות של המטופל כגון : טיפול בחרדה וטיפול בדיכאון. טיפול קוגניטיבי מוצע בעיקר לאנשים הסובלים מבעיות נפשיות הגורמות למצוקה נפשית.

טיפול פסיכולוגי ממוקד – טיפול פסיכולוגי ממוקד מאפשר למטופלים להתמקד בבעיה מסוימת ולהגיע לפתרון הגיוני. המטפל מסוגל להוביל את המטופלים לקבל כלים פסיכולוגיים אשר יעזרו למטופלים להגיע לפתרון הגיוני אשר יפעל לטווח הארוך.

הטיפול הפסיכולוגי הנרטיבי – טיפול מסוג זה מוביל את המטופלים לקבל את הסיוע לו הם זקוקים במהירות רבה. הטיפול מנסה למעשה לשנות את סיפור החיים של המטופל. כאשר הסיפור משתנה המטופל מרגיש בשינוי החיובי.

לסיכום, אם אתם חווים משברים בחייכם ולא מסוגלים לצאת מהשבר לבדכם ניתן לפנות אל פסיכולוג מקצועי ולקבל את הסיוע המתאים עבורכם. בעולם הפסיכולוגיה קיימים מגוון טיפולים המעניקים למטופל תוצאות חיוביות. אין זאת בושה לפנות את פסיכולוג על מנת לקבל סיוע, אל תתביישו ותפנו לפסיכולוג המטפל המתאים במידה רבה אל המשבר העומד לפניכם.

1271 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת נוי קידום
מיהו האינטגרטור? מיהו האינטגרטור?
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 5 שנים 6 חודשים
הלוואות לשכירים שכירים רבים אינם יכולים להתקדם בחייהם בלי לקיחת הלוואה שתעזור להם להתמודד המצב הכלכלי בימים אלה.
פורסם בקטגוריית הלוואות, לפני 5 שנים 7 חודשים
עסקאות מכירה ובנוסף רכישה של בתים פרטיים עסקאות מכירה ובנוסף רכישה של בתים פרטיים
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 5 שנים 6 חודשים
מס שבח – על מה מדובר? החזר מס שבח כל מה שרציתם לדעת.
פורסם בקטגוריית דיני מיסים, לפני 5 שנים 6 חודשים
כל מה שרציתם לדעת על איפור קבוע כל מה שרציתם לדעת על איפור קבוע.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 5 שנים 8 חודשים